ספורט אולימפיענפים אחריםענפים נוספים

צוברי: "המטרה שלנו היא להבטיח מדליה לפני שיוטי המדליות"

התחרות הקדם האולימפית בענף השייט שנפתחת במארסיי תאפשר לשרון קנטור ותום ראובני להתנסות באתר שיארח את תחרויות השייט באולימפיאדה בפריס בקיץ הבא: ''זמן לראות מה המצב בעולם''

כאשר התחרות בנבחרות גלישת הרוח על הכרטיס לפריס 2024 בעיצומה, יוצאים היום (שלישי) שרון קנטור ותום ראובני לדרך בתחרות הקדם אולימפית, המתקיימת במארסיי, אתר תחרויות השייט של משחקי פריז 2024. התחרות מהווה סימולציה למשחקים האולימפיים עצמם, דבר שיאפשר לגולשים לצבור ניסיון חשוב בסגנון תחרות זה, ששונה משמעותית מאליפויות בינלאומיות אחרות.

מכיוון שבמשחקים האולימפיים ניתן לשלוח מתחרה ומתחרה בכל דגם מכל מדינה, מהווה השנה שלפני המשחקים מדד לקביעת הנציג האולימפי. מאמן נבחרת הנשים, שחר צוברי, ומאמן הגברים, גל פרידמן, קבעו ביחד עם וועדת הבחירה של איגוד השייט מתווה תחרויות שבהן יצברו הגולשים והגולשות ניקוד על פי מיקומם בתחרות, ובסופן ייקבעו שני הנציגים הישראלים לפריז. בתחרות הקדם אולימפית ניתן לקבל ניקוד רק אם יתפסו ראובני וקנטור את אחד מהמקומות על הפודיום. 

שרון קנטור (צילום: איגוד השייט בישראל)

מאמן נבחרת הנשים, שחר צוברי, מנתח את התחרות והסיכויים: "הייתה לנו הכנה מצוינת באליפות אירופה, ומאז חודשיים שהנבחרת לא התאמנה בחו"ל. התחרות הזו היא זמן טוב להבין מה המצב בעולם. זו גם הזדמנות טובה לשרון להתנסות באתר התחרויות האולימפיות ובתחרות בצי קטן, שבה הטקטיקה שונה מאשר בתחרויות עם צי גדול וחשוב לדעת להתמודד עם זה. המטרה שלנו היא לנסות ולנצח את המוקדמות ולהבטיח מדליה עוד לפני שיוטי המדליות".

שרון קנטור הוסיפה: "יש לי את הזכות והאפשרות להתחרות פה, מול הטובות בעולם ובטוח שהולך להיות מעניין. הרוחות באימונים לקראת התחרות היו חלשות ואני מקווה שהן יתחזקו ויתאפשר לנו לקיים את כל השיוטים. עם כמה שהתחרות פה מיוחדת, אין ספק שאני מתגעגעת לתחרויות הנבחרתיות, כשכולנו ביחד".

תום ראובני אמר: "מההיסטוריה רואים שמדליה בתחרות הקדם אולימפית היא מדד לא רע למשחקים האולימפיים עצמם. מבחינתי זו תהיה בדיקה של איך אני מתפקד בתחרויות כאלה. כשאני מסתכל המתחרים שלי נכון להיום, אין ספק שהנציגים מגרמניה, צרפת והולנד נראים חזק בתמונה. אני מקווה להיכנס לתמונה הזו".

קנטור וראובני יתחרו כל אחד מול נציגים מכ-20 מדינות בשיוטי המוקדמות בחמשת הימים הקרובים וביום ראשון יערכו שיוטי המדליות, אליהם יעפילו עשרת מובילי התחרות.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button