כדורגל ישראליליגת העל

קין: "אגיד לזהבי – אם הרגליים מאפשרות לך, תמשיך לשחק"

מאמן מכבי ת''א התייחס למלך שערי הקבוצה, שצפוי להיות כשיר - למרות הפציעה בכתפו - לאחר להתאמן כל השבוע: ''אין לו בעיה לשחק, לכבוש ככה בגילו זה לא נורמלי''. על ב''ש: ''חושב רק עליהם, לא על אליפות''

מכבי תל אביב נכנסה לישורת האחרונה של ההכנות למשחק הבית נגד הפועל באר שבע (שבת, 20:30) שבסיומו היא תוכל לזכות באליפות. הצהובים מוליכים את הטבלה בהפרש של 8 נקודות כשבקופה נותרו 9. ניצחון בבלומפילד יעניק להם אליפות מספר 24, אבל אם מכבי חיפה לא תנצח בסכנין במשחק המקביל, רובי קין ושחקניו בכל מקרה יוכתרו. הקפטן ערן זהבי צפוי להיות כשיר למשחק, כאשר למרות הפציעה בכתף שספג במשחק העונה, הוא התאמן לאורך כל השבוע החולף. גם אנריק סבוריט ואופיר דוידזאדה חזרו היום לאימונים מלאים ונראה שרק דור פרץ ורוי רביבו המוצהבים ייעדרו.

המאמן רובי קין דיבר במסיבת העיתונאים היום (חמישי) ונשאל על כך שמכבי תוכל להבטיח את האליפות עם ניצחון במשחק הקרוב, ואמר: "אני לא חושב על האליפות אם להיות כן. אני חושב רק על באר שבע ואיך נוכל לנצח, זה הדבר היחיד שאני חושב עליו, עם אותה מנטליות ורצון לנצח את המשחק. אני תמיד חשוב על המשחק הבא, אני תמיד אומר את זה מתחילת העונה, זה לא השתנה. מה שיהיה יהיה. יש לנו משימה בשבת לנצח את באר שבע בבית וזה הדבר היחיד שאני חושב עליו, וגם השחקנים צריכים לחשוב כך".

מאמן מכבי ת"א, רובי קין (ישי נאמן)

על השאלה האם הקבוצה ירדה לקרקע לאחר הניצחון בסמי עופר, אמר המאמן האירי: "כן, וידאתי שזה יקרה". על ההכנות לבאר שבע, לה הפסיד במשחק הקודם שהתקיים באצטדיון טוטו טרנר, הוסיף: "אני מכין את עצמי כמו לאורך כל העונה. באר שבע קבוצה טובה מאוד. הם בגמר הגביע וזה לא עניין שלי, העניין שלי זה המשחק בשבת ואיך יהיו לנו פתרונות לנצח אותם. בזה אני מתרכז".

על מצב כישרותו של ערן זהבי, עדכן קין: "הוא בסדר, אין בעיות". המאמן נשאל האם לדעתו ערן צריך להמשיך לשחק, והשיב: "אני לא יכול לענות על השאלה עבור ערן. כל מה שאגיד זה שלהיות שחקן כדורגל זו העבודה הטובה בעולם. כשאתה מסיים, אתה מתגעגע לכך. זה הרבה יותר כיף מלהיות מאמן. כמאמן אתה דואג ל-26 שחקנים עם אגו. כשאתה מסיים לשחק לוקח חצי שנה – שנה להתגבר על זה. אלו זמנים לא פשוטים לכדורגלן כשהוא פורש. אני תמיד רציתי להיות מאמן, אני לא יודע מה התכניות של ערן, אבל אגיד לו כך – אם הרגליים שלך מאפשרות לך, תמשיך לשחק".

שחקני מכבי ת"א חוגגים (ישי נאמן)

לאחר מכן נשאל קין האם הוא מזהה דמיון בינו כשחקן לזהבי וענה בחיוך: "אני הייתי טוב יותר. הוא מקצוען אמיתי, בגילו להמשיך ולכבוש שערים זה הישג מדהים והוא לעולם לא בורח ממצבים. הוא החמיץ פנדל אבל הבקיע אחד קריטי לפני. זה מה שהוא עושה כל העונה. הוא נהדר לצוות, אליי, לקבוצה. צריך אנשים מנוסים ומנהיגים, גם שרן, סביב הקבוצה והוא מדהים וצריך לשחקנים כאלה בסביבה. אני תמיד אומר שהשחקנים צריכים לנהל את חדר ההלבשה. יש לנו שחקנים כאלה, גם סבוריט, יוריס הופך לכזה, צריך את זה בכל חדר הלבשה".

לסיום התייחס קין לכך ששחקנים שהגיעו לקבוצה בינואר סייעו לה במאני טיים של העונה: "זו הסיבה שהבאנו שחקנים, מגיע קרדיט לחבר'ה פה שזיהו אותם. אמרתי כל העונה שנצטרך את השחקנים, ואמרתי לשחקנים שיהיה זמן שאתה לא משחק אבל יהיה זמן שתצטרך להיות מוכן כי תקבל הזדמנות. יוריס שיחק טוב מאוד ונפצע ואז עדן הגיע ועשה עבודה טובה מאוד. מתן גם, רז, יונס. כלם תרמו עד כה אבל אנחנו עדיין צריכים אותם, יש עוד 3 משחקים. חשוב שכולם יהיו מוכנים, בכדורגל דברים יכולים להשתנות מהר מאוד".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW