אתלטיקהספורט אולימפיענפים אחרים

עם שבעה נציגים לישראל: אליפות העולם במרוצי כביש בפתח

אחרי המקום השביעי באליפות הקודמת, שבעה נציגים לישראל בחצי מרתון ובריצה ל-5 ק"מ בתחרות שתיערך בריגה. גירמה אמרה נרגש: ''עשיתי הכנה טובה ואני בכושר טוב. זו גאווה לייצג את מדינת ישראל''

גירמה אמרה (הפועל אתלטי אורן כפ"ס), מאור טיורי (לידר ירושלים), טדסה גטהון (הפועל עמק חפר), שמואל אבוהאיי (מכבי ת"א) ובוקיאו מלדה (הפועל עמק חפר) ישתתפו בריצת חצי מרתון, דרבה יהודה איילה (אתלטי הסמטה) ודרג'ה צ'קולה (הפועל עמק חפר) ייקחו חלק בריצה ל-5 ק"מ. התחרות תתקיים ביום ראשון ה-1 באוקטובר.

ריצת חצי המרתון היא גם תחרות אישית וגם תחרות קבוצתית. באליפות העולם הקודמת נבחרת ישראל גברים דורגה במקום השביעי הכללי בתחרות הקבוצתית, ועל כן המטרה השנה היא להתברג במיקום גבוה יותר. אמנם ארבעה רצים מכל מדינה רשאים להשתתף, אך רק שלושת הזמנים של שלושת הרצים הראשונים הם אלה שנספרים לזמן המצטבר של כל נבחרת. הזמן המצטבר הנמוך ביותר מזכה את הנבחרת במקום הראשון.

גירמה אמרה סיפר: "עשיתי הכנה טובה ואני בכושר טוב. זו גאווה לייצג את מדינת ישראל, אני אתן את ה-100 אחוז שלי כדי להתברג כמה שיותר גבוה". על התחרות הקבוצתית הוסיף: "הנבחרת היום עובדת בצוות אחד תחת שני מאמנים, גזאצ'ו יוסף וזוהר זימרו. כולנו מגיעים בכושר טוב ואני מאמין שאפשר לשפר את המיקום שלנו מהאליפות הקודמת".

טדסה גטהון, שיאן ישראל בחצי מרתון (יחד עם מארו טפרי): "התחושה די טובה, הייתי במחנה אימונים יותר מחודש. אני מרגיש מוכן ומקווה להגיע להישגים גבוהים. שיא ישראלי חדש? זה מאוד תלוי איך הריצה תתפתח שם, קשה לדעת מה יהיה אבל אני כמובן מקווה לשפר את השיא".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW