כדורגל ישראליליגת העל

קרופניק יזם קרן לזכר חברו שנרצח, רביבו תקף את טורקיה

אקס מכבי חיפה ומכבי נתניה פועל למען משפחתו של חברו טל אילון ז''ל שנפל בהגנה על כפר עזה: ''משפחתו שבורה וצריכה בית חדש''. כוכב העבר: ''לא מבין למה לא מנתקים את היחסים''. מרוץ למען החטופים בת''א

אקס מכבי חיפה, מכבי נתניה ומספר קבוצות נוספות בליגת העל, לאוניד קרופניק, הקים קרן תמיכה עבור משפחתו של חברו טל איילון, שנפל כשהיה בכיתת כוננות במלחמה נגד החמאס. קרופניק, ששיחק לאחרונה בישראל בסקציה נס ציונה ב-2015, הלך השבוע להפגנה בברקלי, האוניברסיטה בשורותיה שיחק בעבר, והשתתף בהפגנת תומכי ישראל, הקראה לשחרור החטופים מעזה.

הפגנת תמיכה בישראל (צילום פרטי)

כדורגלן העבר היהודי-אמריקאי סיפר: "ב-2010 טל ואשתו מזי היו המשפחה שלנו בנתניה והם עזרו לי לגדל את ילדיי. החלום שלהם היה להקים בית ומשפחה, ולכן טל עבר לכפר עזה שהיה מקום נהדר עבורו. בשנה האחרונה דיברנו, הוא בדיוק סיים לבנות את הבית עליו חלם במקום הזה שהיה קרוב יחסית לעזה. ב-7 באוקטובר, בשבת בבוקר, כתבתי לו הודעה, אבל הוא לא ענה לי. למחרת קיבלנו הודעה שאשתו מזי ושלושת ילדיה בטוחים, אבל טל נעדר. יומיים אחר כך הבנתי שהוא כבר לא בחיים".

קרופניק הוסיף: "זה לא מתקבל על הדעת שאדם כזה הלך מאיתנו. יום אחד אתה מדבר איתו והכל בסדר, יום אחרי הוא איננו. הוא הקריב את חייו למען אחרים כשהתנדב לכיתת הכוננות. משפחתו שבורה והיא צריכה לבנות בית חדש, לכן אני רוצה לעזור להם לבנות עתיד טוב יותר. אני רוצה לעזור למשפחתו ולילדיו כי הוא גיבור אמיתי שהרג כמה טרוריסטים ומנע מוות של אחרים. ביחד נבנה את הבית שלו מחדש, נבנה את ישראל מחדש".

מרוץ למען החטופים (צילום: גיא דר)

כוכב העבר חיים רביבו, ששיחק בטורקיה בשנים 2000-2003 ונחשב לאגדת פנרבחצ'ה איתה זכה באליפות, תקף בחריפות את טורקיה. רביבו כתב באינסטגרם: "לא מבין מדוע לא מנתקים את היחסים עם טורקיה תומכי הטרור. הם דורכים על דגל ישראל, הפגנות, תחזירו את השגריר, סלקו את השגריר שלהם, תאסרו טיסות של טורקיש איירליינס. לא לטורקיה!". כזכור, בשבוע שעבר תקף ישירות את ההתאחדות הטורקית וכתב: "תתביישו לכם, דקת דומיה וסרטים שחורים עבור תושבי עזה ולא עבור היהודים שנרצחו על ידי ארגון הטרור חמאס=דעאש. ההיסטוריה תשפוט אתכם".

יותר מ-600 רצות ורצים השתתפו הבוקר בריצה למען החטופים. טרם ההזנקה ב-6:30 מרידינג בתל אביב, חולקו לרצים מספרי חזה עם שמות ותמונות החטופים. את הריצה הובילו נעם ועמרי אלמוג יחד עם שליו ברוש. "אחותי חן גולדשטיין אלמוג נחטפה לעזה עם שלושה מילדיה, אגם, גל וטל. בעלה נדב והבת הגדולה ים נרצחו בביתם בכפר עזה. אנחנו נרוץ פה כל שבת עד שיחזרו אלינו", אמר עמרי אלמוג. ברוש הוא מאמן ריצה ורץ אולטרה מרתון ישראלי בכיר, שסייע בגיוס קהילת הרצים. "הריצה היא למרחקים של 5 ק"מ ועד 30. כל אחד ובחירתו, ותתקיים מדי שבוע עד להחזרת החטופים", הוסיף.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button