יורו 2024כדורגל עולמי

רברוב: "השחקנים הראו את הרוח של אוקראינה, גאה בכולם"

לאחר התבוסה 3:0 לרומניה, הנבחרת מהמדינה שעדיין נמצאת בעיצומה של המלחמה מול רוסיה חזרה מפיגור ל-1:2 על סלובקיה ונותרה בחיים במאבק על השלב הבא. שליח ''ישראל ספורט'' מדווח מהניצחון החשוב

אחרי התבוסה הכואבת 3:0 לרומניה במחזור הפתיחה, שחקני נבחרת אוקראינה קיבלו אתמול (שישי) מנת חמצן גדולה באמצעות הניצחון 1:2 על סלובקיה במחזור השני של בית ה' ביורו 2024. נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי בירך את הנבחרת: "תאמינו אחד בשני, תמכו אחד בשני, הילחמו אחד בשביל השני. זה מה שצריך לאחד את כולנו ועכשיו כולנו צריכים להילחם: בשביל החופש, החיים והתפיסה הנכונה של אוקראינה ברחבי העולם. המשיכו ככה, יש עדיין קרב חשוב מאוד להילחם בו, עבדו ביחד עד הסוף".

המאמן סרגיי רברוב אמר לאחר הניצחון: "השחקנים הראו את הרוח של אוקראינה. אני בטוח שכולם, החיילים והאזרחים בבית, שמחים. זה מאוד חשוב להתאושש כמו שצריך, אני גאה בכל מי ששיחק הערב. שיחקנו טוב במחצית הראשונה, היו לנו בעיות בסוף המשחק הקודם, היינו צריכים רגליים טריות. היינו צריכים להגיב במחצית השנייה, אמרתי לשחקנים שהם צריכים לעשות את זה. הבחירה בין אנדריי לונין לאנטולי טרובין? שני השוערים שלנו מעולים ומגיע להם לשחק".

רברוב הוסיף: "היום היינו הנבחרת הכי צעירה ביורו. היורו הזה הוא עבור השחקנים, יש לנו נבחרת מאוד צעירה, אבל בכדורגל זה קורה. אנחנו צריכים להיות מרוכזים. חשוב מאוד שהשחקנים הגיבו והגיעו לנו שלושת הנקודות. אני חושב שהיה משחק מאוד מרגש, השחקנים נתנו את הכל על המגרש. הערב היינו חייבים 3 נקודות וניסינו לעשות הכל כדי להשיג אותן. היום ייצרנו מצבים, זה מאוד חשוב. היורו מאוד חשוב, הגבנו כמו שצריך וייצרנו מצבים. כדורגל הוא על התוצאות".

כובש השוויון מיקולה שפארנקו אמר: "כששיחקנו נגד רומניה קיבלנו שיעור חשוב איך לשחק נכון ורצינו להראות את מיטב היכולת שלנו הפעם במגרש. כשהשווינו האמנו שאנחנו יכולים לנצח. עשינו את מה שהמאמן שלנו אמר לנו לעשות, זה עבד ואני גאה מאוד בניצחון הזה. הניצחון הזה נותן לנו הרבה רוח חיובית והרבה השראה. גם התמיכה שקיבלנו באצטדיון הייתה פקטור משמעותי בניצחון הזה".

מאמן סלובקיה פרנצ'סקו קאלצונה אמר: "אני מרוצה מהשחקנים שלי, אני מרוצה מהקבוצה שלי. לגבי רומניה, נהיה מוכנים למשחק הזה, אנחנו רוצים להעפיל לשלב הבא. האוקראינים היו צריכים לעשות משהו כדי לחזור למשחק, אבל כמו שאמרתי הם ייצרו לנו בעיות. הם קבוצה טופ 10 והם ניצחו בפלייאוף. לפני כמה חודשים היה בלתי אפשרי לחשוב שהנבחרת שלנו יכולה לשחק שווה בשווה מול נבחרות כאלה".

קאלצונה סיכם: "הבאתי את הצעירים כי אני מאמין שהם יכולים לעזור. ידענו שנשחק נגד נבחרת שחייבת לנצח, העובדה שאנחנו פה היא כבר סנסציה. נעשה הכל כדי לנצח את רומניה. נחכה למשחק מחר (היום, ר"י), אם רומניה תשיג תוצאה או בלגיה תחזור לקרב על העלייה. במחצית הראשונה דיברנו ובסופה לא שיחקנו כל כך טוב. ידענו מה תכנית המשחק של אוקראינה. קשה מאוד לשמור על אותו הקצב לאורך כל המשחק" אם תטעה, היריבה תעניש אותך וזה מה שקרה".

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW