כדורגל ישראליליגת העל

עשרות אבוקות נזרקו מחוץ לסמי עופר, שישה חשודים נעצרו

במהלך ה-1:1 של מכבי חיפה נגד בני סכנין הושלכו אבוקות רבות למגרש, לטענת המשטרה באמצעות רחפן. מכיבוי האש נמסר שלא היו נפגעים ונזק. שר הספורט זוהר: ''נחצו גבולות חדשים במגרש ומחוצה לו''

האם זו הנקמה של אוהדי מכבי חיפה בעקבות סגירת היציעים? בדקה ה-76, כשהאלופה חיפשה לעלות ליתרון ב-1:1 הביתי והמאכזב מבחינתה נגד בני סכנין, נורו לעבר האצטדיון עשרות אבוקות, שכמובן נורו מחוץ לאצטדיון בכרמל, ארבע מהן נפלו בתחומי המגרש והפריעו לשניות ספורות להמשך המשחק שבמקרה הופסק זמן קצר לפני כן בלי קשר. בחלוף דקה נדלקו רימוני עשן ואבוקות גם ביציעים הצפוני והדרומי של מכבי חיפה – גם ביציע שכידוע אליו הותרה כניסת נשים וילדים עד גיל 12 בלבד.

אבוקות ביציע הדרומי (אליאב אוזן)

שר התרבות והספורט מיקי זוהר מסר: "הערב נחצו גבולות חדשים במגרש ומחוצה לו. כנראה שיש אוהדים שסבורים שזה מעשה חכם לפתוח במלחמה מול גורמי האכיפה. אני מניח שלא ירחק היום עד שהפורעים יבינו שהם קיבלו את ההחלטה טיפשית משום שהמחיר יהיה מאוד מאוד כואב. זו ההתחייבות שלי לכלל האוהדים שרק רוצים ליהנות ממשחק כדורגל בנחת ובשמחה".

השר זוהר הוסיף: "הגיע הרגע לנקוט ביד קשה מאוד שהאלימים עדיין לא הכירו כי הם פשוט הורסים לכולנו את המשחק, משחיתים רכוש וחלילה גם עלולים לגרום לאסון בנפש. אני אמשיך בשיתוף הפעולה ההדוק עם משטרת ישראל על מנת לפעול לאיתור הפורעים המסוכנים ולהפעיל את כל האמצעים העומדים לרשותנו כדי לעצור את הפרעות המשתוללות במגרשי הספורט".

אבוקה שנזרקה מחוץ לאצטדיון על כר הדשא (אליאב אוזן)

מדוברות המשטרה (כרמל) נמסר: "בפעילות יזומה סמויה של בלשי תחנת חיפה עם תחילת המשחק, נצפה חשוד תושב סכנין שהפעיל אבוקה. בהמשך לקראת סיום המשחק נזרקו אבוקות מחוץ למגרש אל כר הדשא דבר שגרם לעצירת המשחק, ובפעילות זריזה של שוטרי מרחב כרמל נעצרו 5 חשודים תושבי חיפה, קריית חיים, נוף הגליל ורמת השרון (16,16,18,19,24) עת עלו לרכב וניסו להימלט מהמקום לאחר שעפ"י החשד השליכו את האבוקות אל כר הדשא. ברכבם של החשודים נתפסו אמצעי פירוטכניקה שונים".

עוד נמסר: "כלל החשודים הועברו לחקירה בסיומה יכלאו כאשר בכוונת המשטרה להביאם מחר להארכת מעצרם בבימ"ש השלום בחיפה. משטרת ישראל רואה בחומרה את אלו המפרים את הסדר הציבורי במהלך אירועי ספורט ותמשיך לפעול על מנת למנוע מקרים אלו ולהביא החשודים לדין". בנוסף, ממחוז חוף של דוברות כבאות והצלה לישראל נמסר כי פרצו שרפות מחוץ לאצטדיון בחיפה, אותן כיבו לוחמי האש. נמסר כי אין נפגעים ואין נזק בעקבות האירועים.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW