כדורגל ישראליליגת העל

עתידם של קין וזהבי – וגם סוגיית הזרים: היום שאחרי האליפות

מכבי ת''א החזירה את צלחת האליפות אחרי שלוש שנות בצורת וכעת במועדון כבר חושבים על העונה הבאה כששלושה נושאים חשובים על הפרק. עתידם של המאמן ומלך השערים, יחד עם הרכש הזר, יהיו גורליים בבנייה

לאחר שהניפו את צלחת האליפות וחגגו את הזכייה באליפות עד השעות הקטנות של הלילה בין שבת לראשון, במכבי תל אביב עדיין מתעקשים, לפחות מול התקשורת, לעסוק "ביום שאחרי" – כלומר ענייני העונה הבאה, כולל השאלות הפתוחות: מה יהיה עם רובי קין והאם ערן זהבי ימשיך או יפרוש. ננסה כאן לעסוק במספר השאלות המרכזיות הניצבות לפתחם של המנכ"ל בן מנספורד והבעלים מיץ' גולדהאר.

מיץ' גולדהאר ורובי קין עם צלחת האליפות (ישי נאמן)

שאלת המשך עבודתו של רובי קין במועדון תשפיע מן הסתם גם על פניה של הקבוצה, ועל שחקנים שעתידים להישאר בקבוצה לעומת אלה שיעזבו. לגבי קין עצמו, האוחז בחוזה גם לעונה הבאה, אם המצב במדינה היה רגיל לא היה שום סימן שאלה להמשך העסקתו. במועדון מאוד מרוצים מעבודתו ומהצלחתו הרבה, וגאים מאוד על כך שההימור עליו הוכח כמוצלח. עבדכם הנאמן שאל במסיבת העיתונאים שלאחר הניצחון על באר שבע (0:3) את הבעלים מיץ' גולדהאר האם כאב הראש התמידי שיש לקבוצה מידי קיץ באיתור מאמן חדש לקבוצה ייחסך מהם השנה. גולדהאר חייך חיוך רחב, אבל לא נפל בפח ואמר שכשיחליטו כל הצדדים, הם יפרסמו את ההחלטה.

מאמן מכבי ת"א, רובי קין, מאושר (ישי נאמן)

הדבר היחידי שעלול לגרום לכך שקין יעזוב את קריית שלום הוא המצב במדינה שלא מבשר טובות בחודשים הקרובים. המאמן האירי נמצא בישראל ללא משפחתו והדבר מאוד מקשה עליו. במכבי תל אביב מקווים מאוד שאם יטפלו בזהירות ובעדינות בכל הכרוך בהבאת משפחתו לישראל, קין ישמח להישאר עונה נוספת שעוד נמצאת בחוזה שלו וסביר להניח שאם גולדהאר יפתח את חוזהו ויעניק לו ההעלאה משמעותית, כיאה למאמן אלוף, יחד עם הפיתוי להוליך קבוצה במסגרת ליגת האלופות, ישאירו את קין בישראל עונה נוספת. באירלנד העניינים "חמים מאוד", כאשר ציינו את הישגו הגדול כבר בעונתו הראשונה כמאמן ראשי – אך לא חסכו ממנו מילים קשות מאוד על כך שהוא מאמן בישראל. יש כאלה שגם נבלו את פיהם וקיללו אותו. נבחרת אירלנד לפחות לעת עתה לא רלוונטית לגביו וללא כל קשר, נכון לעת עתה עדיין אין לו הצעה ממשית מקבוצה בפרמייר ליג או בצ'מפיונשיפ.

ערן זהבי עם פרס שחקן העונה (ישי נאמן)

הערפל קיים גם בגזרת ערן זהבי. על פניו, שחקן בגילו – החלוץ יהיה בן 37 בקיץ – כאשר השיג כבר הכל, יכול בקלות לתלות את הנעליים, אבל לא אצל ערן זהבי. ביושר רב הוא סיפר אתמול שגופנית הוא יכול לשחק עוד חמש שנים לטענתו, אבל העניין אצלו הוא יותר מנטלי. זהבי מסיים את חוזהו בן השנתיים עליו חתם כשחזר מהולנד ואם יחליט שהוא מעוניין להמשיך, אזי המועדון יחתים אותו לעונה אחת כאשר במסגרת תפקידו כשחקן מוביל וכקפטן משותף עם שרן ייני, יתבקש כנראה לשמש גם מנטור לצעירים כאשר לא תהיה התחייבות מוחלטת על שיתופו בכל משחק. גם ייני, שחצה כבר את גיל 37, נמצא על פרשת דרכים. להבדיל מזהבי, לייני יהיה קשה מאוד לתפוס מקום ולמרות הצהרתו שגופנית הוא בהחלט יכול להמשיך לשחק, כל הסימנים מראים שהוא עתיד לפרוש ויקבל תפקיד במסגרת המועדון.

ערן זהבי ושרן ייני עם צלחת האליפות (ישי נאמן)

נקודה מרכזית נוספת היא נושא הזרים. אפשר לומר בפה מלא שמכבי תל אביב זכתה השנה באליפות עם זר וחצי. פליסיו מילסון כיכב וליהטט ואנריק סבוריט המשיך ביכולת היציבה שלו, אם כי ידוע וברור שאחרי שש שנים הוא חווה ירידה מסוימת בכושרו, כאשר בכך הוא מזכיר מאוד בעבר הלא רחוק את קרלוס גארסיה. לאחר שמבחינה טכנית ובירוקרטית לא הסתייע להשיג עבורו אזרחות ישראלית, נראה שסבוריט יעזוב את הקבוצה עם תואר אלוף בפעם השלישית.

פליסיו מילסון חוגג אליפות (ישי נאמן)

שני זרים נוספים לא צפויים להמשיך. הראשון הוא השוער הפנמי אורלנדו מוסקרה, שסימן שאלה גדול מרחף על עצם הבאתו לקבוצה, במיוחד לאחר ששבוע וחצי לפני הגעתו חתמה מכבי תל אביב חוזה בפעם השנייה עם דניאל טננבאום. כך שעם שני שוערים טובים כמשפתי וטננבאום, לא נראה שהיה צורך בהבאת מוסקרה, וכששיחק לא ניתן לבוא אליו בטענות כי הציג יכולת טובה. במשחק אחד עצר פנדל והשאיר את הנקודות אצל קבוצתו. למרות הופעות לא רעות של רועי משפתי נראה שמכבי תל אביב תהיה חייבת להתחזק בעמדת השוער כי הופעות פושרות של משפתי וטננבאום לא יספיקו במסגרת האירופית.

שחקני מכבי ת"א חוגגים עם דור תורג'מן (ישי נאמן)

זר נוסף, דריק לוקאסן, לא עתיד גם כן להמשיך. לוקאסן סיים חוזה של שנתיים, אבל לא הותיר רושם וחותם כבלם בלתי עביר למרות נתונים גופניים מצוינים. מכבי תל אביב מתכוונת להשאיר בידיה את פליסיו מילסון שהפך ליהלום של הקבוצה וכנראה גם את הנרי אדו שזכה רק לדקות משחק ספורות, אבל הצהובים מייעדים לו תפקיד גדול יותר בעונה הבאה. אם קין ימשיך בקבוצה, נראה שיונתן כהן לא יישאר. חוזהו הגדול עלול לשמש מוקש לכל קבוצה שתרצה לצרפו וכנראה מכבי תל אביב תצטרך להשלים את שכרו.

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW