ענפים אחריםענפים נוספים

רוכבת האופניים אורי בש-דובינסקי זוכה במדליית הארד בשוויץ

הישראלית בת ה-19 התחרתה מול 22 רוכבות בגמר תחרות הסקראץ', רכיבה במסלול הוולודרום לאורך 10 ק''מ, וסיימה במקום השלישי. בש-דובינסקי: ''כבוד גדול לייצג את מדינת ישראל בתקופה הזאת, זה מעמד מרגש מאוד''

בשנה האולימפית, שבה מוכרעים הכרטיסים האולימפים, חוזרת אורי בש-דובינסקי מתחרות הוולודרום בשוויץ עם מדליית ארד במרוץ הסקראץ'.

הישראלית בת ה-19 התחרתה מול 22 רוכבות בגמר תחרות הסקראץ', רכיבה במסלול הוולודרום לאורך 10 ק"מ. לאורך רוב המסלול שמרה בש–דובינסקי על מקומה בדבוקה הראשונה ובשתי ההקפות האחרונות ביצעה פריצה פנומנלית וחצתה את קו הסיום שניות בודדות אחרי המנצחת, מיסירינה מרגריטה מאוזבקיסטן.

בנוסף התחרתה הישראלית במרוץ הנקודות, אותו סיימה במקום התשיעי וכן התחרתה, במשותף עם חברתה לקבוצה, הבריטית לוסי נלסון, במירוץ המדיסון, אותו סיימו במקום השמיני המרשים.

אורי בש-דובינסקי בפעולה (איגוד האופניים בישראל)

בסיום התחרות עלתה בש-דובינסקי לפודיום עם סיכת חטופים על מדי הנבחרת הישראלית ואמרה: "כבוד גדול לייצג את מדינת ישראל בתקופה הזאת. לעמוד על הפודיום בבמה הבינלאומית עם מגן דוד וסרט צהוב על המדים זה מעמד מרגש מאוד ואני מודה על ההזדמנות הזאת".

בש-דובינסקי נחשבת לאחד הכישרונות הצעירים המבטיחים ברכיבת אופני מסלול בישראל. בשנת 2022 היא הפכה לרוכבת הישראלית הראשונה שעמדה על הפודיום באליפות אירופה לנערות, עם המקום שלישי במקצה הסקראץ', וכן סיימה במקום העשירי באליפות העולם לנוער באומניום, הקרב רב של אופני המסלול.

אצל הגברים התחרו ולד לוגינוב ואלון יוגב, שסיימו את מרוץ הנקודות במקום הרביעי והתשיעי בהתאמה. במרוץ המדיסון הזוגי התחרו הגברים יחדיו וסיימו במקום השישי המצויין.

תחרות הוולודרום בשוויץ היא תחרות בדירוג CL2, הרמה השניה בתחרויות הבינלאומיות, אחרי סבב גביע העולם, ובה השתתפו מדינות רבות שטרם הבטיחו את הכרטיס האולימפי למשחקי פריז 2024. ההצלחה של הנבחרת הישראלית בהחלט מעוררת תקוות באיגוד האופניים, מאחר וענף הוולודרום הוא החדש ביותר שנכנס לאיגוד ורוב הספורטאים הישראלים מתאמנים בו רק כשלוש שנים, וכבר מצליחים להגיע לתוצאות מרשימות בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW