כדורגל ישראליליגיונרים

עושים היסטוריה: מכבי ברלין תשחק נגד וולפסבורג בגביע הגרמני

בפעם הראשונה מאז התקופה שלפני השואה, מועדון יהודי יתחרה ברמה הלאומית בגרמניה - במשחק גביע מול היריבה מהבונדסליגה: ''אנחנו חולמים להפוך למועדון הכדורגל היהודי המקצועני הראשון באירופה''

היסטוריה על כר הדשא: ביום ראשון (16:30) צפויה מכבי ברלין לפגוש את וולפסבורג מהבונדסליגה הבכירה בסיבוב הראשון של הגביע הגרמני. זו תהיה הפעם הראשונה שבה מועדון כדורגל יהודי חוזר להתחרות ברמה הלאומית בגרמניה מאז התקופה שקדמה לשואה.  

כהכנה למשחק ההיסטורי, נפגשו נציגי שתי הקבוצות הבוקר (שישי) בלב העיר ברלין לאירוע מיוחד בהובלת הקונגרס היהודי העולמי (WJC), במטרה לדון בתפקיד הקריטי של מועדוני הספורט היהודיים באירופה לפני השואה, וההתעוררות המחודשת שלהם בעידן המודרני. 

למכבי ברלין היסטוריה משמעותית בקהילה היהודית הגרמנית, הקבוצה הוקמה בעקבות מועדוני "בר כוכבא ברלין" ו"הכח ברלין". שתי הקבוצות אלו נוסדו בתחילת המאה ה-20 והתפרקו על רקע עליית האידיאולוגיה הנאצית לשלטון. למרות שורשיו היהודיים העמוקים של המועדון, חברי הצוות מגיעים היום ממגוון רקעים דתיים ולאומיים.

מסיבת העיתונאים של מכבי ברלין (צילום: שחר עזרן/WJC)

חבר מועצת המנהלים של מכבי ברלין, מיכאל קובלנץ, שיתף את הנוכחים באירוע בתחושות: "עבורנו כמועדון, העובדה שאנחנו משחקים ברמה גבוהה כזו בפעם הראשונה, היא מקור לגאווה עבור כל החברים שלנו. השורשים ההיסטוריים שלנו ממשיכים להניע אותנו לשמש כוח מניע למועדונים יהודיים ברחבי העולם. ולהיות מקור גאווה לכל אלה שחשבו שהחיים היהודיים יפסיקו להתקיים לאחר השואה".

עוד אחד שנשא דברים היה דניאל לורכר, יועץ בכיר לענייני ספורט בקונגרס היהודי העולמי, המשמש גם כשליח מיוחד לאנטישמיות עבור בורוסיה דורטמונד: "למועדוני ספורט יש חובה ברורה להבטיח שכל התומכים, ללא הבדל דת או גזע, ירגישו מוכללים באצטדיונים ובפורומים אחרים. ברחבי גרמניה, צוותים שונים פעלו, בהצלחה, כדי לרומם את קולם של אוהדים יהודים וליצור תוכניות חדשות שמחזקות את הקשרים שלהם עם חברים בקהילה המקומית הרחבה יותר שלהם".

המשחק ישודר בשידור ישיר בטלוויזיה הגרמנית ומעורר עניין בקרב התקשורת הגרמנית. כ-2,500 אוהדי וולפסבורג יגיעו למשחק מתוך 5,000 כרטיסים שאושרו למכירה. 

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW