כדורסלליגת העל

פרנקו: "משהו עוצר אותנו מלשמוח". גינת: "שיחקתי בלי חשק"

מאמן הפועל ת''א הוסיף אחרי ה-81:97 על ונציה ביורוקאפ: ''שמחים על הניצחון, אבל מאוד מאופקים. היינו צריכים למשוך את עצמנו מהארץ, אבל יש לנו מחויבות וקהילה גדולה''. הפורוורד: ''זה הניצחון הכי מספק''

שבוע וחצי אחרי מתקפת הטרור הרצחנית בדרום הארץ, הייתה אתמול (שלישי) הפועל תל אביב לקבוצה הראשונה שחוזרת לפעילות. סגנית האלופה החליפה ביתיות בעקבות המצב הביטחוני, בקושי הספיקה להתאמן אבל הוכיחה לב גדול כאשר הרימה את הרמה תוך כדי המשחק וסיימה עם ניצחון חוץ משכנע, 81:97 בוונציה. שחקני הקבוצה עלו לפרקט עם נעליים עליהן נכתבו שמותיהם של אוהדיה שנרצחו מאז תחילת המלחמה. לפני פתיחת המשחק החזיקו השחקנים דגל ישראל בזמן דקת הדומיה שהתקיימה לזכר קורבנות הטבח.

מאמן הפועל תל אביב דני פרנקו סיכם את הניצחון: ״קודם כל אני רוצה להודות לוונציה על האירוח כאן, על העזרה לנו בימים הטראגיים הללו. אנחנו מכבדים את זה ומעריכים מאוד. בשבילנו זה היה יום קשה כדי להתפקס בכדורסל, זה היה מוזר בשבילנו. לא שיחקנו כדורסל במשך כמה שבועות ולא היינו ביחד. אז הדבר המרכזי בלבוא לפה היה לאחד את כולם כמה שרק אפשר. ואז לנסות לעשות מאמץ למען הקהילה הענקית שעוקבת אחרינו".

פרנקו הוסיף: "העבודה שלנו היום לא הייתה לבוא ולנצח משחק, העבודה שלנו הייתה לבוא ולעשות כל מה שאנחנו יכולים בנוגע למאמץ ולמחויבות להשגת הניצחון במשחק. בשביל הקהילה שמסביבנו. זה היה הרצון שלנו. לא שיחקנו את הכדורסל הטוב ביותר שיכלנו, עזבו את התוצאות, אבל במשחק עצמו לא עפנו עליו. הגנתית זה לא היה משחק טוב שלנו, אבל בסיטואציה הזאת אני חייב לתת כבוד לשחקנים על המאמץ. הם עשו את הטוב ביותר שלהם, והטוב הזה הספיק כדי לנצח קבוצה מאוד טובה עם מאמן טוב מאוד, נבן ספחיה".

המאמן המשיך: "ניצחנו אז ברור שאנחנו שמחים, אבל יש משהו בתוך כולנו שהופך אותנו ליותר מאופקים. גאה מאוד בשחקנים, הייתה הכנה נוראית. אם זה עשה למישהו פחות רע שם בבית, אז עשינו את שלנו. הכל השתבש בהכנה שלנו, ברגע האחרון הגענו לכאן. היו יומיים מאוד מבולגנים, הזרים שהגיעו מיוון. חוסר ודאות מוחלט, אחר כך הישראלים שהצטרפו לכולם. היינו צריכים למשוך את עצמנו מהארץ, אבל יש לנו מחויבות והקהילה גדולה".

פרנקו סיכם: "אנחנו רואים אלפי אדומים שמגיעים לכל הלוויה, יש לנו מחויבות אליהם. הכל מתגמד בסוף, אנחנו רואים טלוויזיה וחדשות. כמובן שחושבים עליהם, על כל הפצועים, הנעדרים וכמובן על אלה שאיבדו את חייהם. קשה מאוד, אבל אני גאה בישראלים שיש לנו פה. כולם היו מאוד מחויבים לטובת האתגר הזה. אין לנו שמחה גדולה כרגע, אבל זה הביא לשחקנים קצת הקלה ועידוד על המאמץ שלהם".

תומר גינת הוסיף: "אני חושב שכולנו מתחילת השבוע הזה הבנו שהמחשבות והראש לא בדיוק פה, השארנו מאחורינו את המדינה והמשפחות במצב אולי הכי קשה שהמדינה הזאת ידעה. ידענו שאנחנו באים לפה לאיזושהי שליחות, לשמח את כל המשפחות, האוהדים וכל מי שאוהב כדורסל. לתת לו ‘ברייק’ של איזה שעתיים מהמצב, מהחדשות ושיוכל לראות קצת כדורסל. היה לנו מאוד חשוב לנצח את המשחק הזה בגלל זה, אני שמח מאוד שעשינו את זה וחושב שאין צורך לדבר על כדורסל, על מה עבד ומה לא. ניצחנו את המשחק, הראנו לב, נלחמנו וכולנו מקווים לימים טובים יותר".

מן העבר השני, מאמן ונציה נבן ספחיה הוסיף על הפועל תל אביב: "קודם כל אני רוצה לאחל מזל טוב להפועל על משחק מדהים. במחצית השנייה הם בקושי החמיצו, הם שיחקו מצוין- הגנתית והתקפית".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button