ספורט אולימפיענפים אחרים

קיבלו כבוד: 12 ספורטאי עבר נכנסו להיכל התהילה של מכבי

שלושה נושאים מרכזיים עמדו במרכז היום החגיגי של ועידת מכבי ישראל שנחתמה היום (שישי) בכפר המכביה: פרויקט היכל התהילה המרגש, שבו נבחרו לראשונה 12 ספורטאי וספורטאיות עבר שפרשו בשנים האחרונות, בחירת יו"ר חדש להנהלת מכבי ישראל – אופיר פינס-פז, שמחליף בתפקיד את יורם אייל שמסיים כהונה בת העשור, והטקס המסורתי של יקיר מכבי ישראל, בנוכחות שר התרבות והספורט מיקי זוהר וראשי הספורט הישראלי.

יורם אייל, מיקי זוהר, גל אלברמן ונאור גלילי (עודד קרני – מכבי ישראל)
עמרי כספי ואבי קובלסקי מקבלים את המדליה משמעון מזרחי (עודד קרני – מכבי ישראל)

"הנהלת מכבי ישראל משיקה היום בגאווה את פרויקט היכל התהילה – המוקדש בהוקרה וההערכה לספורטאי עבר", אמר מנכ"ל מכבי ישראל, נאור גלילי. "לשם כך, הוקמה ועדה שקבעה אמות מידה לבחירת ספורטאיות וספורטאים, על פי הישגיהם ותרומתם לספורט הישראלי ולמועדוני מכבי. הרשימה שנבחרה כוללת את אלו שהתחרו באגודות מכבי לתקופה מצטברת של 7 שנים, השתתפו בסגל נבחרות ישראל בוגרים ופרשו במהלך 4 השנים האחרונות שחלפו מאז ועידת מכבי ישראל האחרונה. אנו נמשיך במסורת שהחלה היום לבחור להיכל התהילה ספורטאים וספורטאיות בכירים נוספים שפרשו בעבר הרחוק יותר, על פי אותם אמות המידה".

כאמור, מכבי ישראל ערכה לראשונה את טקס היכל התהילה – שבו נכללו ספורטאי וספורטאיות שפרשו בשנים האחרונות, חלקם מענפי הכדור ואחרים מהענפים אישיים, כל אחד ואחת מהם גדולים בתחומם ותרמו רבות לספורט הישראלי ולאגודות מכבי ישראל. 

יורם אייל, מיקי זוהר, ברק יצחקי ונאור גלילי (עודד קרני – מכבי ישראל)
יורם אייל, מיקי זוהר, גיא פניני, שמעון מזרחי ונאור גלילי (עודד קרני – מכבי ישראל)

ברשימה המרשימה זכו להוקרה – המתעמל אלכס שטילוב, המתעמלות ניקול זליקמן ויוליאנה טלגין, הג'ודוקא גילי כהן, שחקני הכדוריד יואב נאמן וחן פומרנץ. שחקני הכדורגל, שמילאו תפקידים של מנהלים מקצועיים מאז פרישתם – יוסי בניון מנהלה המקצועי של נבחרת ישראל, שבירך בסרטון ברכה בשל שהותו עם נבחרת ישראל במשחקה ברומניה, גל אלברמן וברק יצחקי. עוד זכו להיכלל ברשימה הכדורסלנית שי דורון, והכדורסלנים גיא פניני ועמרי כספי, שעלה להענקה יחד עם מאמנו הראשון, אבי קובלסקי, כאשר את העיטור לשניים העניק יו"ר מכבי תל אביב שמעון מזרחי, לצד נאור גלילי ויורם אייל.

בהמשך היום, אופיר פינס-פז נבחר לשמש כיושב ראש הנהלת מכבי ישראל. מי שכיהן בעבר כשר הפנים ושר המדע, התרבות והספורט. פינס-פז, ספורטאי עבר (שיחק ככדורידן במכבי ראשל"צ), ומי שהיה יו"ר איגוד ההתעמלות ובמגוון תפקידים ציבוריים, בהם חבר הנהלת מכבי ישראל בעשור האחרון ופעיל בעברו במכבי צעיר. 

יורם אייל, מיקי זוהר, נאור גלילי וניקול זליקמן (עודד קרני – מכבי ישראל)
יורם אייל, מיקי זוהר, אלכס שטילוב ונאור גלילי (עודד קרני – מכבי ישראל)

"אני נכנס לתפקיד היושב ראש בחרדת קודש. מכבי ישראל היא תנועה מובילה ומפוארת המונה כ-400 עמותות ספורט, בכל הענפים, ולכן נתחזק ונחזק את הקיים, נפתח ונחדש, כי אנחנו פועלים בעולם שמי שלא הולך קדימה מוצא את עצמו הולך אחורה. רבים שואלים אותי, למה אני צריך את זה? התשובה כי אני אוהב ספורט, חולה ספורט, ואוהב את מכבי, שהיא בית עבורי מגיל צעיר. כיף לעשות את מה שאתה אוהב – ואני כאן למען קידום הספורט. אני מודה לכם שנתתם לי הזדמנות נוספת לתרום לספורט הישראלי. נעשה ונצליח", אמר פינס-פז.

יורם אייל נשא דברי סיכום על כהונתו, וישמש כיו"ר מוזיאון הספורט היהודי העולמי, שפעל רבות להקמתו יחד עם בית מכבי בכפר המכביה. "מכבי ישראל הפכה לתנועה המובילה בספורט הישראלי בעשור האחרון, ואני יותר מגאה על כך", סיכם.

היו"ר אופיר פינס-פז (עודד קרני – מכבי ישראל)
יורם אייל, גילי כהן, מיקי זוהר ונאור גלילי (עודד קרני – מכבי ישראל)

בטקס יקיר מכבי ישראל הוענקו אותות הערכה לחברי הנהלה, ופעילים ותיקים בולטים בתנועה, בוועד האולימפי, באיגודים ובאגודות מכבי ישראל, על פועלם ותרומתם. הרשימה כוללת את: ד"ר מיה קלה בנצור, יגאל כרמי, אברהם גרינבאום, אטי רדלר בריטן, אריק דרוקמן ז"ל, דורון שמחי, ויקטור יוסים, יאיר בייטלר, יורם שוורץ, יעקב מרמור, יצחק גבאי, משה גולדשטיין, עדי סעדיה גופדה, עדי רוזנבאום, עמיחי וגנר, שלמה טורקניץ ויורם אייל. בהענקה ובטקסים השתתפו גם ראש שדולת הספורט בכנסת, ח"כ סימון דוידסון , יו"ר הוועד האולימפי יעל ארד, אורלי פרומן יו"ר ועדת ה"יקיר", אמיר פלד יו"ר מכבי תנועה עולמית, וראשי מכבי ישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW