כדורסלליגת העל

"זה בזכות האישה שלי": מיקי ברקוביץ' קיבל את פרס ישראל

מי שנחשב לגדול כדורסלני ישראל בכל הזמנים ואחד הספורטאים הישראלים הגדולים אי פעם זוכה לכבוד הגדול וקיבל את הפרס היוקרתי בקטגוריית ספורטאים מצטיינים, כחלק מציון יום העצמאות ה-76 של מדינת ישראל

טקס פרס ישראל, שנועל מדי שנה את אירועי יום העצמאות, נערך הערב (שלישי) במתכונת מעט שונה, בצל המלחמה והטקס הועבר בשידור חי מהעיר שדרות. בטקס הוענקו פרסי ישראל על תרומה מיוחדת בתחומים שונים ל-15 חתנים וכלות, כאשר פרס ישראל בתחום ספורטאים מצטיינים הוענק לכדורסלן העבר ואגדת מכבי תל אביב מיקי ברקוביץ', הנחשב לאחד מגדולי הספורטאים הישראלים בהיסטוריה.

"ברקוביץ' הוא דמות מופת כספורטאי ודמות מופת בכל בית בישראל", נאמר בטקס הענקת הפרס, "החיוך הזה מלווה אותנו עד עצם היום הזה". ברקוביץ' עצמו התרגש ואמר: "זה בזכות האישה שלי".

בסרטון ששודר רגע לפני מתן הפרס לברקוביץ' נאמר עליו: "מ-י-ק-י ברקוביץ', כמו שאנחנו מכירים אותו. מאז שהיה קטן, מיקי והכדור לא נפרדו. הוא הכדורסלן הישראלי הגדול בכל הזמנים. ספורטאי העונה פעמיים, אחד מ-50 השחקנים הגדולים של פיב"א ונמצא בהיכל התהילה. הוביל את ישראל לזכייה במדליה במשחקי אסיה ואת מכבי תל אביב לאין ספור תארים. הוא נבחר לשחקן הגדול בכל הזמנים של מכבי תל אביב והוא הישראלי היחיד שנכנס לרשימת 50 הגדולים של היורוליג".

איגוד הכדורסל פרסם הודעה בה הוא "מברך את מיקי ברקוביץ, גדול כדורסלני ישראל, על פרס ישראל אותו קיבל לפני שעה קלה. מיקי הוא סמל למצוינות, חריצות, התמדה ויכולת להכריע משחקים". יו"ר האיגוד עמוס פרישמן בירך את ברקוביץ: "מיקי, ברכות על ההישג הנוסף יוצא הדופן, אין ראוי לכך ממך. הפרס הזה הוא כבוד גדול לכדורסל ולספורט בכלל".

מנהלת הליגה הוסיפה כי היא "מברכת את אגדת הכדורסל הישראלי, מיקי ברקוביץ' על קבלת התואר חתן פרס ישראל. ברקוביץ' מגדולי הכדורסלנים שלנו בכל הזמנים, הצעיד את הכדורסל הישראלי לקדמת הבמה העולמית ושינה את פני הענף. מיקי הינו מודל לחיקוי לכל ספורטאי וכדורסלנים צעירים בפרט, אדם עם אישיות מיוחדת, סמל למצוינות ומייצג את ארץ ישראל היפה והטובה".

יו"ר מנהלת הליגה, ארי שטינברג: "אין ראוי ממיקי ברקוביץ' לפרס חתן ישראל. אני חושב שכל אוהבי הכדורסל והספורט בכלל בישראל גדלו על מיקי וגם אם היו יריביו הספורטיביים, ידעו להעריך את הספורטאי האדיר שהיה ומעל הכל את האדם מסביר הפנים שהוא. זו גאווה גדולה לענף ואני שולח לו ברכות חמות לרגל המעמד המרגש הזה".

חברי וחברות ועדת הפרס ציינו בנימוקיהם למתן הפרס כי ברקוביץ' "הפך לאגדה בספורט הישראלי בשל הישגיו הגדולים ויוצאי הדופן בענף הכדורסל, הן ברמה האישית והן ברמה הלאומית, ונחשב לגדול כדורסלני ישראל בכל הזמנים. עוד ציינה הוועדה כי ברקוביץ' השפיע באופן עצום על הספורט בישראל ושימש כשגריר של ישראל באמצעות הספורט בכל העולם. ברקוביץ' נחשב לדמות מופת מעוררת השראה בכל בית בישראל למבוגרים ולצעירים כאחד, בשל הצטיינותו בספורט, אופיו ומורשתו המלווה אותנו עד היום, שנים אחר פרישתו ממשחק פעיל".

יו"ר ועדת הפרס הוא שחקן העבר אלי אוחנה, וחברי ועדת הפרס הם פרופ' רוני לידור, מירי נבו ונטע ריבקין.

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW