ג'ודוענפים אחרים

עשתה היסטוריה: רז הרשקו העפילה למקום הראשון בעולם

איגוד הג'ודו העולמי פרסם את הדירוג הכללי, המכיל בתוכו את כלל המשקלים, כשבראשו נמצאת הישראלית: ''רק תחנת מעבר בדרך למטרה''. המאמן שני הרשקו: ''סיפור מדהים של מחויבות ועקשנות''

איגוד הג'ודו העולמי פרסם הבוקר (שבת) את הדירוג הכללי של כל הספורטאיות והספורטאים. מדובר בדירוג הכולל את כל המשקלים יחד (בשונה מהדירוג של כל קבוצת משקל בנפרד). הדירוג של רז הרשקו ראשונה בקטגוריית הנשים, היא הפעם הראשונה אי פעם מדורג או מדורגת ספורטאי ישראלי במקום הראשון הכללי העולמי. בדירוג העולמי מצויות כ-2,000 ספורטאיות בעלות ניקוד דירוג מכ-200 מדינות, מה שרק מדגיש את גודל ההישג אליו הגיעה הרשקו.

מאמן נבחרת הנשים של ישראל, שני הרשקו: "נבחרת הנשים עסוקה 24/7 במטרה לעשות כל מה שצריך כדי להשתפר, אנחנו בכוונה מחפשים את העימותים הקשים ביותר, בלי הנחות ותירוצים, כדי תמיד לאתגר את עצמנו ובמטרה לעשות היסטוריה בכל מה שניתן. רז היא סיפור מדהים של מחויבות, עקשנות וחתירה למצוינות בתנאים מורכבים וקשים".

מדליה שלישית בקטאר: ארד לרז הרשקו באליפות העולם
רז הרשקו עם המאמן שני הרשקו והמדליה (באדיבות איגוד הג'ודו)

המאמן הוסיף: "מאז אליפות העולם 2022 רז נמצאת על הפודיום עם מדליה בכל תחרות ולמעשה מחזיקה גם ברצף המדליות הגדול ביותר מבין כל ג'ודאי/ות הנבחרת מאז ומעולם ואחד הרצפים האיכותיים בג'ודו העולמי, העובדה הזו גם מציבה אותה לראשונה כישראלית בראש הדירוג הכללי מבין כל קטגוריות הנשים. מבחינתי זה ציון דרך, אבל זו רק עוד ״תחנת התרעננות״ בדרך לשגרת עבודה אינטנסיבית ובתקווה להישגים היסטוריים נוספים".

רז הרשקו אמרה: "זה מחמיא לי מאוד, אפילו מרגש, אבל כמו ששני אמר, מבחינתי זו רק תחנה בדרך. המטרה שלי היא ברורה, ואני לא רוצה להוריד את העיניים מהמטרה. זה מחמיא, זה מרגש, זה פרס על עבודה קשה ותהליך שמגיע פה לשני הרבה קרדיט על הדרך בה הוא דוחף אותי ומאתגר אותי כל הזמן לשאוף ליותר, וכמובן גם לצוות עידו בר וצ'ארלס צ'יבאנה ולפונטי שנותן לנו את כל התנאים, אבל יחד עם זה, אני רחוקה מלהסתנוור מזה או להסתפק בזה".

יו"ר איגוד הג'ודו משה פונטי: "רז לא רק ספורטאית מדהימה, אלא אדם מדהים, ומהווה דוגמה לכ״כ הרבה ילדות וילדים. הדרך שהיא עושה היא השראה, והדירוג שלה הוא לא מקרי, אלא תוצאה של עבודה קשה שלה, של שני הרשקו ושל הצוות של נבחרת הנשים. אני גאה בה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW