ענפים אחריםשחייה

פראלימפי: מדליית זהב ושיא עולם לעמי דדאון באליפות העולם

הישג אדיר לשחיין הישראלי באליפות העולם שמתקיימת במנצ'סטר, כשסיים את מקצה 100 מ' חופשי בזמן של 1.18:94 דקות והבטיח כרטיס למשחקים הפראלימפים שיתקיימו בקיץ הבא בפריס, בירת צרפת

מדליית זהב, שיא עולם וכרטיס לפריז לעמי דדאון הערב (שלישי) ביום השני של אליפות העולם בשחייה המתקיימת במנצ'סטר שבבריטניה.

דדאון, חניכו של יעקב ביננסון המתאמן במועדון אילן חיפה, הגיע למקום הראשון לאחר שסיים את מקצה ה-100 מטרים חופשי בזמן של 1.18:94 דקות, קבע שיא עולם (שעמד על 1.19.26 דקות) והשיג את הכרטיס לפריס, כשכן הזוכים בשני המקומות הראשונים בכל מקצה מזכים בכרטיס למשחקים הפראלימפים ב-2024.

עמי דדאון עם המדליה (אסנת פליס דואר)

אריאל מליאר , גם הוא מאילן חיפה, הגיע במקצה זה למקום השביעי בזמן של 1.37:64 דקות. המדליה של דדאון מצטרפת למדליית הארד בה זכתה אמש ורוניקה גירנקו במקצה ה-50 מטר חזה. מאוחר יותר הערב יתחרו ורוניקה גירנקו ב-150 מעורב אישי ומארק מליאר ב-100 גב. באליפות העולם משתתפים השנה 546 שחיינים מ-67 מדינות.

הנבחרת הישראלית מונה שבעה שחיינים, רון וולפורט ממועדון מכבי וייסגל רחובות המתאמן עם גיא שחר, שלושה המדליסטים מטוקיו 2020 מארק מליאר, עמי דדאון ואיאד שלבי, שהתכבד לשאת את הדגל בטקס פתיחת האליפות, אריאל מליאר, ורוניקה גירנקו ויוליה גודיצ'וק. כול ןחניכיו של המאמן הלאומי יעקב ביננסון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW