כדורסלליגת העל

רמי כהן: "אירוע מזוויע", עופר ינאי מבטיח: "יהיה תיקון עמוק"

יו''ר הפועל ת''א התייחס לאלימות המחרידה של אוהדי הקבוצה נגד הפועל חיפה: ''זה פשוט לא יכול לקרות''. הבעלים: ''מיציתי את 'להתבייש'''. השר בן גביר הורה לבחון את סגירת היכל קבוצת שלמה

אוהדי הפועל תל אביב שוב מעורבים באירוע אלימות מחריד ומכוער. לאחר סיום המשחק אמש (שבת) בין הפועל תל אביב להפועל חיפה, אותו האורחת ניצחה 87:88, קומץ אוהדי הפועל תל אביב התפרצו לפרקט והכו בברוטליות אוהדים בודדים של הפועל חיפה, כאשר אחד מהם הוכה בצורה מכוערת במיוחד עם מקלות, חגורה, בעיטות לפניו כשהוא שכוב על הפרקט ואגרופים. בסיום המשחק, עופר ינאי, בעלי הפועל תל אביב, הגיב בחשבון הטוויטר האישי שלו: "החלטות יתקבלו מחר. יהיה תיקון עמוק. מיציתי את 'להתבייש'".

יו"ר הפועל תל אביב רמי כהן אמר בסיום: "אני חושב שהאירוע שהיה פה הוא מזוויע, אין שום, שום מקום לזה ברחוב אפילו ובטח לא במגרש ספורט. זה קורה וזה בסמך לאירוע דומה שהיה לפני שבועיים, ניסינו להבין איך זה התחיל, זה התחיל מחוץ למגרש. המשטרה לקחה את כל החומרים ותנסה להגיע ולמצוא את האשמים ולמצות את הדין. אין לזה מקום ואני רוצה להתנצל בפני האוהד הצעיר של הפועל חיפה, זה נראה רע. בחור צעיר שבסך הכל בא למשחק ולא עשה שום דבר, היה במקום הלא נכון בזמם הלא נכון".

כהן הוסיף: "זרקתי כיסא על הרצפה מעצבים, צעקתי עליהם לעוף ליציע ומתוך עצבים בעטתי בכיסא, כי זה לא יכול לקרות, זה פשוט לא יכול לקרות, האירוע התחיל מחוץ למגרש ועבר לפרקט וחבל שלא הייתי יכול להציל את האוהד. לא מאמין שאני אומר בכלל מושג כמו להציל. נעשה הכל, נטפל ונסיים באיחולי החלמה לנער החמוד. מחדל האבטחה? זה משהו מאוד מערכתי, גם נגד חולון הייתה משטרה ואבטחה, אנחנו צריכים לעצור ולעשות בדק בית מהיר ולבחון איך מאבטחים את המשחק. לפני בזמן ואחרי, לעבור על הכל, אנחנו לא יכולים להיות המאבטחים כמובן, אבל אחריותנו להביא. זה פשע, אני לא מכניס לכלא, אבל מקווה שיתפסו ולצערי התמונות לא ברורות לגמרי אבל למשטרה יש יותר אופציות".

היכל קבוצת שלמה בת"א (אתר FIBA)

מלשכת השר איתמר בן גביר נמסר: "השר לביטחון לאומי שוחח הערב עם גורמים במשטרה ודרש אפס סובלנות, נחישות, תקיפות וטיפול נגד מספר אוהדים של קבוצת הכדורסל הפועל תל אביב שהיכו באלימות קשה אוהדי הפועל חיפה בתום המשחק בהיכל שלמה. כמו כן, הנחה השר בן גביר את הגורמים במשטרה לבחון את צעד של סגירת המגרש, וצעדים משמעותיים נוספים נגד אוהדי הפועל תל אביב, זאת בעקבות מקרי האלימות החוזרים ונשנים מצדם". השר בן גביר: "אכן, אין לי כוונה להכליל את כל אוהדי הפועל ואין לי ספק שיש מתוכם נורמטיבים, אבל יש תופעה חוזרת ונשנית של אלימות אוהדי הפועל — הגיעה השעה לטיפול שורש".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button