כדורגל ישראליליגת העל

רובי קין: "מה שחוויתי היה כמו עשר שנים של למידה וניסיון"

מאמן מכבי ת''א חגג אליפות ראשונה על הקווים: ''מאושר, סופר גאה בחבר'ה, הם אלה שעשו את המאמץ כל הזמן. יש בישראל הרבה כישרון, קל לראות את זה. זאת ליגה קשה. אני כל כך שמח שאני יושב פה וניצחתי''

מכבי תל אביב זכתה אמש (שבת) באליפות המדינה בפעם ה-24 בתולדותיה ולאחר שלוש שנים בהם ראתה את מכבי חיפה מניפה את צלחת האליפות. המאמן רובי קין ספג לכל אורך העונה ביקורת עזה במולדתו – הידועה באנטי ישראליות שלה – בגלל שהחליט להמשיך לעבוד בישראל במהלך המלחמה. אבל הוא סיים את העונה כמנצח הגדול, עם אליפות שהתווספה גם לתואר גביע הטוטו ולקמפיין אירופי מרשים שהסתיים רק בשמינית גמר הקונפרנס ליג.

מכבי ת"א עם צלחת האליפות (מוטי קדוש)

קין אמר במסיבת העיתונאים לאחר המשחק: "אני שמח שאני יושב פה וניצחתי. מה שחוויתי היה כמו עשר שנים של למידה וניסיון. אני שמח עכשיו, מאושר, סופר גאה בחבר'ה, הם אלה שעשו את המאמץ כל הזמן. נתנו להם את המידע והם היו צריכים לספק את הסחורה וזה מה שהם עשו. הרגע בו החלטתי להגיע? הייתי באוטובוס בדרך לחתונה כשמיץ' התקשר אליי. הוא אמר שהוא רוצה שאהיה המאמן. רציתי להגיע למקום שאוכל לשחק בו באירופה, שיחקתי שם הרבה כשחקן וזו הייתה הזדמנות מושלמת. כמובן שזה לא רק זה, גם החיבור שיש לך עם אנשים והיה לי חיבור מידי עם מיץ' וג'ק. זה חשוב מאוד עבורי להיות קרוב לאנשים שמנהלים את המועדון".

מיץ' גולדהאר ורובי קין עם צלחת האליפות (ישי נאמן)

על הליגה בישראל, אמר האירי: "יש פה הרבה כישרון, קל לראות את זה. זו ליגה קשה, אפשר לשבת פה שעתיים ולדבר אבל אין לי שעתיים. ברור שיש הרבה דברים שצריך לשפר, אבל זו לא הבעיה שלי, אלא איך לגרום לקבוצה שלי להיות הכי טובה שאפשר. שאר הקבוצות ידאגו לעצמן". על כך שהניצחון הגיע היום למרות חיסורים של חלק מהשחקנים, אמר המאמן: "לכן צריך קבוצה וסגל. אמרתי מההתחלה שתמיד צריך להיות מוכן כי אתה לא יודע מתי יגיע הזמן שלך. הכי קשה להשאיר שחקנים בחוץ אבל יש החלטות קשות. בסופו של דבר הכל צריך להתאים לקבוצה וככה מנצחים".

מאמן מכבי ת"א, רובי קין (מוטי קדוש)

לסיום קין גם נשאל כיצד הסתדר העונה כאשר משפחתו לא הייתה עימו בחלק ניכר מהזמן, והשיב: "עזבתי את הבית בגיל 15 אז אני רגיל לנסיעות. ברור שזה לא קל אבל לפעמים צריכים לעשות הקרבות מסוימות כדי לעשות משהו ולמזלי יש לי משפחה תומכת. גם עבור הצוות זה היה מאתגר ולא הייתי פה בלעדיהם. זה מאמץ קבוצתי והם היו מדהימים כל העונה. להיות כאן איתם הפך את זה לקל יותר. אני יושב פה ומדבר אבל זה הכל הם. אני תמיד אומר שאין מה לדבר יותר מדי על העבר כי אי אפשר לשנות אותו. צריך להסתכל על הרגע ועכשיו אני כאן. אני יושב כאן ומתרכז במה אני עושה. מה יהיה בעתיד? אלו שיחות שנעשה בפרטיות".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW