כדורגל ישראליליגת העל

פיירו: "בכר שכנע אותי לבוא למכבי חיפה, הייתה עונה מורכבת"

חלוץ מכבי חיפה התראיין לאתר הרשמי, התייחס ליחס הקרוב למאמן, הפרגון לדין דוד (''הקבוצה מעל הכל''), העונה האחרונה (''הייתה מאוד מורכבת'') והיחסים עם אוהדי הקבוצה (''התמיכה שלהם בנו היא אדירה'')

בצל השמועות על האפשרות שיימכר לאחר עונה שבה הצטיין עם 26 שערים ו-7 בישולים בכל המסגרות, פרנזי פיירו מתכונן לפתוח עונה שלישית במכבי חיפה. בריאיון לאתר הרשמי של המועדון ממחנה האימונים, שפורסם היום (שישי), החלוץ סיפר על הקשר לברק בכר, הפרגון לשותפו להתקפה דין דוד והמלחמה בישראל.

חלוץ נבחרת האיטי אמר: "תמיד נחמד לשחק בנבחרת ולייצג את המדינה שלך, הייתי מרוצה מהתוצאות. התחושות אחרי העונה שעברה? מרגיש טוב, הייתה עונה מורכבת עם הרבה עליות ומורדות, אבל עבדתי קשה בכל יום. אני שמח מאיך שהעונה הסתיימה בפן האישי. לא היה קל, בכל שבוע היו לנו שני משחקים והיו צריכים לטוס באירופה. היו הרבה פציעות ולא הרבה זמן להתאושש. אני סחבתי כמה פציעות שהשביתו אותי לחודש, זה היה די מתסכל".

פיירו הוסיף: "כשאנחנו עולים לכר הדשא אנחנו עושים כל מה שאפשר כדי לנצח, אין תחרות ביני לבין דין דוד. אנחנו רוצים לתת את הטוב ביותר שלנו ומבחינתי זה נורמלי שאם הוא פנוי במצב טוב יותר במגרש, אני אמסור לו. המשמעות של מכבי חיפה עבורי? המועדון האמין בי, ידע את היכולות שלי לפני שהגעתי, ולכן רציתי לבוא לשחק כאן. בשנתיים שהייתי כאן השגנו הרבה דברים, עכשיו באירופה כשאומרים ‘מכבי חיפה’ כולם מכירים, ומבחינתי זה הישג גדול. הקבוצה הזו תמיד תהיה חלק ממני לא משנה מה

החלוץ המשיך: "הציפיות במכבי חיפה הן תמיד לנצח. ננסה לזכות בתארים ולשחק בצורה הטובה ביותר, גם באירופה. אני מקווה שהכל ילך טוב ולפי הציפיות העונה. המצב במדינה? אנשים נפצעים ונפגעים, זה משוגע ועדיין רואים שאנשים מגיעים למשחק, מעודדים, מחייכים, אסור לקחת אף יום כמובן מאליו ואני מנסה לחיות בגישה הזאת".

פרנזי פיירו (אליאב אוזן)

על הקהל הירוק, אמר פיירו: "יש לנו מערכת יחסים מיוחדת, הם נותנים לנו הרבה כוח. לא משנה כמה רע אנחנו משחקים, הם עדיין מעודדים אותנו. העונה הזאת הייתה קשה מאוד, היו כמה משחקים ששיחקנו רע והדברים לא הלכו לנו והם עדיין היו מאחורינו ומילאו אצטדיונים, גם בחוץ. גם בסוף העונה כשידעו שלא נזכה בתואר הם עדיין הגיעו, וזה היה מתסכל להפסיד בדרבי במחזור האחרון, אז אנחנו רק יכולים להגיד תודה. אנחנו מנסים לתת להם בחזרה ולכן רצינו לסיים חזק את העונה הקודמת ולא לחשוב שהכל נגמר".

על העבודה המשותפת עם ברק בכר, אמר החלוץ: "הוא מכיר אותי היטב, הוא זה ששכנע אותי להגיע, הוא יודע מה אני יכול לעשות ומכיר את היכולות שלי. אני מצפה לראות איך תיראה העונה איתו. יש הרבה דברים שהוא יכול לעשות ונקווה שנעשה דברים גדולים ביחד. חגיגת השער שלי? התחלתי לעשות את זה בבלגיה, רציתי להקדיש את זה לאוהדים שתומכים בי, זה עבור האוהדים, כשאני כובש הם צריכים להרים את הטלפון. אני יודע שהם נהנים וזה מאוד חשוב עבורי. זו המהות של החגיגה. אשמח שהאוהדים ימשיכו לתמוך בנו, נקווה שכולם יגיעו למשחק ושנעשה דברים גדולים העונה". 

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW