כדורגל ישראליליגת העל

רוני לוי מרוצה: "מגיעה מילה טובה לשחקנים שהיו מאוד מרוכזים"

מאמן הפועל חיפה דיבר אחרי ה-0:1 על הפועל ירושלים, שנותרה עם 2 נקודות מ-24 אפשריות: ''משחק קשה נגד יריבה פצועה ומאוד קשה לפיצוח''. זיו אריה: ''היה משחק של חפירות, עד שעשינו את הטעות התורנית שלנו''

הפועל חיפה ממשיכה בעונה המפתיעה שלה ונמצאת במקום השני בטבלה לאחר שמונה מחזורים עם הפסד בודד, כשהיא רחוקה 2 נקודות בלבד מהמוליכה מכבי תל אביב ובמחזור הבא היא תפגוש את מכבי חיפה בדרבי של הכרמל, לאחר ניצחון 0:1 אמש (ראשון) מול הפועל ירושלים באצטדיון טדי.

מאמן הפועל חיפה רוני לוי אמר בסים "יש לנו קבוצה קודם כל שכיף להיות איתה ביום יום. האווירה שלנו היא נהדרת, חברה מאוד מאוד טובים, מאוד איכותיים. שחקנים כנראה שגם יהיו בסוף טובים מאוד. יש אווירה באמת טובה, מתאמנים מאוד ברצינות. אני חושב שגם היום ראו דוגמא טובה להרבה מחויבות, הרבה רצון, הרבה השקעה. הם כל הזמן ביחד, מאוד מחוברים וזה חשוב מאוד. מה שחשוב אצלנו זה שיש חומר אנושי נהדר, אני מאוד אוהב את השחקנים האלה ומחובר אליהם. יש לנו דינמיקה טובה במועדון, עם יואב בעל הבית, סביבת העבודה רצינית מאוד ומגיע לנו הבונוס". 

לוי הוסיף: "קיבלנו קבוצה במצב קשה ולא משקף מה שאני ראיתי את המשחקים הקודמים שלהם, רמת המשחק לא משקפת את רמת הנקודות שלהם. הם משחקים טוב מאוד ולא מסתדר להם בנקודות. אז ידענו שהמשחק קשה מאוד נגד יריבה במצב לא נעים, לא סימפטי. שמאוד מקשה מבחינה טקטית, יש המון התמודדות איתה מבחינה טקטית, גם הגנתית וגם התקפית. ידענו שהמשחק הזה, כמו שאמרתי לשחקנים, יוכרע בגול לכאן או לשם. אני חושב שסך הכול עמדנו מבחינה טקטית, הגנתית, טוב מאוד. מנענו מהם להגיע למצבים ויצרנו מצבים לעשות גול או שניים. אני שמח שהצלחנו לעשות את האחד הזה".

על כובש השער עודד צ'קול: "אני יותר ממרוצה. אני שמח קודם כל בשבילו, בחור שעובד מאוד מאוד קשה שהיה במצב שאיבד קצת את הדרך המקצועית שלו ולא מצא לעצמו כיוון. אנחנו בהפועל חיפה חיבקנו אותו ומגיע לו כי הוא ילד נהדר וגם שחקן מוכשר. אני חושב שהוא יכול הרבה להתפתח, יש לו הרבה להתפתח עם הרבה זמן וסבלנות. אני שמח ששחקן כזה נותן גול ועוד שער ניצחון. מגיע לו".

שוער הפועל חיפה, יואב ג'ראפי (אסף הופמן)

המאמן סיכם: "כבר עכשיו אני מקבל פידבקים גם של קבוצות שהם התכוננו נגדנו שמכבדות ומתמודדות ויודעות שמתמודדות נגד קבוצה טובה. אתה יודע, אנחנו הולכים לעבור שבוע-שבועיים מאוד מאוד אינטנסיביים. אני חושב שאחרי השבועיים האלה נהיה יותר חכמים. לאן הכיוון של הקבוצה הזאת הולך. אני חושב, ממה שאני מרגיש, ההתקדמות שלנו – גם ברמת האימון, גם ברמת המשחק – עקבית וטובה מאוד. אנחנו צריכים להמשיך עם זה".

שוער הפועל חיפה יואב ג'ראפי סיכם: "לא הופתענו מהיכולת של ירושלים, אני חושב שהם ידעו לעמוד טוב איתנו. היה לנו משחק באמת התקשינו פה מאוד, זה היה ניצחון בשיניים. ידענו שאנחנו באים כנגד קבוצה שהיא יודעת לעמוד טוב, מאומנת שכמו שרוני אמר התוצאות שלהם קצת לא משקפות במשחקים האחרונים. אבל הם קבוצה טובה, התכוננו כמו שצריך ואני שמח שידענו לנצח משחק כזה. חדר הלבשה הוא באמת חדר הלבשה טוב. אנחנו כולנו מגובשים ונהנים. שמח שזה מגיע גם למגרש ורואים את החיבור הזה בין השחקנים. כל ניצחון הוא חשוב מבחינתנו, זה מוסיף לנו לביטחון חשוב לנו להמשך הדרך".

מאמן הפועל ירושלים, זיו אריה (ליאת אבשלומי)

מאמן הפועל ירושלים זיו אריה אמר: "היה משחק של 0:0, חלק אנחנו שלטנו במשחק, חלק הם, היה משחק של חפירות. עשינו את הטעות התורנית שלנו, אנחנו בתקופה שטעויות עולות לנו ביוקר. אנחנו משחקים כדורגל, מנסים להניע את הכדור ולעולם זה יישאר ככה, קורות טעויות וזה יתהפך. אנחנו לא אותה קבוצה כמו בשנה שעברה, לא היה משחק גדול של שתי הקבוצות היום, בלי הרבה מצבים, לצערנו הפסדנו אותו. יש לי 100% אחריות על מצב הקבוצה".

לגבי ההמשך, אמר אריה: "הפועל ירושלים לא מועדון שמאמין בשינויים ומה שיהיה עד ינואר… גם ככה אנחנו לא מועדון שמביא 8 או 9 שחקנים. זה לא יקרה. גם בעונה הקשה לא הבאנו יותר משניים-שלושה שחקנים. יש לנו קבוצה טובה, קשה לראות את זה כרגע ובלא מעט משחקים יש לנו גם דקות טובות, אבל הדברים הולכים לנו קשה עכשיו. יש לנו המון פצועים, אבל זה לא קשור כי יש לנו סגל טוב. הכל הולך קשה, עכשיו זה נראה שאי אפשר. נמשיך לעבוד עם כל הקושי, הדברים יתהפכו לטובתנו. כולם עושים את המאמץ וכולם עובדים בדרך, ובתהליך שאנחנו מאמינים בו ואנחנו מאמינים בכולם".

המאמן סיכם: "אתה צריך לשאול את ההנהלה. השחקנים? כולם מתאימים להפועל ירושלים. הרבה מהם צעירים, לא בגיל, אלא בניסיון שלהם בליגת העל. זה ברור שאם התוצאות היו אחרות ומומנטום אחר, היית אומר וואו, איזה יופי של שחקנים הבאתם. עכשיו קשה להם, הרגליים שלהם כבדות. הם צריכים קצת מזל ומשהו שיתהפך לטובתם ואז אנחנו נראה את היכולת שלהם. נגמר המשחק, ישבתי ונשמתי אוויר. דיברתי קצת עם העוזר שלי, לאן אתם לוקחים את זה? זה שאתה מחליט שזה מוזר, בסדר גמור. החלטתי שאני רוצה לשבת ולנשום ולדבר קצת עם ליאור. ברור שלא שמחתי הפסדנו עוד משחק ואנחנו שתיים מ 24, אין בזה כלום מעבר".

שחקני הפועל ירושלים (ליאת אבשלומי)

המגן מקס גרצ'קין הוסיף: "אני חושב שגם היום, כמו שזיו אמר, היה די משחק חפירות, זה לא שהיינו פחות טובים. רוב המשחק החזקנו בכדור והגענו לחצאי מצבים שלא ניצלנו לצערי. זה מומנטום כזה, שהכול הולך קשה. גם כשעושים טעות אז יבקיעו נגדנו ולמרות שטעויות כאלה קורות כמה פעמים במשחק, אבל המומנטום השלילי כרגע משפיע עלינו. אני אפתיע אותך ואומר שהלך הרוח בקבוצה היה טוב והוא עדיין טוב. אני מאוד מאמין בקבוצה שלנו. אמנם יש הרבה צעירים, אבל צעירים מוכשרים עם אופי חזק. אנחנו נצא מהתקופה הקשה הזאת. זה שכר הלימוד של רובנו ואני מאמין בקבוצה אנחנו קבוצה קשה לראות את זה בתקופה האחרונה, אבל אנחנו נצא מזה. אני מרגיש שקשה להפריד את הרצף השלילי הזה שאנחנו נמצאים בו".

גרצ'קין סיכם: זה גם הביטחון נפגע, גם כל חצי טעות משפיעים על כל שחקן. אני בטוח שאנחנו נצא לדרך חדשה, שתי נקודות מעשרים וארבע זה פתיחת עונה לא טובה, אבל עוד פעם אני אומר דווקא מהנקודה הזאת, אנחנו כולנו מאמינים בצוות, בהנהלה בדרך שלנו אנחנו בטוחים בעצמנו ואנחנו נצא מזה. אנחנו מדברים הרבה אחד עם השני. מאוד חורה לנו המצב הזה שאנחנו מרגישים שאנחנו משחקים כדורגל טוב ומי שרואה אותנו, רואה שאנחנו מנסים לשחק כדורגל טוב. לצערי בזמן האחרון לא מצליח לנו, אבל אנחנו מדברים כל פעם על מה אנחנו צריכים לשפר. כרגע אנחנו צריכים לשפר יותר את האופי שלנו, יותר את הרגל המסיימת, יותר את הגרוש ללירה. זה שחסר לנו כדי שזה יתחבר. אנחנו נצא למסע חיובי ונביא את הנקודות. כבר במשחק הקרוב נעשה הכל כדי להביא את שלוש הנקודות".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button