כדורגל ישראליליגת העל

קין: "מבחן גדול, אלו המשחקים שאתה רוצה להיות מעורב בהם"

מאמן מכבי ת''אלקראת המשחק מחר (חמישי, 19:45) מול אולימפיאקוס בשמינית גמר הקונפרנס ליג: ''השחקנים מבינים שהם יכולים לנצח כל יריבה. מאושר לייצג את המועדון בשלב הזה''. ואן אובריים: ''מגיעים לנצח''

מכבי תל אביב משלימה את ההכנות לקראת המפגש הראשון עם אולימפיאקוס מחר (חמישי, 19:45) במסגרת שמינית גמר הקונפרנס ליג. הצהובים יתמודדו במשחק הראשון מבין שניים עם היוונים בפיראוס, כשהגומלין ייערך בשבוע הבא בבאצ'קה טופולה שבסרביה.

המאמן רובי קין דיבר במסיבת העיתונאים והתייחס לאיכות של אולימפיאקוס: "עשינו שיעורי בית ואנחנו יודעים יודעים שיש להם שחקנים איכותיים מאוד, יכולת אישית טובה. אני מכיר את פודנס מהמועדון שלי בעבר, וולבס, שחקן נהדר והם קבוצה טובה. כל קבוצה שאתה משחק מולה נותנת לך משהו שונה להתמודד איתו. זה מבחן גדול ומבחן שאני מצפה לו. כמאמן ושחקן אלה המשחקים שאתה רוצה להיות מעורב בהם".

על מאמן היריבה חוסה לואיס מנדליבר, שמונה לתפקיד לפני כחודש, אמר: "מאז שהוא הגיע, הוא פתח טוב. מאמן טוב מאוד עם הרבה ניסיון. עד כה הוא עשה עבודה טובה ויש לי תמיד כבוד לכל המאמנים אז אני מצפה לפגוש אותו מחר. האמונה של השחקנים שלנו? כשחקן אתה צריך הלך רוח שלא משנה מי ניצב מולך – אתה יכול לנצח אותו. היה לי את זה כשחקן, גם מול קבוצות טובות מאיתנו ואנחנו חייבים להאמין בזה. אני רואה קבוצה שיכולה להגיע לכל משחק להילחם ויכולה לנצח משחקים".

כשנשאל עד כמה הוא נרגש לפני מה שנחשב למשחק במעמד מיוחד ויוצא דופן, ענה המאמן האירי של הצהובים: "אני מאושר לייצג את המועדון בשלב הזה, אבל עבורי זה אותו דבר אם אני משחק בליגה, בגביע, אני אף פעם לא חושב על המצב אלא על מה שלפניי. זה משחק שאתה רוצה להיות מעורב בו אבל מבחינה רגשית אין הבדל. ברור שיש הבדל ביכולת ובאיכות אבל אנחנו מוכנים לזה".

לסיום, נשאל קין על התמודדות עם חלוץ היריבה איוב אל-קעבי ואמר: "אנחנו יודעים שהוא חלוץ מצוין, אנחנו צריכים להיזהר ממנו אבל גם משחקנים אחרים. יש להם הרבה שחקנים שיכולים לשנות את המשחק בכל רגע, אנחנו צריכים להתרכז בהוראות שיועילו לקבוצה. אם נדאג משחקן אחד שחקנים אחרים יוכלו לגרום לנו בעיות".

יוריס ואן אובריים עם הכדור (ישי נאמן)

הקשר יוריס ואן אובריים אמר: "זה משחק שונה, אווירה טובה, קבוצה טובה ואיכותית אבל מתחילת העונה אנחנו משחקים בכל משחק כדי לנצח. גם פה אנחנו רוצים להשיג תוצאה טובה. זה יהיה קשה, יש להם קבוצה טובה. יש להם חלוץ טוב מאוד, צד שמאל שלהם טוב ויש להם הרבה איכות אישית שנצטרך להתגונן מולה ולהיזהר ממנה". על הזיכרונות שלו מהמפגש מול אריס סלוניקי בעונה שעברה: "זה אמור להיות קשה יותר, מול אריס זה היה במוקדמות ועכשיו אנחנו בשמינית הגמר. נצפה למשחק קשה עם אווירה דומה לזו שהייתה מול אריס".

ואן אובריים נשאל בהמשך האם משחקים שכאלה היו אחד מהגורמים להגעתו למכבי תל אביב, וסיפר: "כשראיתי את משחק החוץ באיינדהובן התרשמתי ולאחר משחק הבית גם. כשדיברתי עם שחקנים מפ.ס.וו הם התרשמו ואהבו את האווירה והקבוצה וזה עזר". על החשיבות של מרכז השדה של מכבי תל אביב במשחק מול היוונים, אמר: "במשחק הזה חשוב מאוד להגן על מרכז המגרש. הם אוהבים להגיע עם הרבה שחקנים לאמצע אז זה יהיה חשוב. נצטרך את כולם שיעבדו ביחד ולא רק את הקשרים במרכז".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button