כדורגל ישראליליגת העל

קבוצות ליגת העל מתנגדות למתווה, הקהל לא ישוב למגרשים

כל 14 המועדונים התנגדו להצעה להכניס 1,000 אוהדים למגרשים. מנהלת הליגות הבהירה: "לאור הנתונים הנוכחיים ולאחר הדיון בנושא, נראה כי הפגיעה בקהל תעלה על התועלת. המשחקים ימשיכו ללא קהל''

דירקטוריון מנהלת הליגות התכנס היום (שלישי) על מנת לדון במתווה החזרת הקהל למשחקי הליגות המקצועניות. לאחר דיון בנושא, שהתקיים באמצעות הזום, הצביעו כל 14 המועדונים בליגת העל נגד המתווה של שר התרבות והספורט מיקי זוהר ומפקד פיקוד העורף האלוף רפי מילוא, לפיו תורשה כניסה של עד 1,000 איש לאצטדיון בליגה הבכירה. בנוגע לליגה הלאומית לא התקבלה החלטה סופית, אך מרבית הסיכויים שבליגת המשנה המתווה כן ייצא לדרך בשל כמויות הקהל הקטנות משמעותית לעומת ליגת העל.

אצטדיון בלומפילד (צילום: עומרי סילבר)

ממנהלת הליגות נמסר: "במתכונת הנוכחית, בה מאשר פיקוד העורף התקהלות של עד 1,000 אנשים באצטדיון, ניתן יהיה להכניס בפועל בין 400-600 צופים בכל משחק (תלוי כמות אנשי התפעול, כוחות האבטחה וכו׳ הנדרשים להפעיל כל אצטדיון וכל משחק). ראשי הקבוצות עודכנו במהלך הישיבה כי עוד טרם חזרת הליגות לפעילות, פעל יו"ר המנהלת מול משרד הספורט ופיקוד העורף על מנת לאפשר כניסה של קהל רב יותר ולכל הפחות 5,000 צופים ככל והדבר יהיה אפשרי ובטוח בהתאם להערכות המצב".

עוד נמסר: "לאור הנתונים הנוכחיים כאשר ניתן יהיה כאמור להכניס כמות של מאות צופים בלבד ולאחר שראשי הקבוצות קיימו דיון מעמיק בנושא, לרבות כלל ההשלכות, נראה כי הפגיעה בקהל הקבוצות במתכונת זו, תעלה על התועלת לרבות פגיעה בקהל נאמן רב שלא יוכל להגיע למשחקים בשל הכמות הנמוכה האפשרית בפועל. בהתאם לכך בשלב זה המשחקים בליגת ONE ZERO ימשיכו להתקיים במתכונת הנוכחית בה יהיו באצטדיון בעלי תפקידים רלוונטיים לניהול המשחק עד אשר יהיה שינוי במצב הביטחוני וניתן יהיה להכניס כמות גדולה יותר של קהל. הודעה לגבי משחקי הליגה הלאומית תצא בהמשך בנפרד".

אצטדיון טדי (ארנון בוסאני)

יו"ר מנהלת הליגות, ארז כלפון: "אנו מודים לשר מיקי זוהר ולמפקד פיקוד העורף, האלוף רפי מילוא, על שיתוף הפעולה ועל הנכונות לסייע ומייחלים לימים רגועים יותר בהם קהל האוהדים יוכל לחזור בהקדם ולמלא את אצטדיוני הכדורגל באופן בטוח".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button