יורו 2024כדורגל עולמי

פולקרוג: "לא רגיל להיות מחליף", קרוס: "תמיד האמנו בעצמנו"

נבחרת גרמניה מתחה את אוהדיה ואת המדינה כולה עד הדקה ה-90+2, אז חלוצה של דורטמונד - שעלה מהספסל - קבע 1:1 מול שווייץ וסידר את המקום הראשון בבית. גונדואן: ''זאת לא הייתה הרמה שלנו, אבל זה ייתכן לנו ביטחון''

מחזור הסיום של שלב הבתים ביורו 2024 יצא לדרכו אמש (ראשון) עם דרמה כפולה בבית א', כאשר גרמניה שמרה על המקום הראשון בזכות 1:1 בדקה ה-92 מול שווייץ שעלתה לשמינית הגמר מהמקום השני, ובמקביל הונגריה ניצחה 0:1 את סקוטלנד בדקה ה-100 ועוד יכולה להעפיל כאחת מארבע הכי טובות במקום השלישי – למרות שהסיכויים לכך לא גבוהים בשל הפרש השערים שלישי של ההונגרים (3-).

כובש שער השוויון, ניקלאס פולקרוג, הבקיע שער רביעי כמחליף בטורניר גדול (יורו ומונדיאל) ונשאל לאחר המשחק מה הסוד שלו: "כלום. אני בעצם לא רגיל לעלות מהספסל, אבל חשוב להכניס אנרגיה למגרש. כל המחליפים עשו עבודה טובה, ניקו שלוטרבק היה טוב, דויד ראום עם ההגבהה ובסופו של דבר זה היה רגע נחמד עבורי ועבור הנבחרת. הפסגה? אם אנחנו רוצים להיות אלופי אירופה, נצטרך לנצח את כולן".

מאמן הנבחרת, יוליאן נאגלסמן, היה מרוצה מהנקודה בסופו של דבר וסיום בפסגת בית א': "זה היה תיקו מוצדק. עשינו דברים טובים כדי לחזור למשחק, הגיע לנו השוויון הזה. שוויץ היא נבחרת נהדרת, זה היה משחק מלהיב. פולקרוג? זה חשוב שיש שחקנים שיודעים לכבוש שערים מכריעים כמחליפים".

הקפטן אילקאי גונדואן אמר: "בכנות, אני לא חושב שזה יכול היה ללכת טוב יותר בסופו של דבר. זה היה משחק מאוד קשה עבורנו, היו לנו הזדמנויות טובות והשווינו מאוחר מאוד כדי לנצח את הבית. זו לא הייתה הרמה שאנחנו ידועים בה, דחפנו כדורים קדימה בלי מחשבה, אבל זה גם יכול לבנות את העוצמה שלנו לקראת המשך הטורניר".

טוני קרוס, שיפרוש אחרי יורו, סיכם: "אני שמח שהצלחנו בסוף וסיימנו בראש הבית. הראינו שאנחנו מאמינים בעצמנו עד הסוף וזה חשוב לנבחרת. לא הגיע לנו להיות בפיגור, הייתה לנו שליטה טובה במשחק ותגמלנו את עצמנו בסופו של דבר. שווייץ היא נבחרת טובה, אבל שלטנו במשחק וספגנו בהזדמנות הראשונה".

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW