כדורגל ישראליליגת העל

עונש התנאי הופעל: נקודה אחת הופחתה ממאזנה של בני סכנין

הקבוצה של דראפיץ' נענשה בעקבות האבוקות שהושלכו למגרש בסמי עופר וגם תשלם קנס של 30 אלף ש''ח. במועדון זעמו: ''בית הדין כיסה את ערוותו''. מכבי חיפה נקנסה ב-40 אלף ש''ח על הפירוטכניקה שלה

בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל הפעיל היום (חמישי) את עונש התנאי שעמד נגד בני סכנין וקבע שלקבוצה תורד נקודת ליגה אחת בפועל. בנוסף, סכנין ספגה קנס כספי של 30 אלף ש"ח – כל זאת בעקבות אירועי המשחק נגד מכבי חיפה ביום רביעי שעבר בסמי עופר. הירוקים עצמו נקנסו ב-40 אלף ש"ח.

באותו משחק הדליקו אוהדי מכבי חיפה אבוקות ואילו הקהל האורח הפעיל נפצים וכן הדליק אבוקות ורימוני עשן, כאשר שתי אבוקות הושלכו אל כר הדשא וגרמו להפסקת המשחק לדקה ו-10 שניות. אחרי בית"ר ירושלים (מינוס 4) ומכבי חיפה (מינוס נקודה), בני סכנין היא השלישית העונה שסופגת עונש של הפחתת נקודות.

אבוקות ביציע הדרומי (אליאב אוזן)

מבני סכנין נמסר בהודעה רשמית: "מצער מאד לראות את בית הדין אץ בחפץ לב לקבל את העבירות אשר באות מקהל בני סכנין כ'נסיבות מחמירות', כאשר במקרים הרבה יותר מסוכנים אצל קבוצות אחרות הן מתקבלות בהגדרות מתירות ואף במעין הבנה. ברגע שבית הדין נרתם למדיניות המפלה של התובע מטעם ההתאחדות, הולך ונמס כל טעם של הגנה כל שהיא".

עוד נמסר: "אצטדיוני הכדורגל רוויים התנהגויות מסוכנות מצד אוהדים, אך מעטים מאוד הגדרות 'נסיבות מחמירות', בעוד שהן מתקבלות בחפץ לב במחברתו של התובע ושל בית הדין כאשר הנמען היא בני סכנין והקהל שלה. בית הדין כיסה את ערוותו בהגדרת 'נסיבות מחמירות', הדבר גורם צער ורמיסה להתנהלות תקינה בין קורות בית הדין. סכנין תגיש ערעור על ההחלטה".

רימון עשן ירוק ביציע (אליאב אוזן)

לגבי מכבי חיפה, כתבו הדיינים ישראל שמעוני, נועם ליובין וגיורא לנדאו: "זוהי העמדתה לדין השלישית רק העונה הזו של הנאשמת בשל מעשי אוהדיה. למרות ה"קרדיט" שניתן לה בדמות סגירת רק חלק מהיציע הצפוני ואף פתיחת היציע הדרומי לכניסת נשים וילדים, נתקלנו פעם נוספת בניצול ההקלה על מנת לעשות שימוש באמצעים פירוטכניים על ידי נשים וילדים שאכלסו את אותם יציעים. לצד זאת, ראוי לציין את הנאשמת כמי שנלחמת ואף מצליחה לתפוס את אותם פורעי חוק פעם אחר פעם".

על בני סכנין נכתב בהחלטה של בית הדין: "נראה כי החלה את העונה כאשר אוהדיה עוסקים כמעט מדי שבוע בהשלכות חפצים, הפעלת אמצעים פירוטכניים והשמעת קריאות גזעניות. לא נוכחנו כי הנהלת הקבוצה נוקטת צעדים של ממש על מנת למנוע את העבירות או לתפוס את אותם פורעים".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button