כדורגל ישראליליגת העל

קניקובסקי: "לא היה לחץ לפני הדרבי, לא יכול להתנתק מהמלחמה"

מכבי תל אביב חזרה אתמול (רביעי) למסלול הניצחונות אחרי שלושה משחקים משחקים וניצחה 2:4 בדרבי. אחד המצטיינים במשחק גבי קניקובסקי אמר במסיבת העיתונאים: "לא היינו לחוצים בכלל. מי שרואה כדורגל בכל העולם, מבין שיש תקופות שפחות מסתדר ופחות הולך. זה טבעי בחיים. קודם כל, אני שמח שחזרנו לנצח וזה הכי חשוב".

איך זה שלא באתם לחוצים למשחק? 

"כי אחרי 3 מושגים שאתה לא מנצח כביכול אתה חושב שכולם בלחץ וכולם מסתכלים עליך. אני יכול להגיד לך שהמאמן והמועדון עצמו מאוד סגור, מאוד יודע מה הוא רוצה מעצמו. המועדון והמאמן יודעים מה הם רוצים אחד מהשני, אז אין לחץ".

שחקני מכבי ת"א חוגגים עם מחווה מרגשת (ישי נאמן)

אתה היית הכי טוב על הדשא וזה קורה לך, מה שנקרא, בצל תקופה אישית, שהיא מן הסתם פחות נעימה. איך, מאיפה העוצמות, מאיפה הכוח המנטלי?

"אני עדיין מנסה איכשהו להתמודד עם הקשיים האלה. אנשים לא רואים את זה ביום יום, אבל אשתי אמרה לי 'קח את ה-90 דקות האלה ותנסה להתנתק מכל מה שקורה'. אני מנסה, אני יכול להגיד לך שיש משחקים שאני לא מצליח להתנתק. אני שמח שהיום זה קרה, החברים שלי כל הזמן בראש שלי ביומיום, כל הזמן זה קושי יומיומי עם מציאות חדשה. כמו שאמרתי באיזה ראיון אחד, אנחנו ננציח אותם באור שלהם".

שני אחים בעזה יש לך כרגע.

"זאת תקופה מאתגרת לכולם לכל עם ישראל. מקווה שנצא מזה חזקים, באמת להיות ביחד זה הכי חשוב".

הרושם בימים האחרונים היה שאתם במשבר. השאלה אם אתם גם הרגשתם ככה?

"לא. אני חייב להעביר משהו אחד, זה שהתקשורת אומרת משבר, אנחנו לא קוראים לזה משבר. כי בכדורגל ובחיים יש תקופות שפחות מסתדר, אבל שיש לך דרך ויש לך מאמן שיודע מה הוא רוצה מהשחקנים, אז דברים מסתדרים בסופו של דבר. אחרי משחק אחד אומרים משבר ועכשיו יגידו חזרנו למסלול הניצחונות. כל משחק אנחנו באים לתת הכל ולפעמים זה פחות הולך. אנחנו צריכים להבין את זה".

שחקני מכבי ת"א חוגגים עם הקהל (ישי נאמן)

אליפות לוקחים בסוף דרך ההגנה, אנחנו יודעים את זה. 

"זה לאו דווקא ההגנה, אני חושב שזה מתחיל מהחלוצים והקישור. זה לאו דווקא ההגנה. נגיד שבוע שעבר מול ריינה, איבדתי את הכדור, זה היה בקרן. אני מאשים את עצמי שאיבד את הכדור שם, זה לאו דווקא מצב נייח או בלמים שלא לקחו את הכדור גובה. אנחנו צריכים להסתכל על עצמנו בפן הזה באמת פחות לספוג ואנחנו שמים על זה את הדעת. זה באמת משהו שאנחנו צריכים להשתפר בו".

קניקובסקי נשאל על כך ששיחקו במערך אחר.

"אני חושב שהמערך, מערך טוב, איך שאני רואה זה היום הצלחנו לנצח עם זה, אבל זה נראה טוב מבחינת הקישור זה אותו דבר כביכול. אבל גם הלחץ שונה שזה מאוד עוזר לנו. אני מקווה שנמשיך עם היכולת הזאת, לא משנה איזה מערך. יכול להיות שזה גם ייתן יותר גיוון. כן, אני מסכים. אני חושב שקבוצה שיש לה יותר גיוון, היא יותר מסוכנת. זה טוב שגם הצוות אחרי 3 משחקים וגם השחקנים מתאימים את עצמם לשיטות אחרות וזה מאוד חשוב".

על המחמאות של רובי קין לגביו.

"אני גדלתי על רובי, אנחנו אוהדי ליברפול אז עוד כשהוא שיחק שם, יש לנו קלטות בבית אז זה מאוד מרגש. שחקן ברמה הזאת, ובמיוחד ללמוד ממנו כל יום, התשוקה שלו, הרעב שלו זה. משהו בלתי רגיל. אני מקווה שנוכל לתת לו רגעים טובים העונה".

מאמן מכבי ת"א, רובי קין (ישי נאמן)

יש מחשבות לשחק באירופה?

"יש למכבי תל אביב אופציה, אני אמרתי לאנשים שאם אני אשאר בישראל אז רק במכבי, אבל כרגע יש לי חלומות ויש שאיפות ואתגרים שאני רוצה לעשות. מקווה שיצליח, אם לא אז נהיה פה, אבל כרגע אני עסוק במשחק הבא ומתאושש".

למה באמת אתה כל כך רוצה את זה? 

"אני חושב שכמו כל אחד, אני רוצה קודם כל לראות איך אני מתאים לרמות האלה ולנסות. אני חושב שכל שחקן צריך לשאוף קדימה ולהתקדם ולא להישאר במקום שנוח לו תמיד. זה החלום הקטן שלי".

למה אתה מכוון? 

"אני לא אזלזל באף אחד, אבל בשבילי זה להתקדם ולנסות ולא ללכת לחו"ל בשביל להגיד שאני בחו"ל כי אני בחו"ל. אני רוצה ליגה בכירה יותר, כי גם מכבי תל אביב בשמינית גמר קונפרנס ליג זה לא בא ברגל. אז כן, אני מקווה שנמשיך את המטרות של מכבי תל אביב".

שגיב יחזקאל בנתב"ג (צילום: פתאל טרמינל)

קארצב חוזר?

"אני לא שמעתי על זה כלום. אם יבוא נקבל אותו בידיים פתוחות. אני יודע שהוא עבר תקופה לא פשוטה שם. העיקר שהוא בארץ".

 איך הרגשתם על, מה שעבר השבוע שגיב יחזקאל, כחבר לנבחרת ובכלל כשחקנים כישראלים?

"מה שקורה בעולם זה לא פשוט להיות ישראלי שם. רק מדמיין מה הוא עבר שם. ראיתי את הסרטון שהוא בבית משפט, זה היה לי מחריד וקשה. שמח שקיבלו אותו בשדה ופה בארץ. באמת שימחו אותו. מקווה שהוא עכשיו בבית.

מה דעתך על המשחק הקרוב מול הפועל פתח תקווה?

"קודם כל, אחרי רצף כזה אתה אומר שפתאום יבוא משחק קל, אבל כלום לא יבוא לך קל בחיים וגם עכשיו. יש קבוצות טובות, באר שבע נראית טוב עכשיו, מכבי חיפה כמובן. אנחנו נצטרך כמו אחרי עשרה ניצחונות שהתרכזנו בעצמנו וגם אחרי הפסדים, צריכים להתרכז בעצמנו ולהמשיך קדימה".

דור תורג'מן וערן זהבי חוגגים (ישי נאמן)

רובי קין טוען שבהוראות הוא כן מבקש מכם ללכת הצדדים ואתם לא עושים את זה. איפה זה נופל, הדבר הזה?

"אני חושב על מה שהמאמן אומר שגם נראה לי אני ודור ירדנו יותר מדי נמוך במשחקים האחרונים. לא הרגשנו שותפים כל כך למשחק, כי קבוצות סוגרות אותנו ועושות בונקר. היום דווקא נשארנו בעמדות שלנו גבוה ונתנו לבלמים ולמגנים להסתדר. בסוף אתה לא נוגע כל כך הרבה בכדור, אבל אתה נוגע במקומות מסוכנים, והיום זה קרה. לשחקן זה לא כל כך כיף כי אתה נוגע כל כמה דקות, אבל בסוף זה עובד".

אתם קבוצה של 10 קרנות בממוצע למשחק. זה אחד הדברים שצריכים לייצר לכם מדי פעם איזשהו שער, למה? למה הקבוצה לא יודעת לייצר תרגילים בקרנות?

"היום עוזר המאמן דיבר על זה, זה מעניין. ניתן על זה את הדעת. צריכים גם אגרסיביות וגם רצון להבקיע. באמת יש לנו הרבה קרנות ונייחים, שאנחנו לא עושים מזה יותר מדי. זה אחת הנקודות שהצוות נותן עליה את הדגש. עוד פעם, זה אחד הדברים שכן צריכים להדגיש כי בסוף אתה יכול לנצח במצב נייח, משחק 0:1 וללכת הביתה. אלו דברים שאנחנו צריכים תוך כדי תהליך להשתפר בהם".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button