ענפים אחריםשחייה

עמי דדאון זכה במדליית זהב רביעית באליפות העולם בשחייה

סיום מרגש לשחיין הפראלימפי הישראלי, שקבע זמן של 2:51.58 במקצה 200 מטר במנצ'סטר: ''הישג ענק לספורט הישראלי, שהוא תוצאה של התמדה. הוכחתם את חשיבות העבודה הקשה במשך כל השנה''

איזה סיום מרגש לאליפות העולם המתקיימת במנצ'סטר. שוב הושמעה הערב (ראשון) 'התקווה' אחרי שעמי דדאון זכה במדליטת הזהב הרביעית שלו. דדאון סיים את משחה ה-200 מטר חופשי בזמן של 2:51.58 דקות, מגיע ראשון וזוכה במדליית הזהב.

זו מדלית רביעית של דדאון מאילן חיפה המתאמן עם יעקב ביננסון, באליפות זו – כולן מזהב (ב-100 חופשי, 150 מעורב, 50 חופשי). חניך נוסף של ביננסון, אריאל מליאר סיים את משחה ה-200 מטר חופשי במקום השביעי בזמן של 3:35.16 דקות.

ועוד מהיום, בבקר האחרון של האליפות, רון וולפרט ממכבי ויסגל רחובות, המתאמן עם גיא שחר, מסיים את משחה ה-100 מטר במוקדמות במקום  ה-11 אחרי 1:17.49 דקות. ורוניקה גירנקו מאילן חיפה, חניכתו של יעקב ביננסון מסיימת אחרי 2:32.51 דקות את מקצה ה-100 מטר ומגיעה למקום העשירי. האליפות מסתיימת כשמנין המדליות לנבחרת הישראלית: עומד על שמונה. 4 זהב של עמי דדאון,  כסף אחד של איאד שלבי ו-3 ארד של ורוניקה, מארק ואיאד.

בתום האליפות ברך יו"ר ההתאחדות לספורט נכים, רו"ח אהוד רצאבי את חברי הנבחרת: "ברכות חמות על ההישגים המרשימים באליפות העולם, המסירות, הכישרון והעבודה הקשה, יחד עם ההשקעה של המעטפת המקצועית ובראשה המאמן יעקב ביננסון, הובילו אתכם אל הפסגה העולמית. הוכחתם את חשיבות העבודה הקשה במשך כל השנה. האימונים הארוכים, הכושר הגופני והחוסן הנפשי אפשרו לכם לעמוד מול אתגרים לא פשוטים. הבאתם הרבה כבוד למדינה, לספורט הפראלימפי ולענף השחייה. אני מאחל לכל חברי הנבחרת ולמאמן, ובעצם לכולנו, הישגים נוספים במסע הארוך עד למשחקים בפריס".

במהלך אליפות ישראל בשחייה שתתקיים ביום שישי ה-11 באוגוסט במכון וינגייט, תקיים ההתאחדות הישראלית לספורט נכים טקס הוקרה לנבחרת שתחזור מחר בלילה מבריטניה.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button