ספורט אולימפיענפים אחרים

רותם גפינוביץ ואיתמר איינהורן ייצגו את ישראל במשחקים האולימפיים

איגוד האופניים בישראל הודיע היום (חמישי) על שני הרוכבים האחרונים שקיבלו את הכרטיס למשלחת האולימפית לפריס 2024 – רותם גפינוביץ ואיתמר איינהורן הם הרוכבים שנבחרו בדיסציפלינת אופני הכביש. זו הפעם השלישית ברציפות שבה ישראל שולחת נציגה למשחקים האולימפיים באופני כביש, כאשר במשחקי טוקיו 2020 הייתה זו עומר שפירא ובריו דה ז'נרו, 2016, שני בלוך דוידוב.

שני הרוכבים הישראלים אינם זרים למעמדים גדולים. איתמר איינהורן, 26, ממודיעין, רוכב מאז שנת 2012, אז נכנס לענף האופניים בעקבות אחיו, בן איינהורן, רוכב מקצועי בעצמו. איינהורן החל דרכו בקבוצת הרכיבה 500WATT במודיעין ובשש השנים האחרונות הוא רוכב במסגרת הקבוצה המקצועית של ישראל פריימר טק. הוא הישראלי הראשון שניצח שלב בתחרות בסבב המקצועני, כאשר בשנת 2021 ניצח בטור של סלובקיה.

בשנה האחרונה חווה איינהורן את העונה הטובה ביותר שלו, כאשר עד היום ניצח ארבע תחרויות- שני קטעים בטור רואנדה ושניים בטור טייוואן. איינהורן יהיה הרוכב הישראלי הראשון שייצג את ישראל באופני כביש גברים מאז המשחקים האולימפיים ברומא, 1960, שם השתתפו הנרי אוחיון ויצחק בן דוד, שהיו הישראלים הראשונים אי פעם בענף זה במשחקים האולימפיים.

רותם גפינוביץ (קרדיט: ספרינט סייקלינג)

איתמר איינהורן מסר: "שמח להבחר לייצג את המדינה באירוע גדול כמו המשחקים האולימפיים, בעיקר בענף קשוח כמו אופני כביש. אני מרגיש את המשקל הלאומי על כתפי והאחריות שלי לייצוג המדינה. המטרה היא לעמוד באתגר הזה בכבוד ולסיים בתוצאה שנוכל להתגאות בה. בתור ספורטאי זו התרומה המשמעותית ביותר שלי למדינה בתקופה הנוכחית".

רותם גפינוביץ, 31, ממודיעין, החלה גם היא את קריירת הרכיבה שלה בקבוצת הרכיבה Team Matzman במודיעין, בגיל 13. עוד כשהייתה רוכבת נוער אותרה לקבוצה האירופאית Dura Vernire והעתיקה את מגוריה לאירופה. היום רוכבת גפינוביץ במסגרת קבוצת Hess cycling team מאנגליה. בשנה שעברה עלתה רותם על פודיומים בתחרויות בסלובקיה, כאשר היא זוכה במדליות הכסף והארד, השתתפה בטור דה פרנס ובג'ירו דה איטליה בשנת 2022. כמו כן היא הוכתרה כאלופת ישראל ברכיבה נגד השעון ארבע פעמים ופעם אחת באופני כביש.

רותם גפינוביץ מסר: "ההתרגשות גדולה כרגע, בעיקר לאור הימים הנוכחיים במדינה ובבית. אני חושבת שהקמפיין שהתנהל בשנתיים האחרונות הוכיח לי שיש לכל אחת ואחד מאיתנו יכולת להגשים חלומות. המשחקים האולימפיים היו חלום שלי מגיל 17 והכרטיס הזה הוא ההוכחה מבחינתי, שגם אם זה לוקח זמן צריך להמשיך ולא לוותר. זה נכון בספורט, וזה נכון שבעתיים גם במאבק הנוכחי להשבת החטופים".

המירוץ להשגת הכרטיס האולימפי לישראל נסגר כבר באוקטובר שנה שעברה, כאשר הן הגברים והן הנשים הבטיחו את הכרטיס. בגברים ישראל תפסה את המקום ה-37 מתוך 45 כרטיסים פנויים ובנשים את המקום 43, כאשר גפינוביץ צוברת חלק משמעותי מאוד מהנקודות שהביאו לישראל את הכרטיס, זאת לאחר שעומר שפירא לא התחרתה במהלך כל שנת 2023, בגלל הריון. ההתעלות של גפינוביץ, שהתחרתה ללא הפסקה בתחרויות בכל העולם, צברה לזכותה את הניקוד הנדרש על מנת לזכות אותה בכרטיס לפריס.

אצל הגברים השגת הקריטריון התבצעה במאמץ משותף של קבוצת ישראל פריימר טק והנבחרת הלאומית, כאשר חלק מהניקוד הושג במסגרת לוח התחרויות של ישראל פריימר טק וחלקו אליהן שחררה הקבוצה את הרוכבים לטובת השתתפות במדי נבחרת ישראל. איתמר איינהורן שהשיג את ניקוד רב לזכות לנבחרת הישראלית, כולל שני נצחונות במירוצים בפולין וניצחון בקטע בטור של צ'כיה כאשר עודד קוגוט, עומר גולדשטיין, רותם טנא ונדב רייסברג תורמים ניקוד נוסף בתחרויות עילית ועד גיל 23.

מיכאל יעקבלב (צילום: גלעד קוולרצ'יק)

בכך משלים איגוד האופניים את הקמפיין האולימפי המוצלח ביותר עד היום, עם ארבעה רוכבים בשלוש הדיסיפלינות של רכיבת אופניים, שיגיעו לפריס- מיכאל יעקובלב באופני מסלול, תומר זלצמן באופני הרים ואיתמר איינהורן ורותם גפינוביץ באופני כביש.

יו"ר איגוד האופניים בישראל, דפנה לנג: "רותם ואיתמר עשו שניהם דרך מדהימה לאירוע השיא של רכיבת האופניים העולמית ואנחנו מלאי גאווה על הנבחרת יוצאת הדופן שהצלחנו להעמיד לפריס. להצליח להכניס מתחרה בכל אחת משלוש הדיסציפלינות היה יעד אסטרטגי, זה הישג יוצא דופן בפני עצמו ועכשיו אנחנו ממשיכים לכוון גבוה. יש גורמים רבים שסייעו לקמפיין הזה, אבל מעל כולם אני רוצה לברך את כל הרוכבים והרוכבות, שתרמו להשגת הניקוד בדרך לכרטיסים לפריס, בלי התרומה שלכם לא היינו מגיעים לכאן".

סילבן אדמס, נשיא הכבוד של האיגוד והבעלים של קבוצת ישראל פרמייר טק בה רוכב איתמר בירך: "בחירתו של איתמר היא כבוד גדול. הוא יהיה רוכב הכביש הישראלי הראשון שמצליח להגיע לאולימפיאדה מאז שנקבעו הקריטריונים האולימפיים הקשוחים בשנות ה-60. אני רואה בבחירה של איתמר כהוכחה להצלחת פרויקט האופניים של קבוצת האופניים המקצוענית שייסדנו, 'ישראל פרמייר טק', אשר העניקה לרוכבים כמו איתמר את ההזדמנות להתחרות ברמות הגבוהות ביותר של הספורט ולהשיג את הקריטריון האולימפי. הבחירה באיתמר היא ראויה בהחלט שכן הוא הרוכב הישראלי היחיד עד היום שניצח מירוצי כביש בין לאומיים ברמה גבוהה. השנה הוא כבר ניצח ארבעה מירוצים והציפיות שלנו ממנו היא להמשיך ולהצליח. אטוס לאולימפיאדה כדי לעודד את איתמר ואת שאר הספורטאים שלנו. בהצלחה איתמר!".

Back to top button
Isport

FREE
VIEW