כדורגל ישראליליגת העל

קנס כבד הוטל על בית"ר י-ם בבית הדין: יותר מ-100 אלף ש"ח

בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל הטיל על הקבוצה מהבירה קנס של 103.5 אלף ש''ח בגין שורה של אירועים במהלך המשחק מול הפועל ת''א בבלומפילד - כולל זריקת חפצים, הדלקת אבוקות וכן קריאות גזעניות

בית"ר ירושלים ספגה היום (חמישי) קנס כספי של לא פחות מ-103.5 אלף ש"ח בבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל, בעקבות אירועי ה-1:5 נגד הפועל תל אביב בבלומפילד במוצאי השבת האחרונה. בית"ר נקנסה בסכום של 50,000 ש"ח על קריאות גזעניות ("מוות לערבים" ו-"טועמה מחבל") – עונש על תנאי שהופעל, לאחר הישנות המקרה. עוד 30,000 ש"ח בית"ר תשלם על התפרצות של 20 אוהדים לשדה המשחק, לאחר השערים שבית"ר כבשה במשחק. בנוסף, הקבוצה מהבירה נקנסה ב-6,000 ש"ח על השלכת חפצים ועוד 7,500 על הדלקת אבוקות ביציעים.

הדיין עו"ד נועם ליובין כתב בהחלטתו: "לעניין התפרצות הקהל אל תחומי המגרש – הרי שעשה חסד התובע עם הנאשמת מאחר ובדו"ח המשקיף, מצוינים עשרות אוהדים שירדו אל עבר כר הדשא, במס' אירועים שונים, אך עם זאת ומאחר ולא צוין מס' ספציפי, בחר התובע להתחשב בנאשמת והעמיד את מס' האוהדים המתפרצים על 20. כאמור בכך עשה חסד עם הנאשמת ועל כן הנני מקבל את בקשתו של התובע לגזור על הנאשמת קנס כספי בפועל בסך 30,000 בגין התפרצות של 20 אוהדים אל שדה המשחק".

אוהדי בית"ר ירושלים (ליאת אבשלומי)

עוד כתב: "אסב את תשומת לב גורמי ההתאחדות כי כלל לא ברור כיצד נספרים האוהדים במקרה מעין זה בו מס' פעמים כמס' השערים (וכאלו היו לרוב לטובת בית"ר…) יורדים אוהדי הנאשמת בעשרות אל כר הדשא – האם מדובר באירוע חופף אחד בלבד בו נספרים פעם אחת בלבד אוהדים באירוע מסוים של התפרצות או האם מדובר באירועים נפרדים, בו מחושב מס' האוהדים המתפרצים במצטבר בכל האירועים יחד. אדגיש כי במקרה של השלכת חפצים או הצתת אבוקות, המדובר הוא בשיטה המצטברת בה נספרים כלל החפצים המושלכים, מוצתים, גם אם מדובר במספר אירועים רב לאורך המשחק".

לעניין השלכות החפצים, כתב הדיין: "מבין אני את טענת נציג הנאשמת כי הקבוצה שיתפה פעולה עם המשטרה בעניין זה ואף היו תפיסות, אולם כאמור גם נציג הנאשמת מבין כי איני יכול להתייחס לכך בגזירת העונש, בכפוף לנאמר בהוראת השעה, על כן גם כאן הנני מקבל את דרישתו של התובע וגוזר על הנאשמת עונש של קנס כספי בסך 6000 ש"ח. "על האבוקות כתב: "לעניין הדלקת האבוקות – הרי שהנאמר לעיל, לעניין השלכת החפצים, תקף אף כאן. ולכן הנני מקבל גם כאן את דרישתו של התובע וגוזר על הנאשמת קנס כספי בפועל בסך 7500 ש"ח".

הבעלים ברק אברמוב חוגג (ליאת אבשלומי)

לעניין הקריאות הגזעניות, כתב ליובין: "זוהי הפעם הרביעית רק בעונה זו בה מורשעת הנאשמת בעבירה של קריאות גזעניות. אזכיר כי על הקבוצה נגזר אכן עונש על תנאי של 50,000 ש"ח עוד בינואר 2024, כאשר עונש התנאי בחסד לא הופעל והוארך בשנה נוספת במרץ 2024. כאמור על פי תיקוני התקנון והוראת השעה הרי שאין באפשרותי להפעיל כל שיקול דעת באשר להפעלתו או אי הפעלתו של עונש התנאי, ואומר כבר עתה כי גם אם היה לי הרי שאיני רואה לנכון להקל עם נאשמת המורשעת בפעם הרביעית בעבירה של קריאות גזעניות. ועל כן הנני מפעיל את עונש התנאי הפסוק- קנס כספי בפועל בסך 50,000 ש"ח. כאמור אף בתיקוני התקנון – הרי שעונש התנאי המופעל לא נחשב כהטלת עונש בשל העבירה שגרמה להפעלתו ועל כן הנני מקבל אף את דרישת התובע (שאף היא עשתה חסד עם הנאשמת) בנושא זה".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW