כדורגל ישראליליגת העל

צרפתי: "מכבי ת"א זה משחק מפתח, לא מתעסקים בחישובים"

מאמן מכבי נתניה לקראת המפגש מחר (שני, 20:00) מול הצהובים: ''מנקה את מה שהיה עד עכשיו, צריכים לנצח. אין יום אחר או צ'אנס אחר''. פלקושצ'נקו: ''אנחנו לא נופלים מהם בשום עמדה. בכל הפסד היינו יותר טובים''

גם אחרי ארבעה הפסדים רצופים בליגה, מכבי נתניה מגיעה מלאה בביטחון למשחק מחר (שני, 20:00) נגד מכבי תל אביב שינעל את המחזור ה-22. היהלומים רחוקים ארבע נקודות מהשישית בטבלה בני סכנין ויודעים שהם חייבים ניצחון כדי לשמור על סיכוי טוב להשיג את הכרטיס לפלייאוף העליון.

מאמן מכבי נתניה, גיא צרפתי (סער כרמלי, הפועל פ"ת)

המאמן גיא צרפתי אמר: "אני רוצה להתחיל את דברי בדאגה עמוקה לכל החטופים, מקווה מאוד שהם יחזרו הביתה שלמים ובריאים. מדבר בשמי ובשם השחקנים, הנהלת המועדון, הצוות המקצועי והקהל הרחב של מכבי נתניה. רוצה להגיד תודה והערכה לחללים שלנו ולמשפחות והחיילים שנמצאים בחזית, אתם מי שמאפשרים לנו לחיות ביום יום ולנהל את השגרה הזאת. המשחק מחר הוא חשוב. אני מנקה את כל מה שהיה עד עכשיו, מכין את הקבוצה אך ורק למשחק של מחר. אני רואה בזה כמשחק מפתח. אני חושב שבבית שלנו עם הקהל, עם הסגל שיש פה, אנחנו צריכים לנצח. צריכים לעלות בצורה אגרסיבית ונחושה, לא רוצה להסתכל קדימה או על העבר".

צרפתי הוסיף: "כדורגל מתפתח בצורות שונות ואתה אף פעם לא יודע לאן. מה שחשוב זה שאם הקבוצה שלנו תגיע מחר נחושה ותעשה את הדברים בצורה הנכונה, אני בטוח שנא מנצחים. מבחינתנו זה מטרה עליונה לגבי המשחק מחר. שמתי את האצבע על דברים שהיינו צריכים לתקן ולעשות ועל עוד דברים שאנחנו חסרים, זה משהו שאני עושה בצורה מסודרת ומאורגנות ומקווה שזה יבאו מחר לידי ביטוי. אין יום אחר והזדמנות אחרת. כל מאמן כדורגל עושה התאמות לקבוצה היריבה וכמובן התאמה לקבוצה שלו, לשחקנים שבסגל ובכושר משחק וזה מה שאני עושה. כמובן שיש יריב והיריב שאנחנו מתמודדים מולו מחר הוא יריב חזק, שלא סתם נמצא איפה שנמצא, אבל אני רוצה להתייחס לקבוצה שלנו".

המאמן הדגיש: "החישובים לא מובילים לשום דבר. אני חושב שלא נכון מבחינתו להתחיל להסתכל על המצב בטבלה, מה שחשוב מבחינתו זה להתפקס על המשחק מחר. אנחנו מסמנים אותו במרקר גדול. רוצים להגיע למשחק בלי מחשבות על ההמשך או על מה שהיה במשחקים האחרונים. כמובן שהמחשבה שלנו הייתה פנימית מבחינת טקטיקה וניתוחים של המשחק וזה מה שעשינו. חוזר שקט מקדימה? יש תקופות מסוימות ששחקנים בועטים לשער וכובשים גם כשלא מתכוונים ויש תקופות שמחמיצים. חלוץ ושוער זה תפקידים אכזריים כי הם בדרך כלך קובעים את התוצאה. יש לנו סבלנות, מאמינים במי שיש פה, כל עוד עושים את הדברים בצורה מחויבת ובדרך הנכונה. יש פה צוות וגם הנהלה, אנשים מקצועיים ואיכותיים, עבודה יום יומית, יש  פה הרבה עשייה".

על הרכש החדש איברהים טאנקו, אמר צרפתי: "אני מאוד שמח שהצלחנו לצרף אותו. ם בשבילו וגם בשבילו. ראיתי כמה הוא רוצה להיות פה. הוא שחקן מאוד חזק ומהיר. היכולות הגופניות שלו אמורות להיות חריגות לליגה מקווה שהוא יביא את זה לידי ביטוי. מקווה שההתחלה שלו תהיה חלקה. אני רואה את השאיפות שלו באימונם, מאמין שהוא ישולב במשחק, לא יודע אם בהתחלה או בהמשך. אם אחשוב שהוא צריך לפתוח הוא יפתח, מבחינתי הוא כמו כולם. כל משחק נגד מכבי תל אביב – כמו נגד מכבי חיפה, הפועל תל אביב, הפועל באר שבע או בית"ר – כמו שבאים לשחק נגד מכבי נתניה, זה תמיד משחקים שיש בהם קסם ויש פיקנטריה. זה אחד מהמשחקים, אין ספק שיהיה מעניין. משחק גדול אצלנו בבית עם הרבה מאוד קהל".

מקסים פלקושצ'נקו עם הכדור (אליאב אוזן)

הקשר מקסים פלקושצ'נקו אמר: "לא הכי כיף לא להבקיע או לבשל, אבל אנחנו שחקנים עם ניסיון ואנחנו חיים את זה. אתה מסיים את המשחק, יש לך 24 שעות להתאושש ואתה בא פרש למשחק הבא, מקווה להביא את התוצאות. אני חושב שבכל המשחקים האחרונים שהפסדנו, היינו יותר טובים, הגענו למצבים והחמצנו, זה קורה בכדורגל. מאמין בסגל שיש פה. אני חושב שהקבוצה באמת טובה, שחקנו כדורגל טוב בב”ש והכדור לא נכנס. מחסור בשערים מרחוק? אנחנו עובדים על הכל באימונים, לא רק על שערים מרחוק. אנחנו באים כל משחק כדי לשחק את המשחק שלנו ואני חושב שכל ההפסדים היינו יותר טובים".

פלקושצ'נקו סיכם: "אני מקווה שמחר זה יכנס לנו בחזרה. עובדים גם וידאו, גם שיחות אישיות וגם טקטי. אנחנו מתכוננים קודם כל להראות את היכולת שלנו אנחנו לא נופלים מהם, לא באמצע ולא בשום תפקיד אחר. באים בלי רגשי נחיתות ומסתכלים להם בעיניים. נבוא להציג את הכדורגל שלנו ובעזרת ה’ ננצח אותם. אנחנו מסתכלים ממשחק למשחק, לא סיבוב אחורה. נבוא למשחק מחר בשיא הביטחון שלנו, כי יש פה יכולת גבוהה של שחקנים. אני חושב שמכבי נתניה זה מועדון גדול, הצגנו פה משחקים טובים בתקופה האחרונה. אני חושב שנתניה זה מועדון גדול שחייב להיות במקומות 1-6".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button