כדורגל ישראליליגת העל

עונש כבד להפועל באר שבע: משחק רדיוס מול מכבי חיפה

האדומים מבירת הנגב נענשו עקב שריפת התפאורה בטרנר וצפויים לארח את הירוקים בבלומפילד. בנוסף, היציע הדרומי ייסגר לשני משחקים והקבוצה נקנסה ב-50 אלף שקלים. וגם: העונש שקיבלה מכבי ת''א

הפועל באר שבע ספגה היום (ראשון) עונש כבד בעקבות הדלקת האבוקות, זריקתן לכר הדשא ושריפת התפאורה במהלך המשחק מול מכבי תל אביב באצטדיון טוטו טרנר. בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל הטיל על הקבוצה מבירת הנגב עונש של משחק רדיוס אחד – במחזור הבא מול מכבי חיפה, בנוסף לקנס כספי של 50 אלף ש"ח, סגירת היציע הדרומי לשני משחקים (לא כולל גביע הטוטו) ואיסור על שימוש בדגלי פריסה עד 31 בדצמבר 2023. בהרכב ישבו שלושה דיינים – עו"ד ישראל שמעוני, עו"ד גיורא לנדאו ועו"ד נועם ליובין.

בהחלטה בנושא לבאר שבע, נכתב: "הנאשמת עומדת לדין בגין הדלקת כמות גדולה של אבוקות ביציע, השלכתן לשדה המגרש לרבות הצתת דגל הפריסה אשר מסיבות טכניות היה מגולגל על גבי המנואלה ולא פרוס אך הוא ניצת בכל זאת, מה שהביא לצורך לעצור את המשחק ולהביא כבאית שתדאג לכיבוי הדגל. בעקבות אירועים אלה נעצר המשחק ל-8 דקות עד קבלת האישורים הנדרשים טרם חידושו. אין מחלוקת בדבר קרות האירוע ועל כן אני מרשיע את הנאשמת בעבירה נשוא כתב האישום – התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות". 

אבוקות ביציע של הפועל ב"ש (ישי נאמן)

באשר לעונש, נכתב כי "אין ספק כי המדובר באחד האירועים החמורים ביותר שאירעו בשנים האחרונות בעקבות שימוש אסור באמצעים פירוטכניים. ניתן לאמר שרק בנס לא נגמר האירוע באסון. בנסיבות אלה, אנו מבקשים ללמוד מהטובים ביותר, כדוגמת חיל האוויר הישראלי. בחיל האוויר ההתנהלות במקרה של 'כמעט תאונה' זהה להתנהלות במקרה של 'תאונה'. הן ברמת התחקיר והן ברמת הסנקציות הננקטות כנגד הגורמים הרלבנטים. איננו רוצים להעלות על הדעת מה עלול היה לקרות אם השלט הבוער, ולא משנה מאיזה חומר הוא עשוי, היה נופל על קהל האוהדים ביציע, כאשר בחלקו מלפפת האש. בשלב הזה לא היה משנה האם הנפגעים היו ילדים או בוגרים, גברים או נשים, האסון היה כבד באותה מידה".

עוד נכתב: "איננו יכולים לקבל את הגישה הפייסנית של נציגי הנאשמת כלפי האוהדים אשר '9.99 מהאוהדים שלנו הם אוהדים מצוינים. לא פעם מדובר על התפאורות המושקעות שהם עושים. לא היה מניע בזדון לשרוף את הדגל'. לא נשמע דבר גם מהנהלת המועדון לאחר קרות האירוע ודומה כי המערכת כולה מקבלת כגזרת גורל התנהגות כה מסוכנת מצד אוהדי הקבוצה. איננו מוכנים לקבל גישה כזו מצד מועדון בכיר בכדורגל הישראלי אשר כפועל יוצא אף לא ניסה לאתר או לנקוט בצעדים כלשהם כנגד המתפרעים משליכי האבוקות".

ערן זהבי חוגג מול הפועל ב"ש (ישי נאמן)

לגבי מכבי תל אביב, נכתב: "הנאשמת עומדת לדין בגין ירידה של אוהדים לשטח המגרש (מאחורי הלדים) לאחר הבקעת השער בדקת הסיום. אין מחלוקת כי האירוע קרה אם כי, צפיה בסירטון האירוע מעמידה בספק רב את עמדת הנאשמת כי מדובר אך ורק בשני אוהדים שקפצו על מבקיע השער וחזרו מיד ליציע. בכל מקרה, יהא מספרם ככל שיהא, אין מחלוקת כי הם חזרו ליציע מיד לאחר מתן החיבוק לשחקן המבקיע, ערן זהבי. בנסיבות אלה אנחנו מרשיעים את הנאשמת בעבירה נשוא כתב האישום. באשר לעונש – כידוע, הירידה לאזור המוגדר 'סטרילי' הינה עבירה פלילית ואין מקום להקלת ראש גם בפן המשמעתי במקרים כאלה".

עוד נכתב: "טענת נציגי הנאשמת בדבר היות האירוע תוצאה של 'אירוע דרמטי', קרי, כיבוש שער נצחון במשחק חשוב בדקת הסיום, אינה משנה כהוא זה את האיסור על ירידה למגרש ואינה יכולה להוות עילה להקלה בעונש. לעומת זאת, הצעדים בהם נקטה הנאשמת, לרבות תפיסת אחד האוהדים שירדו לכר הדשא ומאמציה לאיתור האחר, להם נוהג בית הדין ליתן משקל בבואו לגזור את העונש, אם כי, בסופו של יום, לא השלימה הנאשמת את המשימה וגם לגבי דידה, לא תפסה את כל האוהדים שירדו לכר הדשא. משקלול כל האמור לעיל, וכן המספר הרב של הרשעות הנאשמת בגין התנהגות אוהדיה בשנה זו, אנו גוזרים עליה קנס בסך 10 אלף ש"ח".

כתבות קשורות

הערה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button