יורו 2024כדורגל עולמי

קיין: "ג'וד תמיד מופיע", בלינגהאם: "מהרגעים החשובים בקריירה"

אנגליה חגגה את ה-1:2 הדרמטי על סלובקיה בדרך לרבע גמר היורו. הקפטן החמיא לכובש שער השוויון הדרמטי: ''תמיד מדברים עליו, אבל הוא תמיד שם. איזה שער, איזה שחקן הוא''. שליח ''ישראל ספורט'' מדווח מגרמניה

במשך 94 דקות אמש (ראשון) נבחרת אנגליה לא איימה ולו פעם אחת על המסגרת של סלובקיה, והיתה בדרך הבטוחה לסיים את דרכה ביורו 2024 כבר בשמינית הגמר – אלא שאז נכנס לעניינים הווינר הגדול ג'וד בלינגהאם וכפה הארכה עם מספרת בלתי נשכחת. מיד לאחר מכן הצטרף אליו הארי קיין, קבע 1:2 ושלח את נבחרת שלושת האריות לרבע הגמר, שם תפגוש ביום שבת את שווייץ.

בלינגהאם, שנבחר למצטיין, אמר בסיום: "היינו 30 שניות מללכת הביתה, מלאכזב מדינה שלמה ופתאום בעיטה אחת בכדור משנה הכל. אני לא רוצה להגיע למצבים הללו, אבל אם כבר מגיעים אליהם, זו הרגשה מטורפת. לשחק עבור אנגליה זה כבוד עצום, אבל יש המון לחץ בזה. להיות על המגרש ולהבקיע גולים זה השחרור הכי טוב בשבילי, זה רגע מאושר מאוד עבורי. השער הכי יפה שלי? זה בטוח בטופ, יש לי כמה יפים וכאלה שמשמעותיים מאוד בשבילי. אני חייב לתת פה קרדיט לרגע שזה קרה, שאם זה לא נכנס אנחנו בחוץ".

הקפטן וכובש שער הניצחון קיין אמר: "כל הזמן מדברים על ג'וד, בסוף הוא תמיד נמצא שם עבורנו. זה אחד השערים הגדולים בתולדות נבחרת אנגליה, איזה שער מטורף, איזה שחקן הוא. כשזה מגיע לרגעים הגדולים, הוא תמיד מופיע, הוא פשוט השאיר אותנו בחיים. יש הרבה תשוקה בנבחרת וכך היה גם הפעם. לא הורדנו את הראש. ניצחון גדול שבא עם הרבה תמיכה מהקהל. מילה טובה גם למחליפים, שנכנסו ועשו עבודה טובה מאוד. מה שחשוב זו התוצאה, ברור שהיינו יכולים להיות טובים יותר, אבל התוצאה חשובה".

המאמן גארת' סאות'גייט, שספג ביקורות רבות לפני ובמהלך המשחק, אמר: "שחקנים נכנסו והשפיעו, מי שנכנס ייצב את הנבחרת, זאת הרוח שלהם. התקשינו עם המשחק של הסלובקים. יש לנו בעיית איזון אבל קירן טריפייר עשה עבודה מעולה. הסלובקים משחקים דרך הלחץ במרכז המגרש, היום לקח לנו זמן להתארגן ובסוף כשאתה מנסה, היריבה מתעייפת ואתה יוצר את ההזדמנות. אנחנו עדיין שם נלחמים. אמרתי לשחקן שנכנס בדקה ה-90 שזה הרגע שלו, והוא עזר בשער השני. הוא סלח לי. לגבי 1966, רצינו להדגיש שהטורניר לוקח אותך לדברים מסוימים. את הסרט הראיתי להם עוד באנגליה".

סאות'גייט הוסיף: "נשחק ברבע הגמר נגד קבוצה ממש טובה, אני גאה בשחקנים על המנהיגות שהם מראים. מארק גוהי היה מדהים והוא לא ישחק במשחק הבא, אנחנו מאמינים בו. הוא הקריב המון למען הקבוצה. הארי וג'וד מסוגלים לדברים שהם עשו. כשאנשים רוצים שינויים אתה חייב שהשינויים ישפיעו, אצלנו כולם מוכנים. סלובקיה נבחרת טובה ומאומנת היטב. האמונה שהשחקנים הראו אדירה. נשחק נגד נבחרת נהדרת, זאת תהיה משוכה טקטית גבוהה, היה רוח וביחד שנבנה, היו לנו בעיות שפתרנו. שמנו פלסטר על דברים מסוימים. אנחנו עדיין שם, אין לפקפק בתשוקה ובאופי שלנו. קיין, ג'וד וטריפייר לא יכלו לרוץ יותר, אז הם צעקו מהספסל. הם היו מוכנים להקריב למען הקבוצה. דבר אחד זה לנצח עם כל הכוכבים, דבר שני זה לנצח עם אלה שמחליפים".

המאמן סיכם את התחושות במחנה האנגלי לאחר ההעפלה לרבע הגמר: "ג'וד חגג 21 אתמול, הוא מצליח בצורה יוצאת מהכלל. אני מבין את העולם שלו, הייתה לו השפעה מדהימה על הקבוצות שלו, אבל הוא עדיין אדם צעיר. מה שהוא מוסיף לנו יוצר רגעים שיוצרים משחקי ענק. שני שערים גדולים בטורניר הזה עד כה. אנחנו מנסים לעזור לו גם בתקופות הקשות. במהלך המשחק היינו פתוחים למתפרצות, השחקנים שנכנסו עשו עבודה מדהימה. הערב היה דוגמה לכדורגל של גביעים, של האופי, לא לחצנו כמו שצריך. לא יכולנו למסור את הכדור כמו שצריך. המשחק נגד שווייץ יהיה שונה לחלוטין, רמות האנרגיה שונות לחלוטין. נצטרך יותר זמן התאוששות, השחקנים צריכים לשכוח מהמשחק הקודם והפנים למשחק הבא".

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW