גביע המדינהכדורסל

קטש: "העניין המנטלי יכריע מחר, מקווה שלא תהיה נפילת מתח"

מאמן מכבי ת''א הוסיף לקראת חצי גמר גביע המדינה מחר (שישי, 14:00) נגד עירוני קריית אתא: ''נצטרך לבוא וליהנות, האכזבה ברורה. האימון הפתיע אותי''. אברהמי: ''מכבי ת''א משחקים מדהים, הגיע להם פיינל פור''

חצי גמר גביע המדינה בכדורסל ייפתח הערב (חמישי) ב-20:00 עם מפגש בין הפועל ירושלים להפועל באר שבע/דימונה, ומחר ב-14:00 ישוחק חצי הגמר השני בין מכבי תל אביב לעירוני קריית אתא. 

הסגל של קריית אתא: איזיאה מוסיוס, אמין סטיבנס, אקיה פרואיט, ג'יימס בייטמון, יהב שטרית, גיא פלטין, תומר פורת, רז אדם, גל ביטנר, ג'ג'י קפלן, יריב עמירם, בן שרף. הסגל של מכבי תל אביב: לורנזו בראון, רפי מנקו, רומן סורקין, ג'ון דיברתולומיאו, חסיאל ריברו, ג'ייק כהן, עומר מאייר, ירון גולדמן, ג'ו תומאסון, ג'וש ניבו, תמיר בלאט, בונזי קולסון.

עודד קטש ושרון אברהמי (אלן שיבר, איגוד הכדורסל)

מאמן מכבי תל אביב עודד קטש אמר: "רצינו את הפיינל פור מאוד, רצינו מעמד גדול, האכזבה ברורה וזה תהליך טבעי. בכל משחק יש היבטים מקצועיים, אין ספק שבסיטואציה למחר העניין המנטלי יכריע, בדרך כלל הגביע לפני הסיום באירופה וזה רק עושה את זה יותר מאתגר שלא תהיה נפילת מתח דרסטית, ההיבט המנטלי קריטי, אין לנו בעיה להיות פייבוריטים, רק צריכים לעלות, ליהנות ולא לפחד להפסיד, להסתכל על זה כשני ניצחונות מתואר ולהיות גאים בכל ניצחון שנשיג. היה נכון לכולם להתנתק מעט, האכזבה היא ברורה וטבעית, לא עשינו בעניין הזה משהו מנטלי, בטח לא עכשיו, הרגשתי ששחקנים צריכים את הזמן להתאושש. היום היה אימון עם אנרגיות טובות וריכוז טוב, אפילו הפתיע אותי קצת וזה נותן לי אופטימיות".

רומן סורקין אמר: "הגביע הוא אחד המטרות העונה, מה שהיה היה, מתרכזים בקריית אתא, היא קבוצה מוכשרת, ניצחה אותנו השנה, נבוא מוכנים, נשחק את הכדורסל שלנו וננסה לנצח. יש נפילות מתח ודברים כאלה, התפקיד שלנו כמקצוענים הוא לבוא ולעשות דברים פשוטים, לשחק את המשחק שלנו, יש לנו סיסטם שעבד כל השנה וגם ימשיך לעבוד, נחזור לזה. הפסדנו בחולון, אני לא חושב שזה אמור להשפיע ומקווה שלא. כיף לנו יחד, כולם פה חברים טובים ורוצים לסיים עם משהו מתוק".

סורקין הוסיף: "הרגשנו שהמקום שלנו יותר ממה שעשינו ביורוליג, האמנו שאפשר להגיע יותר רחוק. שנה שעברה הפסדנו את הגביע ולא רוצים לחזור על זה השנה, נבוא מוכנים ומפוקסים, יש ירידת מתח וזה טבעי, זה חלק מהתמודדות וזה עלינו. המעבר הזה מאתגר, אבל בסוף זה הדברים הפשוטים, להתמקד בזה, פחות לחשוב יותר מדי, לי באופן אישי זה עוזר, לשחק בכל פוזשן איך שאני יכול, מאמין בכולם, מאמין שיכולים לעשות את זה".

רומן סורקין ורז אדם (אלן שיבר, איגוד הכדורסל)

מאמן עירוני קריית אתא שרון אברהמי אמר: "גאווה גדולה להגיע למעמד הזה בשבילי, כמובן שכל העיר והשחקנים מתרגשים ומוכנים, לצערי לא מגיעים במצב פיזי הכי טוב, יש לנו שני פצועים מהחמישייה שאני מקווה שיוכלו לשחק, אבל הוכחנו השנה שאנחנו יכולים לשחק גם בלי שחקנים בולטים, פערי הכוחות ידועים, למכבי הגיע ואם הייתה ביתיות היא הייתה בפיינל פור, היא משחקת מדהים, נצטרך לעשות את הדברים טוב ולקוות שהם ילכו לטובתנו".

"כל משחק אני מאמין ומנסה שהקבוצה שלי תאמין שאפשר לנצח", המשיך מאמן קריית אתא. "קרדיט ענק לעודד, מכבי עושה עונה אדירה ומשחקת נהדר, באים עם כל הכוח והאמונה, זו כבר עונה נהדרת מבחינתנו, טופ 6 וחצי גמר זו עונה מדהימה, לא משנה מול מי משחקים הוכחנו שאפשר לנצח את הגדולות צריך שהרבה דברים יתחברו וגם אם זה 1 ל-50 או ל-10 מקווים שזה יקרה מחר".

רז אדם סיכם: "כל העונה הזו נותנת לנו ביטחון, ניצחנו את ארבע הקבוצות המובילות וגם הניצחון ביד אליהו נותן ביטחון, הוכחנו שאפשר לעשות את זה ואני בטוח שאם נבוא, נהיה מרוכזים וביחד, נוכל לעשות את זה שוב. גם עודד אמר שמכבי פייבוריטית ויותר מוכשרת מאיתנו, בשביל מכבי זה עוד תואר ואנחנו רוצים לעשות היסטוריה, קריית אתא קבוצה שלא הגיעה אפילו לחצי הגמר לדעתי, נבוא לשחק יחד ולעשות משהו שיזכרו להרבה שנים, כולם יבואו בגישה הזו, ניתן הכול ואני מקווה שזה יצליח".

Back to top button
Isport

FREE
VIEW