כדורגל עולמיליגה ספרדית

צ'אבי: "לא משנה מה אתה עושה, לא מעריכים אותך בברצלונה"

ארבעה ימים אחרי שהודיע רשמית על עזיבתו בתום העונה, מאמן ברצלונה שיתף בתחושות: ''זה לא שאני לא יכול לעמוד בלחץ, להפך, אבל כל העבודה שעשיתי באחת התקופות הקשות של המועדון לא קיבלה הערכה''

אחרי ההודעה שיעזוב את ברצלונה בתום העונה, צ'אבי הרננדס שוחח היום (שלישי) עם התקשורת לקראת המשחק של הקבוצה מחר מול אוסאסונה. המאמן אמר: "לא מעריכים מספיק את העבודה שלנו וזה יוצר שחיקה. זה לא קשור למצב הכלכלי. אני איש של המועדון, הסתגלתי לנסיבות ונתתי עדיפות למועדון ולשחקנים. מעולם לא התלוננתי ועשיתי את המיטב, זו ההרגשה שלי. אני לא שולל חזרה לפה".

צ'אבי הוסיף: "כשדיברתי פה אמרתי מה שאני חושב – כשאמרתי שאנחנו בבנייה 'הרגתם' אותי. אמרתי גם שאין לנו את בארסה של 2010. זה עניין של הסביבה, המועדון והדרישות. אני לא עוזב בגלל שאני לא יכול לעמוד בלחץ. הגענו (ביחד עם הצוות) לפה באחד הרגעים הקשים ביותר בהיסטוריה של המועדון. כמאמן גורמים לך להרגיש שתה שווה פחות בכל יום. דיברתי על זה עם פפ והוא אמר לי את זה, ראיתי גם את לואיס אנריקה סובל. יש בעיה עם הדרישות מהתפקיד הזה, זה נראה שאתה מסכן את החיים שלך. זה אכזרי, אתה לא יכול ליהנות. השחקנים שביקשו שאשאר? זה צריך להישאר בינינו, הם דיברו מהלב וזה יאחד אותנו. אני חושב שהשחקנים יגיבו על המגרש".

המאמן הוסיף: "החלטתי לפני תקופה ארוכה שזו תהיה העונה האחרונה שלי פה. עכשיו אנחנו צריכים אחדות יותר מתמיד בגלל שאלה זמנים קשים. אנחנו מעריכים את התמיכה אחרי ההודעה ואת התגובה של חדר ההלבשה וההנהלה, אבל העונה לא הסתיימה. אנחנו רוצים להצליח. הופתעתי מההודעות ומהטלפונים שקיבלתי. אוהדי ברצלונה צריכים התלהבות בעונה הבאה. אני חושב בתור קולר (אוהד בארסה) ובגלל זה אני חושב שזו ההחלטה הטובה ביותר, דקו ולאפורטה צריכים להמשיך את הפרויקט. מאמן קבוצה המילואים רפא מארקס? זה ברור שהוא מוכן לאמן את בארסה".

בפן המקצועי, אמר המאמן: "אנחנו צריכים לארגן את עצמנו בצורה טובה יותר. אנחנו פגיעים בהגנה וחלה ירידה ביכולת הקבוצתית שלנו. אנחנו צריכים לחזור לרמה של העונה שעברה ולהיות ביקורתיים כלפי עצמנו. אנחנו 11 נקודות מג'ירונה, אבל יש לנו את ליגת האלופות. אנחנו מתרגשים וצריכים להתחרות. יש לנו הרבה על מה לשחק, אנחנו ממשיכים עם אנרגיה מקסימלית ויש לי הרבה מוטיבציה". לסיום, נשאל צ'אבי האם יש לו עצה למאמן הבא ואמר: "ליהנות, אבל זה בלתי אפשרי. מה שקרה לי יקרה גם לו".

אקס ברצלונה פפ גווארדיולה התייחס למצב בבארסה: "אנחנו לא יכולים להשוות את הלחץ שיש בספרד לאנגליה. מהניסיון שלי, בספרד זה פי 1000 יותר קשה. למרות שיש 6 מסיבות עיתונאים בשבוע, כמה משחקים וכל הלחץ עלייך, הלחץ ספציפית בברצלונה גדול יותר, אי אפשר להשוות אותו לשום דבר אחר. למה אני מרגיש נוח בסיטי? יש לי כאן את כל התנאים החלומיים לאמן. כל ההנהלה תומכת בי ויש לה את הכלים לתמוך בי. השחקנים תומכים בי ויש סביבה בריאה שמקיפה את המועדון".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW