כדורגל ישראליליגת העל

קפטן מכבי חיפה עלה לקברו של סנ"צ איציק מלינה ז"ל

צ'ארון שרי עלה לקברו של אוהד הירוקים שנספה באסון הכרמל ב-2010: ''זהו סיפור מדהים וכל כך עצוב. אני גאה לעמוד פה ולחלוק כבוד לאיש הגדול הזה. שינוח על משכבו בשלום''. זהו סיפורו של מלינה המנוח

לרגל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, קפטן מכבי חיפה צ'ירון שרי, עלה היום (שני) לקברו של סנ"צ איציק מלינה, שנספה בשריפה הגדולה בכרמל ב-2010. הקפטן הניח צעיף על קברו ושמע את סיפור מותו וגבורתו של מלינה, אוהד הירוקים בנשמתו, שניהל במסגרת תפקידו את ימי המשחק בקריית אליעזר.

איציק (יצחק) מלינה נולד בחיפה וגדל בשכונת קריית אליעזר, מטרים ספורים מהאצטדיון אותו כל כך אהב לפקוד, הן כאוהד והן כמפקד משטרה. "הוא כל כך אהד את מכבי", מספר אחיו יניב, "אני לא אשכח איך הוא היה שבור אחרי שהפסדנו את האליפות ב-86, אבל יותר מזה אני לא אשכח שלקח אותי למשחק הראשון שלי בחיים בעונת 83/84". קפטן האלופה עלה כאמור היום לקברו של איציק, הניח צעיף של מכבי ושמע את סיפור גבורתו. שרי סיפר: "זה סיפור מדהים וכל כך עצוב. אני גאה לעמוד פה ולחלוק כבוד לאיש הגדול הזה. שינוח על משכבו בשלום".

איציק, שהשתחרר בדרגת סרן מצה"ל, התגייס לצבא ועד מהרה מצא עצמו עולה בסולם הדרגות, תוך שהוא ממלא תפקידים חשובים במשטרת חיפה וזיכרון יעקב. ב-2.12.2010 פרצה שריפת ענק בכרמל, שהתפשטה בין רוב הוואדיות ונחשבת לגדולה בתולדות המדינה. בשל חשש כבד לחיי אדם, הוחלט על פינוי אסירי כלא "דמון" וכלא "הכרמל". למשימה חברו קצינים ושוטרים שעסקו בחסימת צירי תנועה, לוחמי האש של שירות כבאות והצלה, צוערים ומדריכים מקורס קצינים של השב"ס. איציק לא חיכה להוראות ממפקדיו לעלות אל הכרמל ונסע באופן מידי לאזור השריפה והחל בביצוע פעולות שמטרתן הצלת חיי אדם, כגון פינוי וחילוץ ילדי הגן מקיבוץ בית אורן וחסימת צירי תנועה מרכזיים.

סמוך לשעה 15:30, מפקדת תחנת חיפה, נצ"מ אהובה תומר יחד עם איציק, החלו בנסיעה ברכבה לכיוון העיקול שנקרא בהמשך "עיקול המוות". ברכב נוסף היה נצ"מ ליאור בוקר. באזור העיקול פגשו באוטובוס צוערי שב"ס שהיה בדרכו לכלא "דמון", אז החלה האש להתגבר ולשונות אש ענקיות סיכנו את האוטובוס ונוסעיו. קציני המשטרה ניסו לכוון את האוטובוס להסתובב, אך האש הנוראית חסמה את דרכו ולא אפשרה לו לעזוב את המקום. האוטובוס חזר לעבר העיקול למרות האש והחום הנוראיים, איציק ועמיתיו זינקו תחת האש, פתחו את דלתות האוטובוס שהחל לבעור וכך חילצו ממנו את צוערי השב"ס. לאחר החילוץ החלו קציני המשטרה וצוערי השב"ס לרוץ לעבר מקום מבטחים, אך לרוע מזלם הרוחות החזקות הניעו את האש הנוראית לעברם.

איציק נספה ביחד עם הצוערים וקציני המשטרה מתחת לעיקול המוות, שם נמצאו גופותיהם כאשר הם חבוקים. רב-פקד איציק מלינה נפל בפעילות מבצעית באירוע השריפה בכרמל ביום כ"ה בכסלו תשע"א. איתו נספו בשריפה 43 גברים ונשים. 37 מהם צוערי קורס קציני שירות בתי הסוהר ומפקדי הקורס, נהג האוטובוס, שלושה כבאים ושני קציני משטרה. איציק היה בן 46 בנפלו. הוא הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים, הורים ושלושה אחים. על תפקודו של איציק באסון בכרמל ועל אומץ ליבו הוענק לו אחרי נפילתו עיטור המופת על "גילוי אומץ הראוי לשמש מופת".

יהי זכרו ברוך.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button