כדורסלליגת העל

קאנצוריס הוצג: "הפועל ירושלים – הפרויקט מספר 1 באירופה"

המאמן היווני החדש הוצג, לקראת הבכורה שלו בישראל ביום ראשון: ''ההחלטה לבוא מלימוז' הייתה קלה, כי בונים כאן משהו גדול ואני רוצה להיות חלק מזה. לא מפחד מהמלחמה''. אדלסון: ''לא ציפינו להיות במצב הזה''

יומיים אחרי שחתם, היום (שישי) הוצג איליאס קאנצוריס כמאמן החדש של הפועל ירושלים. קאנצוריס, יווני שמתפקד כיום כעוזרו של ספאנוליס בנבחרת יוון, התחיל את העונה בלימוז' עד שמונה למאמן הקבוצה האדומה מהבירה. היום, במסיבת עיתונאים מיוחדת בהשתתפות בעלי המועדון, מתן אדלסון, הבעלים השותף, גל מקל, והמנהל המקצועי, יונתן אלון, הוצג המאמן שיערוך את הבכורה שלו ביום ראשון מול הפועל אילת.

הבעלים מתן אדלסון אמר: "אני רק רוצה להתחיל ואומר שהלב של כולם עם החיילים, אנחנו מקווים שכולם יבואו בשלום. היום זה יום מרגש להפועל, אנחנו במצב שלא ציפינו שנגיע אליו, לאחר תהליך הגענו להחלטה למנות את המאמן איליאס קאנצוריס. אנחנו בטוחים ומתרגשים. המטרה היא עדיין תואר בכל המסגרות ואנחנו מאמינים שהמאמן קאנצוריס הוא האדם הנכון. על היורוליג: שום דבר לא מובטח, הפגישות היו מאוד חיוביות עם שני המועדונים וההנהלה, קיבלנו הרבה מחמאות מריאל וברצלונה". נציין כי הירושלמים גם פגשו קבוצה אחרת שאת שמה לא הסגיר אדלסון.

איליאס קאנצוריס עם מתן אדלסון (רועי ינקלוביץ)

קאנצוריס עצמו אמר: "זה כבוד גדול עבורי להיות בעמדת המאמן של המועדון הגדול הזה. אני רוצה להודות ליונתן אלון, גל מקל ומתן אדלסון שנתנו לי את ההזדמנות. זה אתגר גדול, ב-95 אחוז משינויי האימון הדברים הולכים בצורה לא נכונה ולכן מתבצע השינוי ,אבל כאן המצב שונה ואני רוצה להמשיך בעבודה הטובה. הפועל ירושלים כרגע היא הפרויקט מספר 1 באירופה. אנחנו הולכים לתת הכל כל יום".

לגבי הגעה לישראל, אמר היווני: "אני מאמין שזה שילוב של כמה דברים. הייתי כאן כמה פעמים בתור יריב וזו קבוצה מיוחדת. אני לא הולך להסתיר שהיה מצב קשה בלימוז'. אין לי פחד מהמלחמה, אם היה לי לא הייתי פה. אני ממש נרגש לעבוד עם השחקנים האלה. שיחקתי כאן 3 או 4 פעמים, הזיכרון מספר 1 הוא האוהדים, לא יכולתי לישון כרגיל במשך 2-3 ימים לאחר מכן. אני שמח שהם בצד שלנו עכשיו. יש לי חוזה אחד גדול, אני רוצה לעשות את הטוב ביותר בכל יום".

קאנצוריס סיכם: "הייתי שקרן אם לא אגיד שלקבוצה יש מטרות גבוהות, אנחנו צריכים ללכת יום אחר יום. אני מאמין שלקבוצה יש מבנה טוב מאוד, האויב של הטוב הוא טוב יותר. שינויים בסגל הקבוצה? על זה יודיעו במסודר בהנהלת המועדון מה היו אומרים עליי שחקנים? אני קשוח ותובעני, זו הדרך שאני מכיר, אבל יחד עם זאת אני מאמין שהאווירה האנושית חשובה. מה שאני רואה מרחוק הוא טוב, קבוצת הכדורסל פה בריאה, זה משהו מאוד מעניין".

גל מקל, איליאס קאנצוריס ומתן אדלסון (רועי ינקלוביץ)

הבעלים-שותף, גל מקל, הרחיב מעט יותר על תהליך בחירת המאמן ואמר: "אנחנו מאושרים מזה שאיליאס כאן. בתהליך הבחירה שלנו הקפדנו לאזן בין היכולת של המאמן החדש לקחת את הסגל הקיים, להמשיך את מה שהתחלנו ולקחת אותנו למטרות שלנו, לבין הפוטנציאל העתידי. אנחנו רואים את קואץ' קאנצוריס פה להרבה שנים מבחינתנו".

המנהל המקצועי, יונתן אלון, דיבר גם הוא על קאנצוריס: "מצאנו בן אדם שמתאים לסגל השחקנים הזה, לאיכויות המקצועיות שיש לנו, וכזה שיכול להמשיך את מה שיש כאן ולהוציא מהסגל הזה את המקסימום. רואים שמדובר בבן אדם מאוד איכותי, איש של אנשים, ואין ספק שהוא יכול לקחת אותנו צעד קדימה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW