כדורגל ישראליליגת העל

קוז'וק: "המטרה שלנו? להישאר בליגה, חשוב להגיע לחוף מבטחים"

מאמן מכבי פ''ת לקראת המפגש מול הפועל ב''ש בשבת (17:30): ''לא מסתכל על הרצף שלהם, רוצים להמשיך ברצף שלנו. פלייאוף עליון? להגיד שאנחנו שם זה לשקר לעצמנו. הצעירים? אצלי הגיל לא משחק תפקיד''

אחרי תקופה לא טובה, מכבי פתח תקווה חווה לאחרונה תקופה מוצלחת עם שלושה ניצחונות רצופים של 0:1 ובשבת (17:30) היא תתארח אצל הקבוצה הכי חמה בליגת העל – הפועל באר שבע, שנמצאת ברצף של 10 ניצחונות ליגה. בכלל, אחרי שצברה 10 נקודות בארבעת המשחקים האחרונים, הצליחה פתח תקווה לברוח מהתחתית כשנותרו עוד חמישה משחקים לסיום העונה הסדירה.

המאמן רן קוז'וק אמר לקראת המשחק: "הפועל באר שבע קבוצה במומנטום, קבוצה מאומנת, בטרנר עם הקהל. אני אישית אוהב משחקים כאלה, זו חוויה כיפית ואני נהנה מזה. אני חושב שזה לא משנה מי היריבה, יש לנו כבוד לכל היריבות, בטח להפועל באר שבע, אבל הדברים שלנו תלויים בנו. אם אנחנו נבוא ונשחק הגנה כמו ששיחקנו במשחקים האחרונים, אז זה כבר בסיס טוב, לזה נצטרך להביא עוד פרמטרים התקפיים שאנחנו מדברים עליהם השבוע ונמשיך לדבר עליהם, בשביל להיות רלוונטיים בצד ההתקפי. זה לא עוד משחק, הפועל באר שבע קבוצה מצוינת, אבל אנחנו מתכוננים אותו דבר לכל קבוצה, עם דגשים עלינו וזה יהיה נכון גם למשחק הזה".

מאמן מכבי פ"ת, רן קוז'וק (אסף הופמן)

המאמן נשאל האם כעת אחרי הבריחה מהתחתית, המטרה היא להתברג בפלייאוף העליון, והשיב: "אנחנו במרחק נקודה, אבל זה בעצם שתי נקודות, כי יחס השערים שלנו עלוב. בשבילי הדברים פשוטים, מה שקובע את המטרות שלנו זה התוצאות הבאות. אז כרגע המטרה היא להישאר בליגה או להגיע לחוף מבטחים, כדי שלא נצטרך להיות עם כאבי בטן לקראת סוף העונה. אם נמשיך לייצר תוצאות כמו שאנחנו מייצרים אז נוכל לדבר על דברים אחרים. כרגע להגיד שאנחנו שם זה לשקר את עצמנו".

על המוטיבציה לעצור את הרצף של באר שבע דווקא באצטדיון טוטו טרנר בו פתח תקווה מתקשה מסורתית: "אני פחות מסתכל על הרצפים של הפועל באר שבע, אבל אני מאוד אשמח להמשיך את הרצף שלנו. לא רק את רצף הנקודות, אלא בעיקר את הרצף של אי הספיגה. נצטרך לנסות ולשלוט בקצב. זה נכון לטרנר, זה נכון לסמי עופר וחווינו את זה על הבשר שלנו וזה נכון גם לבלומפילד בתקופות שבהן מכבי תל אביב במומנטום. נצטרך לדעת טוב מאוד מה לעשות בשביל לשלוט בקצב של המשחק".

שחקני מכבי פ"ת (ליאת אבשלומי)

על השינוי לטובה במשחקים האחרונים, אמר המאמן: "בגלל שהיה מעט מאוד זמן, בעיקר הצלחתי להזיז את החשיבה ההגנתית שלנו. זה נותן לנו ביטחון ואת האפשרות לצאת למעברים קלים. זה יהיה הבסיס שלנו גם בתקופה הקרובה שלנו. מי שמכיר אותי ואת הקבוצה שאימנתי בה, אנחנו גם מאוד דומיננטיים על הכדור. זה עדיין לא קורה פה כי זה תהליכים, אבל בטווח הארוך זה גם יהיה פה. הסיכויים להגיע לפלייאוף העליון? בשבילי זה פשוט ואני כל הזמן אומר את זה – מה שקובע את המטרות שלנו אלו התוצאות הבאות. כרגע המטרה היא להישאר בליגה או להגיע לחוף מבטחים בו לא נצטרך כאבי בטן לקראת סוף העונה. אם אנחנו נמשיך לייצר תוצאות כמו שאנחנו מייצרים, נוכל לדבר על דברים אחרים. אבל כרגע להגיד שאנחנו שם, זה לשקר לעצמנו".

קוז'וק הוסיף על העומס שירד לאחרונה: "יש הרבה יותר זמן לדבר על רעיונות חדשים ועל תכנים. זה השבוע הראשון שזה קורה, אז גם בשבוע הזה, לא דיברנו יותר מדי על רעיונות חדשים, אלא בעיקר על מה שאנחנו משתפרים בו. את הדברים שרציתי לשנות אנחנו עושים טוב, אבל עדיין לא ברמה שאני רוצה. קבוצות עדיין לא הענישו אותנו ואני חושב שככל שהזמן יעבור, גם היריבות יתחילו לעשות עלינו אנליזה מתאימה ולהבין איפה נקודות התורפה שלנו. אנחנו צריכים להשתפר כמה שיותר בפרמטרים שאנחנו עושים, כדי לנצח את מרוץ הזמן באנליזה".

שחקני מכבי פ"ת חוגגים (אסף הופמן)

לסיום התייחס המאמן לשינויים שנעשו בחלון ההעברות: "הדבר שאני הכי מצטער עליו הוא עוד שחקן קישור שלא הצלחנו להביא וזה היה נותן לנו עוד פתרונות. אני חווה את השחקנים יום יום, ללא קשר לתוצאות וזה מבחינתי חלון מאוד מוצלח מבחינתנו. השחקנים הצעירים? אתם כבר מכירים אותי ויודעים שהגיל לא משחק אצלי תפקיד. בסופו של דבר שיש שחקנים טובים, אמיצים, שרוצים ללמוד ולשחק כדורגל, מבחינתי הם יכולים להיות שם וזה תלוי בהם. אם כל פעם שהם יקבלו את ההזדמנויות הם יראו כמו שהם נראים, הם ימשיכו לקבל את ההזדמנויות".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button