ענפים אחריםשחייה

רודיטי: "לא ויתרתי גם אחרי הפציעה ועכשיו אני באולימפיאדה"

השחיין הישראלי במים פתוחים יופיעו בפעם השנייה ברציפות במשחקים האולימפיים לאחר התוצאה הנהדרת באליפות העולם בשחייה: ''הזדמנות להביא גאווה למדינה ישראל''. המאמן אמיר עופר: ''הוא יכול לכוון הכי גבוה''

נבחרת השחייה במים פתוחים סיימה את השתתפותה באליפות העולם בשחייה בקטאר אתמול (ראשון). מתן רודיטי העפיל למשחקים האולימפיים בפריס וסיפר בראיון בלעדי ל"ישראל ספורט" לאחר משחה ה-10 ק"מ שבו סיים במקום העשירי מתוך 71 מתמודדים: "התחושות טובות, אבל היה משחה מאוד מאוד קשה בשבילי. ידעתי שיש שתי אפשרויות – או שיהיה משחה מהיר או שיהיה משחה טקטי, והיה משחה מאוד טקטי שהקשה עליי מאוד עד לסיבוב האחרון".

מתן רודיטי (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

רודיטי המשיך: "בסיבוב האחרון הצלחתי לבוא לידי ביטוי כמה שיותר, אבל עד אז היה מורט עצבים. נפצעתי בקרסול באמצע נובמבר, היה לי שבר והייתי בגבס, אבל ישר אחרי 10 ימים עברתי לגבס שעמיד במים ונכנסתי למים. לא וויתרתי וזה בא לידי ביטוי עכשיו בזה שהגעתי לאולימפיאדה. פריס זאת עכשיו הזדמנות להביא גאווה למדינת ישראל באולימפיאדה. הרגיש בסדר סך הכל להתחרות בדוחא. היה קצת חשש כשנכנסו לקטאר, אבל אחרי כמה ימים הפחד עבר".

עידו גל, שסיים במקום ה-37, הוסיף: "תמיד כיף לבוא להתחרות. היה משחה מאוד קשה, בשלושת הסיבובים הראשונים הייתה ערבוביה גדולה מאוד והשחיינים האחרים התחילו להגביר. איבדתי אותם שם לקראת סוף הסיבוב הרביעי. בסיבוב האחרון ניסיתי לעקוף כמה שיותר שחיינים, סך הכל אני מאוד מרוצה". לקראת העתיד: "עכשיו אני חוזר לארה"ב, יש לי תחרות בקולג'ים שם ואני אופטימי. ממשיכים להתאמן ולהתחרות".

מתן רודיטי (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

מאמן נבחרת השחייה במים פתוחים אמיר עופר סיכם: "אני הכי גאה בעולם במתן, אני חושב שהוא יכול לכוון הכי גבוה שיש בעולם, במשחקים האולימפיים. הגענו לפה לא בשיא הכושר, אבל היינו ממוקדי מטרה בהשגת הקריטריון והוא עשה את זה. היו לנו חודשים מאוד מאתגרים, גם בגלל הפציעה שלו, גם בגלל המצב הביטחוני. הצלחנו להגיע לכושר המתאים בזמן הנכון ולעשות את זה. עכשיו אנחנו מכוונים גבוה. אין ספק שזה חסר תקדים להעפיל לשתי אולימפיאדות. אנחנו מיד נסתכל קדימה, הכי גבוה שאפשר, נכין אותו לכושר השיא שלו בשאיפה בקיץ שיתמודד על המדליות. עידו גל שיפר את המיקום שלו מאליפות העולם הקודמת, נתן פה תצוגה, ובכלל כל הישראלים אפשר לומר באופן כללי – גם הבנות וגם הבנים – כולנו צריכים להיות גאים בהם. הם ייצגו את המדינה בכבוד, נחישות וקשיחות עד קו הסיום. אני גאה בהם וכולם צריכים להיות גאים בהם".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button