כדורגל ישראליכדורגל נשים

פורסם לוח משחקי ליגת העל לנשים וגביע אתנה לעונת 2023/24

בהגרלה שנערכה באצטדיון ר''ג נקבע שהאלופה מ.ס קריית גת תתארח אצל מכבי כישרונות חדרה במחזור הפתיחה. זוארץ: ''נביא את כדורגל הנשים למקום אליו אנחנו שואפים''. יפעת כהן: ''צריכים 'לנצל' את הכהונה של שינו''

כנס פתיחת העונה בכדורגל הנשים התקיים אתמול (ראשון) בתא הכבוד באצטדיון רמת גן, שם הוגרלו משחקי גביע אתנה ולוח משחקי ליגת העל לנשים לעונת 2023/24. יש לציין שבהתאם להחלטת בית הדין והבקרה התקציבית בנות נתניה נשרה לליגה הלאומית. כאשר במקומה שובצה בליגת העל מ.כ רמת השרון. אל בית הדין המחוזי הוגשה עתירה בנושא. במידה ותתקבל העתירה בנות נתניה תשובץ במקום מ.כ רמת השרון.

לפני ההגרלות, יו"ר ההתאחדות, שינו זוארץ, נשא ברכות לרגל פתיחת העונה: ״אחת המשימות הגדולות בכדורגל הנשים היא להגדיל את כמות השחקניות בתחום, בקבוצות הליגה ובנערות. אנחנו צריכים ביחד עם העבודה של להביא עוד בנות לענף, לדאוג שיהיה להן את המתקנים המתאימים להתפתח פה בארץ”.

זוארץ הוסיף: "ראיתי משחק של מונדיאל הנשים לפני כמה ימים בין ג’מייקה לבין פנמה, ועבר לי בראש – למה הן ולא אנחנו? למה שלא נגיע למקומות כאלה? אז אנחנו צריכים להבין שצריך להתחיל לבנות מלמטה, לדאוג שיהיו מתקנים מתאימים, תמיכה גדולה יותר בשחקניות ויותר קבוצות בליגה, כמו אולי גם, שמועדוני הכדורגל של ליגת העל לגברים יפתחו קבוצות נשים, ובעזרת כל זה נוכל להביא את כדורגל הנשים בארץ למקום אליו אנו שואפים. מאחל שתהיה עונת כדורגל איכותית ושתביא לקידום של הענף פה בארץ".

עו"ד יפעת כהן (ההתאחדות לכדורגל)

יו"ר כדורגל הנשים, יפעת כהן: "להיכנס לתוך ענף כדורגל הנשים זה דבר לא פשוט, אבל לקחתי את זה בשתי ידיים בזכות שינו זוארץ, כולנו צריכים 'לנצל' את הכהונה שלו, אני לא זוכרת שהיה יו"ר שכל מה שעניין אותו זה כדורגל נשים. המטרה העיקרית שלי זה להגדיל את כמות השחקניות בליגה, משום שכרגע יש מצב חירום בכדורגל הנשים, ישנן קבוצות בליגת העל עם פחות מ-18 שחקניות בסגל וזה חייב להשתנות".

בהגרלת משחקי הגביע, הוגרלו שני בתים של ארבע קבוצות, כאשר בבית א' הוגרלה העולה החדשה הפועל רעננה, יחד עם מכבי כשרונות חדרה, הפועל קטמון ירושלים ומכבי בנות עמק חפר. בבית ב' הוגרלה האלופה – מ.ס קריית גת, יחד עם הפועל פתח תקווה, מ.כ רמת השרון ואס"א תל אביב.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW