ספורט אולימפיענפים אחרים

פיטר פלצ'יק ואנדי מורז יהיו נושאי הדגל בטקס הפתיחה בפריס

הוועד האולימפי בחר בג'ודוקא שזכה במדליית ארד קבוצתית בטוקיו ובשחיינית שתופיע בפעם השלישית במשחקים האולימפיים כנושאי הדגל בטקס הפתיחה ב-26 ביולי: ''מייצגים את תמצית החברה הישראלית''

הג'ודוקא פיטר פלצ'יק והשחיינית אנדי מורז יהיו נושאי הדגל של משלחת ישראל במשחקי פריס 2024. הוועד האולימפי בישראל בחר היום (רביעי) בשני ספורטאי המופת האולימפיים, לשאת את דגל ישראל בטקס הפתיחה במשחקים האולימפיים בבירת צרפת, שיתקיים ב-26 ביולי על נהר הסיין.

מהוועד האולימפי נמסר: "בימים אלו ההכנות לקראת המשחקים האולימפיים נמשכות במלוא העוצמה – גם בהיבט הספורטיבי וגם בהיבט הארגוני. ההחלטה על נושאי הדגל, לאחר מחשבה רבה, ומתוך רצון להעביר את ערכי המשלחת שלנו יחד עם ההוקרה וההתרגשות לשאת את דגל ישראל בגאווה במשחקים הקרובים. משלחת ישראל היא פסיפס של החברה הישראלית ונושאי הדגל הנבחרים, ספורטאי המופת פיטר פלצ'יק ואנדי מורז מייצגים את תמצית החברה הישראלית – אנשים שפילסו דרכם בין אתגרים רבים בנחישות אין קץ, ציוניים, מובילים ומשפיעים על סביבתם, מצליחנים לצד יכולת נתינה ואהבת אדם. אנדי ופיטר, בעוד 23 ימים תניפו את דגל ישראל בראש משלחת ישראל על הבמה המרכזית בעולם ועם ישראל והקהילות היהודיות בעולם ישאו אליכם עיניים בגאווה גדולה".

זהב לענבר לניר באליפות העולם בג'ודו, פלצ'יק זכה בארד
פיטר פלצ'יק ואורן סמדג'ה (באדיבות איגוד הג'ודו)

הג'ודוקא פיטר פלצ'יק, הוא זוכה מדליית הארד האולימפית בתחרות הג'ודו הקבוצתית ממשחקי טוקיו 2020, מדליסט הארד מהאליפות העולם 2023 ואלוף אירופה 2020 והמשחקים בפריז 2024 יהיו המשחקים האולימפיים השניים בהם ישתתף. פיטר נולד בשנת 92' בחצי האי קרים באוקראינה, עלה לישראל כתינוק בגיל 9 חודשים עם אימו לריסה לראשון לציון.

ענף הג'ודו זכה עד היום ב-6 מדליות אולימפיות ומשלחת הג'ודו לפריז תכלול 7 נשים ו-5 גברים תחת הנהגתם של מאמני הנבחרות שני הרשקו (נשים) והמדליסט האולימפי אורן סמדג'ה (גברים), אשר שכל לאחרונה את בנו הבכור עומר במלחמת חרבות הברזל.

אנדי מורז (גלעד קוולרצ'יק, איגוד השחייה)

השחיינית אנדראה (אנדי) מורז, היא ילידת ארצות הברית. בשנת 2014 עלתה לישראל אחרי השתתפות במכביה בשנים 2009 ו-2013. סבא של אנדי שחה בקבוצה היהודית "הכח וינה" מאוסטריה ב-1930. אנדי ייצגה את ישראל בשני משחקים אולימפיים, ריו 2016 וטוקיו 2020. בפריז 2024 זו תהיה הופעתה השלישית. היא שיאנית ישראל ב-100 מטר חופשי (בריכה ארוכה) וב-100,200,400 מטר חופשי (בריכה קצרה). היא גם שותפה לארבעה שיאים ישראליים בשליחים בבריכה ארוכה ועוד ארבעה בבריכה קצרה, ובעלת 18 מדליות מהמכביה מהן 13 זהב. מורז היא השחיינית הישראלית הראשונה ששחתה 200 מטר חופשי בפחות מ-2 דקות.

מורז היא בוגרת לימודי רפואה באוניברסיטת תל אביב וחברת ועדת הספורטאים של הוועד האולימפי בישראל. נבחרת השחייה של ישראל תכלול השנה מספר שיא של 17 ספורטאיות וספורטאים אשר יתחרו במקצים אישיים לצד מספר שיא של 4 נבחרות שליחים, 2 מהן מעורבות נשים וגברים.

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW