כדורגל ישראלינבחרת ישראל

רן בן שמעון: "המטרה העליונה של הנבחרת כרגע היא יורו 2028"

מאמן נבחרת ישראל הוצג רשמית: ''הנבחרת צריכה להיות בצלמם ובדמותם של הצעירים שמקריבים את חייהם. כל אחד צריך לשאול מה הוא יכול לעשות כדי לשנות את השיח סביב הנבחרת''. ריינשרייבר מונה למנהל הנבחרת

מאמן נבחרת ישראל רן בן שמעון הוצג היום (ראשון) רשמית, לאחר שבשבוע שעבר אושר מינויו במזכירות ההתאחדות לכדורגל, כאשר בצוות המקצועי שלו יהיו גל כהן כעוזר מאמן, אהוד בן שושן שיחבור לערן שדו כמאמן כושר נוסף, ואיתי זילפה ימשיך כמאמן השוערים. הנבחרת תתכנס בקרוב לשני משחקי ידידות שיתקיימו בהונגריה – ב-8 ביוני מול הנבחרת המקומית ושלושה ימים לאחר מכן נגד נבחרת בלארוס. בתוך כך, השופט רועי ריינשרייבר יפרוש משיפוט ויתמנה למנהל הנבחרת במקומו של בני טבק.

המאמן רן בן שמעון פתח ואמר: "נבחרת ישראל זו לא עוד תחנה בשבילי, אלא שליחות גדולה, שליחות לאומית. אדרוש מהצוות שלי ומהשחקנים שלי לעבוד קשה. אני שחקן עבר של הנבחרת וכאחד שעקב אחריה הרבה מאוד שנים, יש הרבה דברים לקחת מקודמיי – חלק מהדברים שארצה לקחת מהם זה גם את תהליך ההצערה שהנבחרת צריכה לעבור. התקופה שלי כמאמן נבחרת בעבר נתנה לי המון הבנה של הצרכים ואם אצטרך לעשות משהו שונה הפעם, זה לתת חשיבות אדירה לעבודה היום-יומית, לקשר שלי עם השחקנים והצוות ולעבודה מול מועדונים. להיות שחקן נבחרת לפני הכל זו ההתנהלות על המגרש ומחוצה לו ואלו דברים שאתן להם משקל גדול. חשוב לי שכל מי שיהיה שותף לדרך שלנו יעבוד קשה ושמי שיבוא לראות אותנו יראה שחקנים שמשרתים את הנבחרת ולא להיפך. אחד הדברים שהכי חשובים לי זה לתת לאנשים להרגיש מחוברים לנבחרת ואני מאוד ארצה שזו תהיה נבחרת שמחוברת לעם שלה".

מאמן הנבחרת, רן בן שמעון (אדי חליאבין)

על הקמפיין הקרוב, אמר בן שמעון: "לא אתכחש לכך שהמטרה העליונה היא יורו 2028, אבל זה לא אומר שנוותר על שום שלב. תהיה נבחרת תחרותית. מי שמכיר אותי יודע שלא נוותר על שום דבר ונגיע לכל משחק הכי מוכנים. לא יהיו משחקים שלא נוכל להשיג בהם נקודות. כדי להעפיל לטורניר גדול נצטרך לעבוד קשה מדי יום. אני לא יודע אם הקמפיין הקרוב מעשי או לא, אני רוצה שתהיה נבחרת שראויה להצלחה שלה ובשביל זה אעבוד הכי קשה שאני יכול. הצוות המקצועי? נבנה צוות בימים הקרובים, יש לנו מועמדים. ריינשרייבר כמנהל הנבחרת? זכינו, זו גאווה גדולה לצרף אותו. יש לי חבר שהמליץ לי עליו לתפקיד וברגע שהשם שלו עלה, הצבתי בפניו את האתגר. הוא יוכל לעזור לנו הרבה מעבר למנהל ואני גאה להציג את מנהל הנבחרת רועי ריינשרייבר".

על התכניות שלו לקראת שני משחקי הידידות: "גם אני אצטרך לעצב את אופי העבודה שלי, ללמוד את השחקנים ושהשחקנים ילמדו אותי. אני מעדיף ניסיון אירופי, אבל אצטרך להתמודד עם מה שבידיים שלי. כל שחקן שעומד לרשותי, אבחן אותו במטרה להיות עם השחקנים הטובים ביותר בסגל. אני לא מסתובב עם סכין בין הידיים כדי לחפש מי מהשחקנים בורח ומי לא, אני מאוד מכבד את כולם ויודע מי מהשחקנים צריכים את החופש ומי לא – ואני מעדיף שהם ינוחו, ייקחו את הזמן ויבואו לקמפיינים עם יותר חופש. לא אחפש אף שחקן, כי אני לא חושב שיש אף אחד שבורח. מי שצריך חופש, יקבל אותו. אני כבר שלושה שבועות מדבר עם שחקנים ואף אחד לא בורח, כולם מחוברים ואוהבים את הנבחרת".

רן בן שמעון עם רועי ריינשרייבר (אדי חליאבין)

בן שמעון הדגיש: "אני מאמין שללמוד מאחרים, מנבחרות במצב שלנו. אני מאמין ורוצה ללמוד מנבחרות ששברו תקרית זכוכית. אני מאמין שאחרי תקופה ארוכה שקורים לך דברים לא טובים, אתה יכול או ללמוד מזה או לפחד. אני רוצה לסמוך על הדברים שבידיים שלי שאוכל לשנות את זה ומאמין באמונה שלמה בשחקן הישראלי. אין תלונות, רק רצון וניסיון לשפר את התוצאות שהיו בכל השנים האחרונות. האם זה הזמן הנכון עבורי לאמן את הנבחרת? מרגיש שהגעתי לזה בזמן הנכון בקריירה שלי. אם לא הייתי מאמין בזה, התשובה שלי הייתה אחרת. אני מאוד מאמין בדור הזה וביכולות שלי, זה הזמן הכי מתאים עבורי לאמן את הנבחרת".

המאמן נשאל האם יאשר לשחקנים לישון לבד בחדר, והשיב: "כל אדם בא עם האג'נדה שלו. אנחנו נשב ונחליט איך אנחנו רוצים שדברים ייראו. נשב על הכל. נתמודד עם זה כשזה יגיע, המורכבות לא גדולה מדי". על עתידם של ערן זהבי ומיגל ויטור: "דיברתי איתם. יהיה זמן לדבר על הכל כרגע, אבל אין ספק שהנבחרת הולכת לתהליך הצערה. אני לא רוצה להיכנס לעניינים מקצועיים. לגבי שחקני הגנה בקמפיינים הקרובים, אין ספק שאני הולך להיות יצירתי". על כך שברק בכר הוזכר כמועמד לפניו לתפקיד: "התמודדו על התפקיד הזה מאמנים טובים וראויים, בטח מאמן כמו בכר שזכה בשש אליפויות. הייתי מועמד גם בקמפיינים אחרים ותמיד בירכתי את מי שנבחר. אני מרגיש מאוד בטוח במקום שלי".

השופט רועי ריינשרייבר (ישי נאמן)

בן שמעון נשאל אם ראה את דגל פלסטין על הדשא בגמר ליגת האלופות לנשים: "לא ראיתי את זה, אבל אני פטריוט ואדע להתמודד עם כל מורכבות. אני מגיע ממקום מאוד רגשי לכל מה שקורה בתקופה הקרובה ואני חושב שיש לנבחרת שלנו תפקיד גדול מאוד בכל הנוגע למורל של העם שלנו ואשתדל לעשות כמה שיותר כדי שיהיה טוב בתקופה כל כך קשה". המאמן הדגיש: "אין לי ספק שמשחק ההגנה הוא משחק של קבוצה שלמה, נצטרך להיות יצירתיים ולסמוך על חומר מקומי. כבר ראיתי החודש ארבעה משחקים בחי, ננסה להיות יצירתיים בנוגע לשחקני הגנה בקמפיינים הקרובים".

רועי ריינשרייבר, שכאמור פרש משיפוט ומונה למנהל הנבחרת, אמר: "זה מאוד מרגש. הופתעתי מזה, הייתי בשוק כי זה דבר שלא עשיתי. החיים לפעמים מובילים אותנו למקומות שלא חלמנו עליהם ובשבוע שעבר זה קרה לי. קיבלתי שיחה מאוד מפתיעה מרן ששאל אותי על התוכניות שלי לעתיד. הוא שמע והציע לי להיות מנהל נבחרת ישראל. הייתה שתיקה ארוכה, מאוד ארוכה, כי רצו לי המון תסריטים בראש ואמרתי לרן שתכננתי בשנה הבאה לעשות מסע פרידה מהמגרשים. התקשרתי לאשתי, סיפרתי לה מה קרה לי בדקות האחרונות ואמרתי לרן שלא משנה מה תהיה התשובה שלי, שזה מחמיא לי מאוד. שיתפתי את אשתי ואמרנו שהנבחרת מעל הכל. אני עוזב אחרי 27 שנים כשופט ואני רוצה להודות לרן על המחשבה מחוץ לקופסה".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW