ענפים אחריםענפים נוספים

רוכבת ההרים נעמה נוימן זכתה במדליית כסף במרוץ גביע ספרד

מעבר לזכייה במדליה, רוכבת האופניים צברה 40 נקודות במאבק על הכרטיס למשחקים האולימפיים בפריס. כדי להשיגו, היא וחברות הנבחרת יצטרכו להשיג עוד 100 נקודות על מנת לעקוף את בלגיה. שלוש תחרויות נותרו

רוכבת אופני ההרים נעמה נוימן זכתה היום (ראשון) במדליית הכסף בתחרות Shimano Super Cup MTB, תחרות קרוס קאנטרי אולימפי מדרג C1. מעבר לזכייה, צוברת נוימן 40 נקודות לזכותה במאבק על הכרטיס למשחקים האולימפיים בפריס 2024.

על מנת להשיג את הכרטיס יצטרכו נוימן וחברותיה לנבחרת רומי ולדניצקי ונעמי לוריה לצבור עוד 100 נקודות דירוג לפחות לזכות ישראל, על מנת לעקוף את בלגיה, המדינה שמדורגת כרגע במקום האחרון שמקנה את הכרטיס. ההישג לא יהיה פשוט, בהתחשב בכך שנותרו עוד שלושה שבועות בלבד עד להכרעה ובזמן זה תתחרה נוימן בשלוש תחרויות, שיסתיימו בגביע העולם בצ'כיה.

נעמה נוימן (צילום: קרדיט בתוך התמונה)

במקביל למאבק כנגד בלגיה חייבת נוימן להשגיח על יריבותיה הספרדיות, שנמצאות קרוב מאוד מאחוריה, בהפרש של 10 נקודות לערך. בתחרות הנוכחית הצליחה הישראלית להשאיר את הספרדיות מאחור דווקא במגרשן הביתי, ובכך שמרה על היתרון עליהן. גם נבחרת קזחסטן בתמונת ההתמודדות על הכרטיס האחרון למשחקים.

תחרות הגביע הספרדי התקיימה במסלול מעגלי, שאורכו 4.8 ק"מ, אותו הקיפו המתמודדות ארבע הקפות. נוימן נהנתה ממסלול הדומה למאפיינים בישראל והתקיים על גבעה חשופה, עם עליות וירידות בשיפועים תלולים.

בשבוע הבא תחזור נוימן לתחרות גביע המדינה, תחרות C2 שתתקיים בישראל ולאחריה שתי תחרויות מדרג HC, הדרג הגבוה ביותר לפני גביע העולם, שיתקיימו באוסטריה. לבסוף תטוס לתחרות המשמעותית ביותר, גביע העולם, שיתקיים בסוף החודש בצ'כיה, שלאחריו יפורסם הדירוג העולמי, שיקבע האם לישראל יוענק הכרטיס לפריז.

Back to top button
Isport

FREE
VIEW