יורו 2024כדורגל עולמי

פסיפס של רב תרבותיות: צפייה משותפת יחד עם אוהדי גרמניה

אלפי אוהדים גרמנים הגיעו למתחם האוהדים בדיסלדורף וצפו בנבחרתם מנצחת 0:2 את הונגריה ועולה לשמינית הגמר, כאשר הפתעה נעימה חיכתה בבניין העירייה - דגל ישראל. שליח ''ישראל ספורט'' מדווח מגרמניה

המוני מקומיים שלא רכשו כרטיס למשחק הצטופפו בכל רחבי גרמניה כדי לצפות בנבחרתם אתמול (רביעי) במשחקה השני ביורו נגד הונגריה שנערך בשטוטגרט. אני צפיתי עם האוהדים בדיסלדורף. 

מתחם האוהדים בדיסלדורף (רועי ינקלוביץ)

הפנזון (מתחם האוהדים, ר"י) הגדול בעיר ממוקם על גדות נהר הריין ובהערכה גסה, בכל שלושת המתחמים שלו נכחו לפחות 4,000 איש שעודדו ללא הרף את הנבחרת. השער הראשון של ג'מאל מוסיאלה נתן את האות לפרץ אדיר של שמחה, כאשר השני של הקפטן אילקאי גונדואן הבטיח את הניצחון והאוהדים המקומיים ציפו לשער נוסף שלא הגיע לבסוף.

דגל ישראל בבניין עיריית דיסלדורף (רועי ינקלוביץ)

האוהדים בפנזון ייצגו את כל מה שיש בגרמניה כיום, פסיפס של רב תרבותיות. בדרך לפנזון עברתי ליד בית העירייה שם ניצב בגאון דגל ישראל, ליד דגל אוקראינה, דגל גרמניה ודגל מחוז נורד ריין ווסטפאליה. במתחם האוהדים עצמו נצפה צעיף פלסטיני אחד, על אף שהדבר לכאורה אסור – אבל אכיפה לא באמת קיימת.

מתחם האוהדים בדיסלדורף (רועי ינקלוביץ)

נשארתי למשחק השני באזור האוהדים הקטן יותר, הבורגרפלאץ, למשחק בין סקוטלנד לשווייץ, שם היה רוב לאוהדים הנייטרלים – אבל הסקוטים בלטו בעידוד, בריקוד ובחום האנושי. לבסוף המשחק הסתיים ב-1:1, לאחר שג'רדאן שאקירי השווה אחרי שער עצמי שהעלה את הסקוטים ליתרון והעיקר עבור הגרמנים שהם העפילו לשלב הבא. עכשיו כל שנותר להם הוא להבטיח את המקום הראשון בבית ותיקו נגד שווייץ יספיק גם לגרמניה וגם לשווייצרים כדי להעפיל לשמינית הגמר.

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW