גביע המדינהכדורסל

קטש: "זה לא מובן מאליו שניצחנו, בולדווין ייעדר מגמר הגביע"

מאמן מכבי ת''א דיבר אחרי ה-67:102 על עירוני קריית אתא בחצי גמר גביע המדינה: ''כולם יודעים מה קורה אחרי הדחה מאירופה, אני גאה בשחקנים שלנו. לא חושב שנקבל את ווויד במהרה''. אברהמי: ''עשינו הישג גדול''

גמר גביע המדינה 2024 ביום חמישי יהיה שחזור של גמר הגביע מהעונה שעברה, אחרי שאל הפועל ירושלים שהעפילה שלשום הצטרפה אתמול (שישי) מכבי תל אביב, שגברה על עירוני קריית אתא 67:102. החבורה של שרון אבהרמי הייתה מצוינת ברבע הראשון אך מכבי תל אביב התעוררה ברבע השני ולא עצרה עד הניצחון.

מאמן מכבי תל אביב עודד קטש אמר בסיום: "פתיחת המשחק זה משהו שלא ציפינו, כמו שהיה אפשר לראות, זה לא מובן מאליו שמצאנו דרך להפוך את המשחק, בחצי השני אני כבר חושב שנרגענו והבנו מה צריך לעשות כדי לקחת את זה, זה לא מובן מאליו, כולם יודעים מה קורה לקבוצות שמסיימות אירופה ואז לקבל משחק נוקאאוט, אני מאוד שמח וגאה בשחקנים".

על חסיאל ריברו אמר: “אני מאוד נהנה ושמח שהוא איתנו, אני חושב שככל שהעונה מתקדמת הוא הופך להיות פקטור יותר מרכזי, אני חושב שהוא גבוה דומיננטי, בטח בליגה שלנו, הוא מסוג השחקנים שמתאימים לליגה שלנו ודרכו שחררנו את הלחץ, הוא גרם לנו לשחק הרבה יותר נכון ולנצל את היכולות שלנו, והגבוהים שלנו מול קבוצת גארדים הוא נתן לנו שקט, שחקן מאוד חכם ואני שמח בשבילו".

על ווייד בולדווין: "לצערי הוא לא יהיה כשיר, פציעה שתיקח טיפה זמן. לצערי לא נקבל את ווייד במהרה. המפגש מול יונתן אלון? כולם מכירים את היחסים שלנו, תמיד כיף לפגוש אותו, גם מחוץ למגרש, הוא עושה עבודה טובה. ירושלים מוכשרת, יש לה את הכלים, אני לא חושב שבמשחק אחד שיש פייבוריטית, אנחנו צריכים לבוא מרוכזים, לא יכולים להתחיל משחק כמו היום".

המאמן המשיך: "רגב פנאן עושה עבודה נפלאה, החליט שיש יומיים חופש. אתם לא מבינים בכלל מה זה בשבילנו, זה מטורף, אנשים לא ידעו מה לעשות עם עצמם בתקופה האחרונה, נראה מה נעשה ב-48 השעות הקרובות, זה לא משהו שאנחנו רגילים אליו, מקווה שזה ייתן לנו לנשום, כי כל מה שעבר עלינו – כמות המשחקים, הטיסות, זה יוצא דופן ולא יכולנו להגיע לרמה הזאת בלי המעטפת המדהימה שיש לנו בחסות רגב ובלי האופי של השחקנים".

קטש סיכם: "לגבי העניין המנטלי, אמרנו את זה, נכון שקל לדבר אחרי המשחק שניצחנו, אבל באמת להיות אמיתי לא עשיתי יותר מידי, או אולי שכן, פשוט עזרתי לשחקנים, מה שאני הרגשתי אני בטוח שהם גם הרגישו, אכזבה גדולה, אבל מצד שני גם גאווה, כי אנחנו גאים במה שעשינו השנה, היעדר ביתיות, בלי בולדוויין ועשינו הכל, זו התחושה, סמכתי עליהם על כך שהבינו שחוזרים למשחק נוקאאוט, וזה השתלם האמון בהם".

בונזי קולסון אמר: "זה היה משחק נהדר מצדנו ומאמץ קבוצתי נהדר. חסרה לנו אנרגיה בהתחלה, אבל ידענו שאם נעמוד בתוכנית המשחק שלנו נהיה בסדר ונעשה דברים. חשוב לנו לזכות בגביע הזה. ירושלים היא קבוצה מוכשרת ואם נתמיד במה שאנחנו עושים, אנחנו צריכים לצאת עם הניצחון, זה יהיה אתגר. הפסדנו בשנה שעברה ותהיה הרבה מוטיבציה, אבל בטוח יהיה כיף לשחק נגדם. חשוב שהתגברנו על ההפסד ביורוליג, חשוב להחזיר את הגביע. זו הזדמנות גדולה ורק צריכים לעשות את זה. האגרסיביות שלנו האטה אותם, עצרנו אותם וזה פתח לנו דברים מבחינה התקפית. זאת ברכה יומיים חופשה. אנוח, אשחק פורטנייט. חשוב שיש לנו ימי חופש. טסנו הרבה, כולנו. נחזור ביום שני להתאמן".

מאמן קריית אתא שרון אברהמי אמר: "שיחקנו רבע ראשון מדהים, ברבע השני החטאנו הרבה זריקות טובות ולא הצלחנו לעצור אותם הגנתית. לצערי היינו לא טובים בחצי השני. גם ג'יימס וגם גיא עלו לא כשירים, אבל זה לא תירוץ, בטח נגד מכבי ובטח בכושר שהם נמצאים בו כשאנחנו לא קולעים ולא עושים עצירות. אמרתי לשחקנים ברור שאף אחד לא רצה שייגמר כמו שנגמר, אבל זה מראה את גודל ההישג להגיע לחצי הגמר, דווקא אחרי הקשיים שנתקלנו היום אני מאוד גאה בהם על מה שעשינו עד עכשיו".

Back to top button
Isport

FREE
VIEW