כדורסלליגת העל

קאנצוריס: "שיחקנו רע, לא הצלחתי לעזור. האחריות שלי בלבד"

מאמן הפועל ירושלים לא ניסה לתרץ את התצוגה החלשה בהפסד הביתי להפועל חולון. קאדין קרינגטון: ''האוהדים צריכים להיות סבלנים איתנו. היה קשה לא להיות עם הנבחרת''. שרף: ''ניצחנו בגלל ההגנה שלנו''

בפעם השנייה בתולדותיה, הפועל חולון ניצחה משחק חוץ בפיס ארנה במסגרת העונה הרגילה. החבורה של עמית שרף רדפה אתמול (רביעי) במשך דקות ארוכות, אבל בדיוק כמו נגד הפועל תל אביב במחזור שעבר, ידעה להעביר הילוך בדיוק בזמן ועם סיומת מצוינת קבעה את רצף הניצחונות הכי ארוך שלה העונה, שלושה משחקים, לאחר 72:73 דרמטי על הפועל ירושלים.

המאמן עמית שרף אמר בסיום: "ניצחנו בגלל ההגנה שלנו והמאמץ שהשחקנים השקיעו במשחק. היו לנו קצת בעיות לפעמים, אבל באמת ראינו את האופי, הרצון והמאמץ בהגנה שניצחו את המשחק. חזרנו מירידה עם כמה מאמצים בודדים וזה באמת היה גדול בשבילנו כדי לעזור לנו לקחת את הניצחון". נתנאל ארצי (11 נקודות) סיפר על הניצחון: "באנו מוכנים מאוד למשחק הזה ולמרות שהיה לנו זמן קצר להתכונן, היינו מרוכזים מתחילת המשחק. כולנו נתנו את הלב וזה מה שעזר לנו לקחת הניצחון, אני שמח שהצלחנו לצאת עם הניצחון".

מאמן הפועל חולון, עמית שרף (אתר FIBA)

מן עבר השני, סיכם המאמן המפסיד איליאס קאנצוריס: "היום שיחקנו רע מאוד. לא שיחקנו כמו שאנחנו משחקים בד"כ ויש רק אחד שאחראי לזה, וזה אני. אני לוקח אחריות מלאה על איך שהופענו, על איך שיחקנו. נכשלנו, בכל המטרות הקטנות שהיו לנו .תפקיד שלי הוא להחזיר את הקבוצה למסלול הכדורסל, איפה שמגיע לנו להיות ובכדורסל האיכותי שנוכל לשחק, עם הפוטנציאל של השחקנים האלה שיש לי בחדר ההלבשה. אני סומך ב-100% על השחקנים שלי. האחריות היא לגמרי שלי, ולא קשורה לשחקנים ומחר זה יום חדש עבורנו. אנחנו צריכים לראות את הטעויות שלנו, לתקן דברים ולהמשיך הלאה".

קאנצוריס הוסיף: "זה משהו פנימי וקשור לכדורסל. זו האחריות שלי למצוא פתרונות. זו העבודה שלי. השחקנים באים לכאן כל יום והם עובדים קשה. אז בעצם מה שאנחנו צריכים לעשות זה למצוא דרך כי בוודאות אנחנו יכולים למצוא 100 תירוצים על כך שיש שתי קבוצות שונות ל-BCL ולליגה, שתי קבוצות שונות לכל מפעל אבל כפי שאמרתי מהיום הראשון אני לא אוהב תירוצים. התפקיד שלי עכשיו הוא למצוא פתרונות ולעזור לשחקנים ולקבוצה, כי אנחנו לא מזלזלים באף משחק, בשום מסגרת. שיחקנו כדורסל לא טוב היום. אנחנו מתנצלים בפני האוהדים שלנו ואם מישהו אחראי, זה אני".

מאמן הפועל ירושלים, איליאס קאנצוריס (אתר FIBA)

על נמרוד לוי, אמר המאמן: "אני מאמין שהוא שחקן טוב. אין לו מה להוכיח. אני מרגיש שאתה יודע שהוא כאן כדי לעזור לנו הרבה.  ביום הראשון ובתרגול אחד, אני מרגיש שהוא עשה כמה דברים ממש טובים. כמובן שאתה אף פעם לא נכנס 100% למערכת ובמצב ולוקח לך זמן להסתגל לצוות. הוא יצטרך קצת זמן, אבל אני מאוד שמח שהוא כאן. אני מאמין שההיררכיה בצוות הזה מאוד ברורה וקבוצות טובות קשורות לכימיה טובה וכרגע אני מרגיש שקצת יצאנו מהמסלול היום, אבל בעצם גם במשחק מול מכבי. הפסדנו בצורה שונה בשני המשחקים. אבל, כפי שאמרתי לך, יש לנו שחקנים טובים מאוד. אין לי תלונה לאף אחד מהם. הם באים לכאן, הם עובדים קשה מאוד כל יום. זו העבודה שלי. אני צריך למצוא עכשיו את הדרך הנכונה".

קאנצוריס סיכם: "מהי הדרך הנכונה? לשחק כדורסל קבוצתי טוב, פשוט מאוד. כדורסל הוא פשוט מאוד. אני מרגיש שהיום לא היה לנו ביצוע טוב בשני הקצוות, בהתקפה ובהגנה. ובעיקרון זה קשור לזה שלא מצאתי את הדרך לעזור לקבוצה שלי במהלך המשחק. אבל מצד שני, אני מאוד בטוח בגלל השחקנים שיש לי שמתאמנים ביחד ואני צופה בהם כל יום, אני בטוח שאנחנו הולכים להתאושש".

קאדין קרינגטון על קו העונשין (אתר FIBA)

קאדין קרינגטון (17 נקודות) הוסיף: "משחק קשה, אני מרגיש שפספסנו בשתי משימות. אני לא חושב שהמשחק היה צריך להיות כל כך צמוד, אבל אנחנו עדיין בתהליך, אז נלמד מזה. אני מרגיש שפספסנו רק בשתי משימות, זה היה משחק צמוד לאורך כל הדרך. שריקות  שיכלו ללכת לכל כיוון, רק שזה הלך נגדנו. אני חושב שיכולנו לעשות כמה דברים טובים יותר בהגנה ובהתקפה, אז לא יכול להטיל את האשמה על אף אחד מלבד עצמנו. הנבחרת? היה קשה לא להיות שם. ציפיתי להיות שם, אבל זה לא היה בשליטתי. אז אני מקווה שבחלון הבא היא תהיה שלי (האזרחות), אבל זה בהחלט היה קשה".

קרינגטון סיכם: "אני מרגיש שאתה צריך להסתכל על זה מבחוץ. זה מצב קשה שהיינו בו. קיבלנו החלפת מאמן  באמצע העונה. המאמן החדש הגיע, הוא עושה עבודה נהדרת דרך אגב.  אני חושב שזה רק ניסיון ללמוד אחד את השני. היינו ראשונים ב-BCL אני לא יודע מה היה השיא שלנו בליגה אבל זה לא באמת קורה ככה בד"כ. אז זה היה שינוי קשה. היינו רגילים לדברים מסוימים, אבל המאמן נכנס לכאן ויש לו את הדברים המסוימים שלו ,הוא מנסה לשלב הכל ביחד וזה ייקח קצת זמן. אני חושב שהאוהדים פשוט צריכים להיות סבלניים איתנו. אנחנו צריכים להיות סבלניים עם עצמנו ובתקווה שברגע הנכון נעשה את זה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button