ספורט אולימפיענפים אחריםענפים נוספים

צמד השייטים מתכונן לאליפות העולם, המטרה: פריס 2024

אחרי המקום ה-10 בתחרות הקדם אולימפית, ניתאי חסון ונועה לסרי, המתחרים יחד בדגם 470, יוצאים להכנות לקראת האליפות בהולנד: ''אין סיבה שלא נשיג את הכרטיס המדינתי למשחקים האולימפיים''

בשלושת החודשים האחרונים שהו נועה לסרי (24) וניתאי חסון (25) מהפועל שדות ים, צמד שייטי הדגם האולימפי 470, באימונים ותחרויות בחו"ל. את השבוע האחרון, אחרי שסיימו במקום העשירי בתחרות הקדם אולימפית במארסיי, הם עשו בישראל.

ביום שני הקרוב הם יוצאים שוב לתחרות משמעותית בחו"ל. הם יעשו את דרכם לשבוע אימונים בבלגיה ומשם יעברו להולנד שם תיפתח ב-11 באוגוסט אליפות העולם, בה המטרה המוצהרת שלהם היא להשיג את הכרטיס האולימפי המדינתי לפריס 2024. בתחרות ישתתפו 70 מפרשיות וכדי להשיג את הכרטיס לפריס עליהם להתברג בין 8 המדינות הראשון (לפי סירה אחת מכל מדינה הזוכה בכרטיס האולימפי המדינתי).

WhatsApp-Image-2023-05-20-at-15.18.38
ניתאי חסון ונועה לסרי (צילום: ניקוס אלברומיטיס)

חסון ההגאי בסירה ולסרי, אשת הצוות הם הצוות הבכיר של ישראל בדגם ה-470 מעורב השיגו עד כה השנה תוצאות טובות ומגלים יציבות ביכולת המקצועית שלהם. בתחרות הקדם אולימפית סיימו במקום ה-10, באליפות אירופה סיימו במקום ה-9, בשבוע הייר דורגו במקום ה-7 ובגביע העולם סיימו במקום ה-11. "עשינו הכנה טובה כל השנה ואין סיבה שלא נשיג את הכרטיס המדינתי עבור ישראל באליפות העולם", אומרים לסרי וחסון.

החוויה המקצועית המשותפת שלהם בשנה וחצי בה הם מפליגים כצמד, מצוינת. "אנחנו חיים בזוגיות מושלמת למעט הצד הרומנטי. אנחנו מרגישים בנוח אחד עם השנייה. מה שקורה בים לא זולג מעבר למים. אין אצלנו לשמור כעסים בבטן. אנחנו אומרים הכל אחד לשני, בצורה בוגרת, מה שמעניק לנו חופש פעולה ואוויר לנשימה. השינוי שביצענו כששילבנו כוחות ונכנסנו לדגם האולימפי החדש של הזוגות המעורבים, עשתה לכל אחד מאתנו רק טוב", משתפת נועה לסרי.

ניתאי חסון ונועה לסרי (צילום: world sailing)

ניתאי חסון מוסיף: "אין אצלנו אגו. שנינו רוצים דבר אחד – להצליח! חשוב לנו שהסירה שלנו תהיה הכי טובה. לא חשוב לנו מי יחליט ומי יעשה מה".

לסרי למעשה כבר הייתה מחוץ לשייט והחלה ללמוד גיאולוגיה באוניברסיטת באר שבע. אחרי השנה הראשונה הוצע לה לחזור לעסוק במה שהיא כל כך אוהבת, השייט. היא לא התלבטה ונענתה בחיוב. "השייט יותר חזק ממני בכל המובנים. אני אוהבת מאד את אורח החיים הספורטיבי ואת התחרותיות. אמרתי לעצמי שנצבת בפני הזדמנות אחת, בלתי חוזרת. ללמוד אני יכולה גם אחרי והחלטתי לבצע הפסקה בלימודים ולהתמסר ב-100% למימוש החלום שלי מאז גיל 17- לזכות במדליה אולימפית". 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW