ענפים אחריםענפים נוספים

רוכבי אופניים הורשעו בהפרת הקוד האתי וסיכון חבריהם לנבחרת

רוכבי האופניים עמית קינן ואורי בש דובינסקי הועמדו לדין משמעתי על עבירות משמעת שביצעו במסגרת הנבחרת בתחרות באיטליה. הם התלוננו על מאמן הנבחרת הסקוטי, שהושעה לעת עתה עד לבירור העניין

שני רוכבי אופני המסלול, אורי בש – דובינסקי ועמית קינן הורשעו היום (ראשון) על ידי וועדת המשמעת בהפרה ברגל גסה של הקוד האתי ופגיעה בפעילות נבחרת ישראל, לאחר שהתנהלו באופן בלתי הולם במהלך תחרות בינלאומית באיטליה בשבוע שעבר. בכך קיבלה הוועדה באופן מוחלט את עמדת איגוד האופניים ותמכה בהשעיה שפסק לרוכבים.

בעקבות סדרת אירועי משמעת ואי עמידה בהוראות ביטחוניות הושעו שני הרוכבים בשבוע שעבר מיידית מפעילות הנבחרת ונפתח הליך משמעתי בעניינם. לבקשתם של השניים התקיים היום דיון בוועדת המשמעת של ההתאחדות לספורט. את איגוד האופניים ייצגו עו"ד אורי כהנא ואורי קידר. את הרוכבים ייצגה עו"ד דליה בושינסקי.

אורי בש-דובינסקי עם הסרט הצהוב (איגוד האופניים בישראל)

ועדת המשמעת גיבתה באופן מוחלט את החלטתו של איגוד האופניים להשעות את הרוכבים. בהחלטתו כתב הדיין, עו"ד דין כוכבי, כי הרוכבים רמסו ברגל גסה את הקוד האתי, הפרו את הסדר וביזו את מוסדות האיגוד ועל כן פסק לשניהם השעיה על תנאי לחצי שנה מפעילות הנבחרת. בנוסף נגזרה על קינן השעיה בפועל לחודש מהנבחרת, כך שהוא לא יוכל להשתתף באליפות אירופה, שמתחילה השבוע.

יו"ר איגוד האופניים, דפנה לנג: "פסק הדין קבע באופן חד משמעי כי התנהלות הספורטאים הייתה כזו שלא ניתן לעבור עליה לסדר היום. התנהגות ערכית ומקצועית הן אבני הדרך לפעילות הנבחרות והמגדלור לאורו יפעל איגוד האופניים תמיד. אנחנו מחויבים לנבחרת מקצועית וראויה ערכית ולא נרתע מלטפל בכל הפרה".

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW