כדורסלליגת העל

קטש: "היו דברים שלא אהבתי, גם בשפת הגוף של השחקנים"

מאמן מכבי ת''א הוסיף אחרי ה-85:98 על בני הרצליה: ''לא נצלח את השבוע הזה בלחיצת כפתור''. סורקין: ''כל משחק חשוב לנו, רוצים לסיים במקום הראשון. הכושר שלי? עדיין לא מרגיש ב-100 אחוז, משתפר ממשחק למשחק''

מכבי תל אביב לא נתנה למעידה בברצלונה לעצור אותה בליגה. החבורה של עודד קטש הביסה אמש (ראשון) 85:98 את בני הרצליה בהיכל מנורה, ניצחון הליגה ה-14 שלה ברציפות, והשתפרה למאזן 3:17 בפעל המקומי. ביום שלישי האלופה תחזור לאולמה הביתי עם מפגש מול עירוני נס ציונה. הצהובים שלטו בעניינים לכל אורך הדרך וכבר הובילו ב-21 נקודות הפרש, עם דומיננטיות בצבע של ג'וש ניבו (21 נקודות) ורומן סורקין (17 נקודות ו-12 ריבאונדים), ביחד עם ניהול המשחק של לורנזו בראון (13 נקודות ו-8 אסיסטים).

מאמן מכבי תל אביב עודד קטש אמר לאחר הניצחון: "ניצחנו את המשחק התקפית בחצי הראשון. הצלחנו לעמוד במטרה החשובה מעבר לניצחון – לחלק את הדקות. הגנתית, היו הרבה דקות של חוסר ריכוז שלא אהבתי. יש לנו שבוע מתעתע, משחק יורוליג שלא קובע מבחינתנו ושלושה משחקי ליגה, והעיניים שלנו לשלישי הבא, שזה המשחק המכריע. ננסה לחלק עומסים ולנצח. השחקנים צריכים לדעת שאנחנו רוצים לשחק נכון, אסור לנו לצאת מהכושר שאנחנו נמצאים בו. היו דברים שלא אהבתי, גם בשפת הגוף, נפתור את זה בשיחה בינינו. לא נצלח את השבוע הזה בלחיצת כפתור".

המאמן התייחס לכך שברצלונה קטעה למכבי תל אביב את רצף 17 הניצחונות בכל המסגרות ביום חמישי: "היה דיבור סביב רצף הניצחונות, אולי השחקנים התייחסו לזה, אנחנו לא. זה לא היה לנו הכי חשוב. מבחינתנו הפסדנו משחק שיכולנו לנצח, יכולנו לקחת ממנו דברים טובים. אנחנו בסך הכל בוחנים את הדרך שאנחנו משחקים. אמרתי לאורך כל התקופה שאנחנו יכולים להיות יותר טובים, ועדיין יש לנו טווח שיפור, גם התקפית וגם הגנתית. נצטרך להיות טובים כדי לעמוד בזה".

לסיום, קטש הוסיף על הופעה משופרת של לורנזו בראון: "אנחנו רואים שחקנים שנמצאים בכושר שיא שעברו תקופות פחות טובות באמצע העונה. לורנזו היה אגרסיבי כמו שאנחנו אוהבים אותו, זה היה נכון בדרך שהרצליה שמרו אותנו. אם ניתקל בהגנות מהסוג הזה, נצטרך את הגארדים והגבוהים שלנו ופחות את הפורוורדים. אם ניתקל בהגנות אחרת, אז אולי הפורוורדים יהנו יותר. מצאנו את הדרך לקלוע 62 נקודות במחצית הראשונה, חצי שני היה פחות טוב, דברים שלא אהבתי ברמה המנטלית, אסור לנו ליפול לשם. אנחנו לא מסתכלים על זה ברמה האינדיבידואלית".

רומן סורקין עם הכדור (Djordje Kostic and Dragan Tesic)

רומן סורקין אמר בסיום: "דבר ראשון אנחנו לוקחים את הניצחון. אנחנו בלו"ז מאוד עמוס אז יש חלוקת דקות. מנסים לשפר את הדברים הפחות טובים שזה ההגנה, שקצת במחצית השנייה וגם בראשונה לא הברקנו או שיחקנו נכון. לוקחים בעיקר את הניצחון ומסתכלים קדימה. היה חשוב לחזור לנצח. כל משחק הוא חשוב עבורנו, הטבלה מאוד מאוד צפופה. רוצים לסיים במקום הראשון, לשים את עצמנו בפוזיציה טובה בסוף העונה, כל משחק קובע כי זה מאוד צמוד. היה חשוב לנו ומסתכלים קדימה, יש לנו נס ציונה עוד יומיים אז אין זמן יותר מדי".

על הכושר שלו, אמר סורקין: "אני עדיין לא מרגיש ב-100 אחוז, בעיקר גם עם האוויר, אנחנו משחקים מהר ועודד קטש דורש מאיתנו המון. זה טוב, אז לפעמים אני מרגיש שאין לי אוויר עדיין ולא מרגיש עדיין ב-100 אחוז. בלי לזלזל ביריבה, אין לנו אימונים, אז זה משחקים שאני יכול כן לחזור לכושר ופתאום לדחוף קצת חזק, ולהיות עייף ולהמשיך לדחוף, כמו סוג של אימון, אבל אם בסופו של יום נפסיד אז אני לא יודע אם אוכל לעשות את זה. מרגיש ממשחק למשחק יותר טוב, בהתחלה לא הרגשתי 100 אחוז".

סורקין סיכם: "זה משתפר ממשחק למשחק ואני מתחיל לחזור לעצמי, אבל לכושר שהייתי בו אני חושב שזה ייקח עוד איזה שבוע. עודד נתן לי לשחק הכי הרבה היום ולא יודע אם הרווחתי את זה, זה היה יותר להחזיר אותי לכושר. עוזרים לי פה כולם. רגב פנאן עוזר לי, הוא על בקרת הדקות, אימונים ואקסטרות. אין לנו זמן לעשות חדר כושר אז עכשיו עשינו אחרי המשחק. אני חושב שיש לנו את הצוות הכי טוב שאפשר בשביל זה. כולם. במשחקים מנסים לדחוף כמה שיותר כדי שאני כן אחזור לכושר".

מאמן בני הרצליה, דן שמיר (אתר FIBA)

מאמן בני הרצליה דן שמיר אמר: "לא ידענו לאיזה כיוון המשחק יתפתח, גם בגלל פערי הרמות הטבעיים וגם כי באנו קצרים. למרות שהוצאנו לפועל לא רע בהתחלה, לפחות בצד ההתקפי, מכבי קבוצה שקשה לעצור. בכמה דקות הם ברחו ופתחו פער שלא הצלחנו לצאת ממנו. היו לנו מספיק דברים חיוביים שאפשר לבנות מהם כדי שאוכל לצאת אופטימי. אחת המצוקות היום הייתה שאיתן בורג היה הרכז היחיד והצלחנו להתגבר על זה. הסתדרנו ועזרנו לו, מצאנו את הדרך להיכנס לדברים. לא הוצאה לפועל מושלמת".

שמיר הוסיף: "בפרספקטיבה רחבה, זאת עונה לא פשוטה, אנחנו רק דוגמא אבל אנחנו לא הקבוצה היחידה שעוברת עונה לא פשוטה. להתחבר לקבוצה כל כך הרבה פעמים ולמצוא את הדרך לשחק, אני לא יודע אם אתם יודעים כמה זה מסובך. אנחנו כל הזמן באילוצים של למצוא שחקן. אנחנו יודעים שאנחנו בנויים תלאי על תלאי, שהרבה דברים נכפו עלינו, ועדיין יש לנו מספיק כדי להיות טובים. זה לא קל. קבוצות נבנות ממשחקים ומחוויות משותפות, מטרום עונה. אני לא חושב שאנחנו מחפשים עוד שחקן, אני רוצה לייצב את העסק ולשחק עם השחקנים שיש, לשמור נכון, לשים אותם במקומות הנכונים. אין לנו עושה משחק מנוסה ששם את כולם במקום, אבל אנחנו מספיק טובים כדי להתמודד".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button