ענפים אחריםענפים נוספים

פראלימפי: שחקנית הבדמינטון נינה גורודצקי תהיה בפריס 2024

בשל דירוגה במקום התשיעי בעולם, קיבלה השחקנית את המקום במשחקים הפראלימפיים: ''מתקשה להאמין, עברה עלינו חצי שנה לא פשוטה''. מלבד נינה, מונה המשלחת הישראלית לפריס 19 ספורטאים

שחקנית הבדמינטון וחברת בית הלוחם חיפה, נינה גורודצקי, התבשרה הערב (שישי) כי בשל דירוגה במקום התשיעי בעולם היא מקבלת את הכרטיס למשחקים הפראלימפיים בפריס. נינה, המתאמנת עם ליאון פוגץ, מרותקת לכיסא גלגלים לאחר שנפצעה בתאונת דרכים כשהייתה בת 17. היא נשואה לדור קסל, שהיה בראשית הדרך מאמן הבדמינטון שלה, והם הורים לשני בנים.

מיד כשפרצה מלחמת חרבות ברזל גויס דור והיה במילואים במשך 4 חודשים, מה שהקשה מאוד על שגרת האימונים של נינה. למרות זאת, הגיעה לשלב רבע הגמר באליפות העולם שהתקיימה בתאילנד בחודש פברואר. את המשחקים האירופאיים שהתקיימו בהולנד באוגוסט 2023 סיימה נינה עם מדלית ארד ביחידים ומדלית כסף בזוגות. זו תהייה הפעם השנייה של נינה במשחקים הפראלימפיים, אחרי שהשתתפה טוקיו 2020, אז, לראשונה, הצטרף ענף הבדמינטון למשחקים.

נינה גורודצקי במשחקים האירופיים (צילום: לילך וייס רוזנברג)

גורודצקי מסרה: "אני עדיין מתקשה להאמין שהצלחתי להשיג כרטיס למשחקים. עברה עלינו חצי שנה לא פשוטה, ארבעה חודשים שדור היה במילואים ואני לבד עם שני ילדים. בארבעה חודשים לא טסתי לתחרויות. שחקניות שהיו מדורגות אחרי עקפו אותי בדירוג. בפברואר טסתי לאליפות עולם בלי הרבה ציפיות, בהבנה מלאה שלא התכוננתי לתחרות כמו שהייתי צריכה ורוצה. באליפות עולם עליתי לרבע גמר וזה הספיק כדי לעקוף ספורטאיות שהיו לפניי. כל הספורטאיות שהגיעו לאולימפיאדה נכנסו דרך זוגות. רק אני ועוד שתי ספורטאיות נכנסנו כיחידות".

מלבד נינה, מונה המשלחת לפריז 19 ספורטאים.(הצפי הוא שעד סוף יוני, מועד סגירת המשלחת, יהיו כ-30 ספורטאים): הקלעית יוליה צ'רנוי, השחיינים עמי דדאון, איאד שלבי ועוד שלושה שזהותם תקבע בתום אליפות אירופה שמתקיימת החודש, רוכב אופני היד עמית חסדאי, החותרים שמוליק דניאל ומורן סמואל, לוחמי הטאקוונדו אסף יסעור ועדנאן מילאד, 5 שחקניות הכדורשער גל חמרני, ליהיא בן דוד, רוני אוחיון, אלהם מחאמיד, אורי מזרחי ונועה מלכה, שחקן הבוצ'יה נדב לוי וחותרת הקיאק טליה אילת.

כתבות קשורות

Back to top button