כדורסלליגת העל

קטש: "איבדנו את הראש", פרנקו: "רק אחת האמינה עד הסוף"

מאמן מכבי ת''א אחרי ה-89:86 מול הפועל ת''א בדרבי: ''זאת לא הדרך שלנו. בראון? נצטרך לקבל החלטה אם יוכל לשחק עוד יומיים''. מאמן האדומים: ''יש שחקנים לצאת איתם למלחמה''. מנפורד: ''הקבוצה בוטחת בי''

את הדרבי הראשון של העונה שהיה אמור להיערך בחצי גמר גביע ווינר כולם זוכרים בעקבות מחאת אוהדי הפועל תל אביב שלא הסכימו לבדיקות של המשטרה, כשמכבי תל אביב עלתה אוטומטית לגמר המפעל עם אי-הופעתם של האדומים לפרקט. אמש (שבת) השתיים נפגשו לדרבי האמיתי הראשון במסגרת הליגה והקבוצה של דני פרנקו יצאה עם ידה על העליונה בניצחון 86:89 דרמטי שהנחיל הפסד שני העונה לאלופה במסגרת הליגה. האדומים נהנו מרבע אחרון אדיר של אקסבייר מנפורד (17 נקודות) בדרך לניצחון היוקרתי.

מאמן מכבי תל אביב עודד קטש אמר: "היה משחק של ריצות. התחלנו טוב מאוד את המשחק, גם בתחילת הרבע הרביעי היו דקות טובות, הפועל חזרו למשחק לקראת סוף החצי וברבע הרביעי שמטנו יתרון שזה כואב. איבדנו את הראש, לא היינו בשפת גוף טובה, הרבה עצבים וזה לא הדרך שלנו, וזה לא דרך לנצח משחקים כאלה. חבל רצינו מאוד והיינו שם, פספסנו, זה דבר שקרה לנו לא מזמן בפרטיזן, צריך ללמוד מזה. זו תקופה כזאת שזה חוזר על עצמו אז החבר'ה מאבדים ביטחון. הדרך להחזיר את הביטחון זה רק ביחד ולהישאר חיוביים. באופן עקרוני אני אחראי על כל הדבר הזה, יש המון החלטות שמקבלים בזמן המשחק, יש החלטות יותר טובות ויש פחות טובות. תמיד מסתכלים על מה אפשר לעשות יותר טוב, יכולתי לעשות דברים יותר טובים".

על ווייד בולדווין שסיים כקלע המצטיין, אך מסר לא מספיק טוב במהלך האחרון של האורחת: "פחות בא לי להתייחס לשחקן כזה או אחר. ווייד הוא אחד המנהיגים שלנו, אנחנו מכירים את הטמפרנט שלו, לטוב ולפעמים גם פחות. זה לא רק הוא, ההתייחסות שלי היא לא לשחקן כזה או אחר. היינו צריכים להישאר ממוקדים לכמה דקות. לא היינו מספיק רגועים לסיים את המשחק הזה. באמת תחושה לא נעימה, צריך להסתכל קדימה וללמוד מזה. צריך לראות את זה, סורקין לא קיבל את הכדור נקי ליד, זאת הייתה אחת האופציות שלנו. מהלכים אחרונים, יכול תמיד ליפול לכאן או לכאן. מאוד קשה להגיע לזריקה אחרונה כשהקבוצה השנייה יכולה לעשות עבירה. המשחק לא הוכרע שם, הוא היה גם ברבע השני ששמטנו יתרון. כל אחד צריך ללמוד, גם אנחנו כקבוצה. היינו צריכים לנצח את זה לפני המהלך האחרון".

לגבי מצבו של לורנזון בראון, שהחמיץ את המשחק, אמר המאמן: "לגבי לורנזו, אין לי כל כך תשובה. בוחנים את הסיטואציה כל יום, אנחנו נצטרך לקבל החלטה אם כבר עוד יומיים הוא יוכל לשחק כמה דקות, ואם לא רק לקראת פנאתינייקוס, מקווה שזה יכול לקרות כמה שיותר מהר". על האווירה בדרבי שהתקיים בהיכל שלמה: "בתחושה שלי הייתה אווירה פחות אלימה משמעותית. מגיע קרדיט לכולם, לכל מי שעזר לזה לקרות. זה הרבה יותר כיף ככה. באופן אישי הכדורסל שלנו מתקדם ומתפתח, הרמה עולה, בטח בקבוצות המובילות, אסור לנו לפספס ליהנות ככה מכדורסל. לא כיף להפסיד, אבל הייתה אווירה טובה מאוד".

בונזי קולסון הוסיף: "זה מאוד מתסכל, אנחנו צריכים להבין איך מנצחים כקבוצה, לחזור לעקרונות. אנחנו צריכים להתמודד עם קשיים כקבוצה, אף משחק לא יהיה קל, הליגה בישראל, היורוליג, צריכים להפסיק את המתווה הזה של להוביל ולאבד את היתרון. להישאר ביחד, כל עוד נישאר ביחד ונבין את זה, ככה קבוצות טובות גדלות, מקשיים. אקסבייר מנפורד הוא סקורר מאוד מוכשר, זה מאמץ קבוצתי לשמור אותו, איבדנו אותו בכמה מהלכים והוא חשף אותנו. הוא קלע זריקות, נשאר ממוקד, מגיע לו קרדיט, אבל זה קשור בנו, להישאר ממוקדים בשני צידי המגרש, צריך לעצור את התבנית הזאת".

קולסון סיכם: "אנחנו צריכים להבין איך לנצח משחקים, להישאר ביחד כקבוצה. להבין איך להוציא לפועל בשני צידי המגרש, אנחנו צריכים לעצור את הריצות של הקבוצות, לעשות התאמות, להיות יותר ממושמעים. זה לא הזהות שלנו, צריכים להבין את זה. צריכים להתאחד, וכשהקבוצה השנייה יוצאת לריצה מה עושים כדי לעשות את זה, התקפית והגנתית. אם לא עושים התאמות, זאת תהיה עונה ארוכה. אנחנו קבוצה מוכשרת, יש מכשולים, זה חלק קשה של העונה, לכל קבוצה יש את החלק הזה. זאת עונה ארוכה, אנחנו צריכים לעבור את המהמורה הזאת".

המאמן דני פרנקו (באדיבות הפועל ת"א)

מאמן הפועל תל אביב דני פרנקו אמר: "שיחקו פה היום שתי קבוצות מותשות, זה השפיע על הרמה של המשחק, של שתי הקבוצות. משני הצדדים זה היה נראה ששתי הקבוצות יודעות לעשות דברים יותר טוב. זה טיימינג בשנה שזה משחק גדול, אנחנו משחקים אותו, זה בכלל משחק של מחזור 16 ועוד לא עשינו מחזור 7. בתוך המיקס הזה של העונה, עם סדר היום גם שלנו וגם של מכבי, התפתח פה משחק לא ברמה גבוהה, אבל שתי קבוצות ששיחקו על יוקרה ושיחקו על המעמד שלהם ועל הגאוה שלהם, ובסוף קבוצה אחת סירבה להפסיד וניצחה, וצריך להוריד את הכובע בפני השחקנים. דחקו הכל הצידה, ב-5 דקות אחרונות יותר טובות, בשיא העייפות, יותר ממוקדות, וזה לא דבר של מה בכך. זה מראה על גישה טובה, מראה על אמונה אחד בשני. דיכאון שאנחנו משחקים באירופה מול מגרש ריק, כי אם היינו יכולים לשחק מול לונדון או פריז באולם הזה אז אין הבטחה לניצחון, אבל הרבה נקודות העונה אנחנו מפספסים על זה שאנחנו חסרי בית. שמח שניצחנו, יום רביעי יש לנו משחק אחריו וגם אחריו".

המאמן של האדומים הוסיף: "מנפורד יודע שהחברים סומכים עליו, יש להם תקשורת מצוינת. לאורך יותר מדי דקות במשחק אנחנו נשענים עליו, יכולים להשתמש בדז וולס יותר טוב, הוא אחלה שחקן, אני מאוד שמח שהוא נמצא פה ועל הגישה שלו ועל הדברים שהוא מביא לנו. יכולים להשתמש בו יותר כדי להוריד ממנו את העומס. ממי שנשאר, אלה שמשחקים ביחד, סומכים אחד על השני ,גם בימים שפחות הולכים כמו היום, וגם אם לאורך המשחק עשינו טעות שעזרה למכבי לברוח. אני שמח שהוא נתן את הריצה הזאת בסוף. זה נורא קשה לשלב רכז בקבוצה כמו שלנו, אתה נכנס לנעליים בעייתיות, הקבוצה באיזשהו מקום נבנתה ברוח השחקנים שחלקם לא נמצאים. אלה שנכנסים זה קשה להשתלב, לוויל יש כל כך הרבה ניסיון, העבודה שהוא עשה על בולדווין בהגנה, וואו. יש שם מטען של כדורסל בראש, צריכים למצוא את הדרך בעקביות איך להשתמש בזה. זה לא קל, אבל זאת העבודה, וזה מה שאנחנו צריכים לעשות. אנחנו לא משתמשים בדז מספיק. הוא שחקן, במדדי יעילות וביצוע, הוא עושה דברים נהדרים".

פרנקו סיכם: "זה דרבי ראשון של חלק מהשחקנים, ולהרבה דקות לא הגבנו לזה טוב ברמה הקבוצתית. היה לנו המון ביטחון שאנחנו יכולים וצריכים לנצח את המשחק. שתי הקבוצות היו רחוקות משיאן, וכמה דקות של יכולת ביצוע, ואנחנו יכולים להפוך את המשחק, ברמת הריכוז והביצוע שלנו והמחויבות, משם הבאנו את המשחק הזה, לא בכדורסל גדול. ניצחונות ובמיוחד כאלה מרימים את הביטחון. יש לנו שחקנים שלא חסר להם ביטחון. בריאן חוזר מפציעה, הוא מנסה להריגש את המשחק, הדקות שלו על המגרש חשובות לנו. מנסים להחזיר אותו לכושר משחק. זה בוודאי נותן ביטחון. יש לנו המון שחקנים שאפשר לצאת איתם למלחמה".

אקסבייר מנפורד אמר: "הם שמרו אותי הגנתית ונפטרתי מהכדור, בסוף המשחק רציתי להיות יותר אגרסיבי להגיע לזריקות שלי, ולמזלי זה נכנס. אני נותן מה שההגנה שלי נותנת. הקבוצה שלי בוטחת בי, כולנו צריכים להרים את המשחק הזה, ג'יילן בחוץ, ג'ייקובן בחוץ, וויל גם היה צריך להרים את עצמו כדי לנצח את המשחק. זה מדהים, היינו עייפים אבל האווירה מרימה אותנו, זה כיף לחזור ולשחק מול אולם מלא. זה עדיין מוקדם, אנחנו צריכים להתקדם ולהשתפר כקבוצה ,אנחנו רוצים לחבר את כולם, ירושלים ומכבי קבוצות טובות ,אני לא רוצה לדבר מוקדם מדי. השחקנים החדשים הם בחורים טובים, ברור שהם יכולים לשחק, אין לנו יותר מדי אימונים, אבל אני, בר ותומר רוצים לגרום להם להרגיש הכי טוב שאפשר".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button