כדורגל ישראלינבחרת ישראל

רד בול זלצבורג אישרה: אוסקר גלוך ישוחרר לנבחרת האולימפית

ההתאחדות לכדורגל קיבלה אישור רשמי מהאוסטרים לגבי אחד השחקנים החשובים בסגל. לוזון: ''מודה לראשי רד בול שהבינו את הסיטואציה''. גלוך: ''כולנו מאמינים שאין מטרה שלא נוכל להשיג, מצפה לתמיכה אדירה בפריס''

רד בול זלצבורג האוסטרית עדכנה בצהריים (ראשון) באופן רשמי את ההתאחדות לכדורגל, כי אוסקר גלוך ישוחרר לאולימפיאדה ויעמוד לרשות נבחרת האולימפית שתשתתף בטורניר הכדורגל האולימפי בפריס. הנבחרת תקיים מחר משחק אימון נגד מכבי חיפה ומחרתיים תצא למחנה אימונים בפולין, כאשר בטורניר עצמו ישראל תשחק בבית של פרגוואי, יפן ומאלי.

אוסקר גלוך באימון הנבחרת (אודי ציטיאט, באדיבות ההתאחדות לכדורגל)

נזכיר שבשונה מהיורו או המונדיאל, קבוצות לא חייבות לשחרר שחקנים לאולימפיאדה שכן לא מדובר בחלון בינלאומי מחייב. סגנית אלופת אוסטריה אף תשתתף במוקדמות ליגת האלופות שמתנגשות עם המשחקים האולימפיים, אך נעתרה לבקשת הנבחרת והשחקן ושיחרה את גלוך. שחקן ההתקפה בן ה-20 הבקיע העונה שבעה שערים ובישל 15 נוספים עבור זלצבורג בליגה האוסטרית, לצד שני שערים שכבש בליגת האלופות.

מאמן הנבחרת האולימפית, גיא לוזון, מסר: "אני מבקש להודות ליו"ר ההתאחדות שינו זוארץ על עשייתו הרבה לטובת ההצטרפות של אוסקר למשימה הלאומית. תודה מיוחדת גם לראשי רד בול זלצבורג, שהבינו את הסיטואציה ולמרות שלא מדובר בחלון בינ"ל מחייב מבחינת שחרור שחקנים, נענו לבקשה שלנו. אין ספק שאוסקר שחקן משמעותי מאוד עבור הנבחרת והכדורגל הישראלי וההתעקשות שלו להיות חלק מהמשחקים האולימפיים הובילה לתוצאה המיוחלת. נמשיך לעשות הכל כדי להעמיד את הסגל הטוב ביותר במטרה להגשים את החלומות הגדולים שלנו".

אוסקר גלוך בפעולה (אודי ציטיאט, ההתאחדות לכדורגל)

אוסקר גלוך עצמו מסר: "אני שמח על האפשרות להיות חלק מהנבחרת באולימפיאדה ומודה למנהלי המועדון שפעלו יחד עם ההתאחדות לכדורגל למציאת הפתרון. היה לנו יורו נהדר בגיאורגיה עם חצי גמר והבטחת המקום בפריז 2024 וכמו שאני מכיר את גיא לוזון ואת החברים שלי, כולנו מאמינים שאין מטרה שלא נוכל להשיג. חשוב לנו לייצג את מדינת ישראל ואת הכדורגל שלנו על במה כל כך מרכזית ונדירה ואין לי ספק שנזכה לתמיכה אדירה". בניגוד לגלוך, ענאן חלאיילי עדיין לא קיבל אישור מאוניון סן ז'ילואז וינסה לעשות זאת בימים הקרובים.

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW