כדורגל ישראליליגת העל

רגע שיא בעונה שהוא אפילו לא חלם עליה: רובי קין ימשיך לחייך?

מכבי ת''א ''תארח'' הערב (חמישי, 22:00) את משחק הגומלין מול אולימפיאקוס והמאמן טפטף לשחקניו שאסור להיות שאננים גם ביתרון של שלושה שערים. הגב שקיבל מגולדהאר, הביקורת מבית והישג השיא בקריירה?

כשהיא צעד לפני עשיית היסטוריה בהגעה לרבע גמר אירופי כלשהו, אמנם רק הקונפרנס ליג, אבל בהחלט במה מכובדת מאוד, תארח הערב (חמישי, 22:00) מכבי תל אביב – עדיין מחוץ לבלומפילד וישראל – את אולימפיאקוס פיראוס היוונית במשחק הגומלין בין השתיים בעיירה הסרבית באצ'קה טופולה, לא רחוק מהעיר נוביסאד.

על פניו, היתרון המכריע בן שלושה שערים שיש למכבי תל אביב מהמשחק הראשון לאחר שניצחה 1:4 אמור להספיק לצהובים, אבל לאחר ביטול חוק שערי החוץ השנה – כאשר אם זה היה עדיין פעיל המשחק הערב היה באמת לפרוטוקול בלבד, אך לאחר ביטול חוק זה, למרות היתרון הגדול, המאמן רובי קין לא חדל מלטפטף לשחקניו ששום דבר לא גמור. נראה שהשחקנים הפנימו את הרצינות שבדבריו של המאמן ואף הם חוזרים על המנטרה הזו שוב ושוב.

המאמן רובי קין (מכבי ת"א, האתר הרשמי)

"אם נבוא למשחק בהרגשה שהכל כבר סגור אנחנו עלולים למצוא עצמנו מופתעים ולא לטובה", אמר קין בדבריו לקראת המפגש מול היוונים. "עברתי הכל בכדורגל, כולל איבוד יתרון של שלושה שערים, ואני יודע איזו הרגשת תסכול מרגישים אחרי דבר כזה. אנחנו צריכים לבוא בגישה שמדובר במשחק חדש לחלוטין שעומד בפני עצמו. אולימפיאקוס היא קבוצה מצוינת והיא מבחינתה תעשה הכל לנסות ולמחוק את היתרון שלנו. לכן עלינו להיות זהירים שבעתיים".

גם עבור האירי עצמו, שלראשונה בקריירת האימון המאוד קצרה שלו ,הוא עומד למבחן בגרות משלו – העפלה לרבע הגמר במסגרת אירופית עשויה להעשיר את הרזומה שלו. קין לא תאר לעצמו איזו שנה הוא יעבור. כבר במסיבת העיתונאים הראשונה שלו, שהייתה גם היכרות עם המדיה הישראלית, הוא ענה לשאלת עבדכם הנאמן כיצד הוא מגיב ואיך יתנהל לאחר הביקורת הגדולה שספג מבית ממולדתו אירלנד על כך שקיבל את ההצעה לאמן בישראל וכבר אז גדע כל ניסיון לערב פוליטיקה וספורט. "באתי לכאן לאמן כדורגל ואני מתרכז רק בזה".

מאמן מכבי ת"א, רובי קין (חיים בן דוד)

למרות אמירתו זו של קין, נראה שהיא הייתה נאיבית משהו לנוכח אירועי ה-7/10 ששמו אותו בעין הסערה. לפתע מצא עצמו במדינה שנמצאת במצב מלחמה שנכפתה עליה במפתיע. מחד, הוא נדרש לגנות אירועים קשים שקרו בישראל בה הוא מאמן, אך מאידך הוא סופג נאצות ואיומים על משפחתו על כך שהוא מאמן בישראל. בנוסף לכך, נאלצה הקבוצה לשחק במסגרת האירופית בחוץ גם את משחקי הבית שלה, כל שכן גם את משחקי החוץ. הליגה הופסקה לחודשיים ורבים הטילו ספק שהמאמן האירי והצוות שלו יחזרו לארץ לחידוש משחקי הליגה.

את הערמונים מן האש הוציא עבורו דווקא הבעלים מיץ' גולדהאר, בן לאם ניצולת שואה, שלא דחק במאמן לפרסם הודעות גינוי שאולי הייתה מוסיפה לכמה אנשים לאגו הפרטי שלהם, אך מזיקה במפורש למאמן ולמשפחתו. גולדהאר, במכתב לאוהדי הקבוצה, רומם את רוחו של המאמן שלו, הסביר את הסיטואציה הקשה והבלתי אפשרית בה נמצאים קין וגם משפחתו ודן אותו לכף זכות על כך שלא העלה בדעתו לעזוב באמצע ולא לשוב לישראל.

רובי קין, ג'ק אנגלידיס ומיץ' גולדהאר (מכבי ת"א, האתר הרשמי)

גולדהאר עצמו הגיע במטוסו הפרטי למשחק ומביע תמיכה בלתי מסוייגת במאמן בצוות ובשחקנים. מבחינת ההרכב להערב, ישוב קין להרכב הקלאסי שלו מהמשחקים האחרונים. רועי משפתי ימשיך לעמוד בשער, כאשר דניאל טננבאום יישב על הספסל. צמד הבלמים הערב יהיו אנריק סבוריט ועידן נחמיאס. רוי רביבו יפתח באגף שמאל של ההגנה ועידו שחר בעל הפן התקפי ויותר אחראי בהגנה יפתח בצד שמאל. בקישור ישחקו דור פרץ, יוריס ואן אובריים וגבי קניקובסקי, כאשר לצדו של ערן זהבי ישחקו אושר דוידה ופליסיו מילסון.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button