כדורגל ישראליליגת העל

רובי קין מבטיח: "בכל מצב, אהיה במכבי ת"א עד סיום העונה"

אחרי 3 משחקים ללא ניצחון, מאמן מכבי ת''א הבהיר לפני הדרבי מחר (רביעי, 20:30) שהוא לא הולך לשום מקום: ''לא שולט בהמצאות של אנשים''. על היכולת של הצהובים: ''לא אוריד את הראש ואתחבא בגלל תוצאה''

מוליכה במשבר: מכבי תל אביב חזרה מפגרת המלחמה עם 12 ניצחונות רצופים וכבר פתחה פער של 10 נקודות בצמרת הטבלה, אלא שבשבוע האחרון היא נתקעה ובשלושת המשחקים האחרונים השיגה שתי נקודות בלבד, מה שאפשר למכבי חיפה לצמצם את הפער עד כדי שלוש נקודות. הצהובים ינסו לצאת מהמשבר מחר (רביעי, 20:30) בדרבי הגדול של תל אביב במשחק שינעל את המחזור ה-16 בליגת העל.

המאמן רובי קין נשאל במסיבת העיתונאים האם יש לו מסקנות בעקבות המשחקים האחרונים אמר: "לא נעבור את כל העונה ללא הפסד, יש פעמים בהן יש הפסד או תיקו וזה חלק מהכדורגל. זה קרה תוך שבוע אבל אני חושב שאם זה היה קורה במהלך העונה כולה לא היינו מדברים על זה כל כך הרבה. אני לא מודאג, אנחנו יודעים מה אנחנו צריכים לעשות, אנחנו מדברים עם השחקנים כל הזמן, יש לנו פגישות אישיות איתם כל הזמן ואנחנו יודעים שאנחנו יכולים להשתפר. כמות המצבים שמשיגים מולנו ומבקיעים מולנו לא טובה מספיק, וזה מאמץ קבוצתי. אנחנו צריכים להיות חזקים יותר בהיבט הזה ומרוכזים יותר".

שחקני מכבי ת"א מאוכזבים (ישי נאמן)

קין הוסיף: "הרבה פעמים זה עניין של ריכוז, אם אתה לא חלק מהמשחק רגע אחד בכדורגל יכול לשנות הכל. זה לא שאנחנו לא יוצרים מצבים, השאלה היא איך נהיה חכמים יותר ונייצר עוד הזדמנויות ועל זה דיברתי על שחקנים היום. אולי לא תבקיע אבל אתה יכול לעשות משהו שיגרום לאחרים לכבוש. התרחקנו מזה קצת, הייתה לנו שיחה, אני לא מודאג מכך, תמיד נבקיע אבל זה עניין של איך לא נספוג. אני אוהב שערים אבל אני גם אוהב לשמור על שער נקי ואנחנו צריכים להשתפר בכך".

כשנשאל על החיסרון של פליסיו מילסון ששוהה עם אנגולה באליפות אפריקה, אמר המאמן: "אני לא מודאג לעולם מאנשים שלא פה כי זה חלק מהמשחק. מילסון טוב מאוד אבל זה נותן לאחרים הזדמנות. דור שיחק בשמאל והבקיע 2 ב-4 המשחקים האחרונים אם אני לא טועה, זה לא רע. מילסון נותן לך זמן עם המהירות שלו ועובר שחקנים אבל אנחנו לא יכולים לעסוק במי שלא פה אלא במי שכן". האירי גם הדגיש לגבי הדיווחים באירלנד על עתידו: "אני לא יכול לשלוט בדברים שאנשים ממציאים. לא אכפת לי מה אנשים אומרים, אני לא אעזוב עד סוף העונה. אמרתי את זה כשהגעתי, הבטחתי לכולם שאני אהיה כאן עד סוף העונה".

שוער מכבי ת"א, אורלנדו מוסקרה (ליאת אבשלומי)

קין נשאל האם מכבי תל אביב לא משחקת יותר מדי מהמרכז במקום לרווח את המשחק, וענה: "איך הגול השני הגיע? זה לא הגיע מהאגף, זו הסיבה למה דור פרץ כל כך טוב, בהצטרפות מאחור. אמרתי לכם בעבר על אופי ומנהיגות, זה הבחור, דור פרץ, היו לו משחק אחד רע ואז הוא מגיע עם צמד. אנחנו יודעים שקבוצות יצופפו נגדנו, צריכים לעשות דברים טוב יותר. אנחנו צריכים לגוון, זה לא שאנחנו מנסים לשחק מהאמצע כל הזמן. אנחנו יודעים שיש לנו שחקנים מסוכנים כמו דור שיכולים לעשות ריצות טובות והשנה אנחנו מצליחים לעשות את זה". על ההחלטה להחליף את אורלנדו מוסקרה ברועי משפתי במשחק האחרון אמר: "זו החלטה כמו כל דבר שאני עושה".

לסיום נשאל קין על התחושות האישיות בשבוע האחרון ואמר: "אני במשחק הרבה זמן, מעולם לא ראיתם אותי למטה או למעלה. תמיד באמצע, בלי קשר אם זה ניצחון, תיקו או הפסד. זה לא מטריד אותי. אני רוצה לנצח כל משחק, ברור. זה הכדורגל. אבל אני לא נאיבי מספיק לחשוב שלא נפסיד לעולם או שנסיים בתיקו. זה באיך אתה מגיב להפסד, והתגובה שלנו היא אותו הדבר, אנחנו ממשיכים, נותנים את אותו מידע לשחקנים. הגישה והאווירה שאנחנו מנסים ליצור פה הן אותו דבר. אני לא רוצה שאנשים יורידו את הראש. כתפיים אחורה. לאחר המשחק נגד חיפה הלכתי לארוחת צהריים וערב באותו היום כדי להראות לאנשים שאנחנו בונים משהו. משחק אחד לא ישפיע עלינו. אנחנו יודעים מה אנחנו רוצים להשיג ונמשיך בניסיון להפוך את הקבוצה הזו לטובה יותר".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button